Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nincs "normális" albérle...

Miért nincs "normális" albérleti rendszer?

Figyelt kérdés

Nekem tulajdonképp semmi bajom nem lenne a lakásbérléssel,ha valami olyan lenne mint az önkormányzati bérlakás,vagy régen a tanácsi.


Tehát,ha fizetem rendesen akár életem végéig ott lakhatnék ,és nem lenne az mit most,hogy átlag 3 évente költözni kell,mert a tulaj kitalálja,hogy kell neki a lakás.


Ha nem szólnának bele a magánéletembe(tarthatok-e háziállatot,vihetek-e kisgyereket,dohányozhatok-e,ki mikor és hányszor alszik nálam,stb)


.Ha nem kéne még azért is engedélyt kérni,hogy fúrhassak a falba egy lyukat.


Ha nem jönnének a nyakamra(jobb esetben havonta és amikor otthon vagyok) ellenőrizgetni...


Szóval szerintem nem azért akar(na) mindenki sajátot,mert sznob,vagy birtoklási vágyból(ahogy sokan mondják),hanem,mert az albérlet így nagyon nem jó.Semmi előnye a sajáttal szemben ebben a formában,csak hátránya van.Ha lenne önerőm,meg megfelelő fizum én is sajátot vennék.Sokan mondják,hogy akkor ott a nyomsztó hitel,meg mi van,ha nem tudod fizetni,dehát az albiból is kiraknak ha nem tudom fizetni,sőt sokszor már következő hónapban mehetsz az utcára,a bank meg mire elárverez az azért jó időbe tellik...



2012. jún. 19. 22:24
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 NTBS ***** válasza:
A privatizáció miatt.
2022. máj. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
87%

Amerikaban ez ugy mukodik ahogy te is elkepzeled.

Mi mikor bereltunk akkor apartmant vettunk ki ami gyakorlatilag tarsashaz de csak es kizarolag berelni lehet, nem vasarolhato meg, nem is adjak el senkinek. Tehat ha fizeted az alberletet rendesen akkor ott lakhatsz ameddig akarsz.


Haziallatot lehet vinni viszont az alberlet igy valamennyivel tobbe kerul.


Lehet lyukat furni a falba, viszont ha telefurkalod, akkor koltozeskor lehet hogy a kauciod banja mert a festes dragabb lesz ha sok a javitas. Mi csak kisebb szoget utottunk a falba, illetve egyszer furtam de azt be is javitottam mielott kikoltoztunk.


Soha nem jonnek be ellenorizni, csak akkor ha szolsz hogy valami javitas van vagy ha karbantartast kell vegezniuk. Pl a klimanak a szuroet cserelgettek nehany havonta.


Ezket eleve ugy is epitettek fel a befektetok hogy berhazakat alakitsanak ki, tehet a tulajdonos nem fog bekoltozni, ha el is adja, akkor is csak masik cegnek aki szinten kiadja berbe, ebbol a berlok semmit nem vesznek eszre , max azt ha felmegy az alberlet osszege:)

Ez sajnos Magyarorszagon nem szokas, ezert van hogy a tulaj meggondolja magat hogy most nem adja ki tobbet mert az egyetemista lanya akar ott lakni, vagy szakitott a parjaval es visszakoltozik a lakasaba, vagy el akarja adni mert kell a penz, stb



Vannak itt is akik maganszemelytol berelnek de szinte havi rendszeresseggel olvasom hogy azok az emberek masik alberlet utan neznek mert a tulaj bejelentette hogy eladja a hazat es van X napjuk hogy koltozzenek. Elony ezeknel a hazaknal hogy talan nem emel a tulaj minden evben es olcsobb mintha cegtol berelnel.

2022. máj. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
100%
Azért szörnyű, hogy 10 év elteltével sem változott szinte semmi. Ugyanezek a problémák...Talán kicsit többen hajlandóak szerződést írni meg könnyebb igényesebb lakást találni (illetve nem olyan nagy az árkülönbség a jó állapotú és a lepusztult között), és a kisállat témára is mintha nyitottabbak lennének a tulajok.
2022. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 NTBS ***** válasza:
24%
Erős állami beavatkozás kellene.
2022. szept. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!