Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nincs "normális" albérle...

Miért nincs "normális" albérleti rendszer?

Figyelt kérdés

Nekem tulajdonképp semmi bajom nem lenne a lakásbérléssel,ha valami olyan lenne mint az önkormányzati bérlakás,vagy régen a tanácsi.


Tehát,ha fizetem rendesen akár életem végéig ott lakhatnék ,és nem lenne az mit most,hogy átlag 3 évente költözni kell,mert a tulaj kitalálja,hogy kell neki a lakás.


Ha nem szólnának bele a magánéletembe(tarthatok-e háziállatot,vihetek-e kisgyereket,dohányozhatok-e,ki mikor és hányszor alszik nálam,stb)


.Ha nem kéne még azért is engedélyt kérni,hogy fúrhassak a falba egy lyukat.


Ha nem jönnének a nyakamra(jobb esetben havonta és amikor otthon vagyok) ellenőrizgetni...


Szóval szerintem nem azért akar(na) mindenki sajátot,mert sznob,vagy birtoklási vágyból(ahogy sokan mondják),hanem,mert az albérlet így nagyon nem jó.Semmi előnye a sajáttal szemben ebben a formában,csak hátránya van.Ha lenne önerőm,meg megfelelő fizum én is sajátot vennék.Sokan mondják,hogy akkor ott a nyomsztó hitel,meg mi van,ha nem tudod fizetni,dehát az albiból is kiraknak ha nem tudom fizetni,sőt sokszor már következő hónapban mehetsz az utcára,a bank meg mire elárverez az azért jó időbe tellik...



2012. jún. 19. 22:24
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
100%
A Dunapart Rezidenciát eladásra építették, nem bérlésre (akkor még Győrben laktam, ismerem). Ha ott bérelsz, akkor valaki magánembertől bérled, nem a cégtől. Itt Budapesten már van néhány ilyen cég, akiknek ilyen bérháza van. De az önkormányzatoknak is vannak bérlakásaik.
2012. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:
Igen én is néztem az a baj vele,hogy az élhető méretű marha drága,meg nincs bútorozva.De jó tudni,hogy van ilyen.
2012. jún. 20. 18:35
 23/64 A kérdező kommentje:
Amit írt a kérdező abból ami élhető méretű lenne 2 embrenek(54nm),az már 77 ezer forint.:-(
2012. jún. 20. 18:40
 24/64 A kérdező kommentje:
embernek na...
2012. jún. 20. 18:44
 25/64 anonim ***** válasza:
100%

a lakáslízing is hasonló. kb egy jobb albi díját fizeted, és ha letelt az úgymond futamidő, akkor tiéd a kecó. ha nem tudod tovább fizetni, akkor sem jársz olyan rosszul mint mondjuk egy bedőlt hiteles.

nézz utána ennek is. pontosabbat nem tudok mondani, csak hallottam erről.

2012. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 A kérdező kommentje:
Jó de a lízinghez is kell min 20% önerő...:-(Nem tudunk honnan venni annyi pénzt...
2012. jún. 21. 22:52
 27/64 anonim ***** válasza:
100%
15-ös! És ti saját pénzből mindezt kicseréltétek? :O Vagy levonták a lakbérből? Hát én idegen lakásra nem költenék egy fillért sem, max ha nagyon fontos, de az, ahogy leírtad, majd' az egész lakást kicseréltétek, felújítottátok. Hát basszus, nem a tiétek, gondol egyet, mehettek, neki meg ott a felújított lakás.
2012. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:
Hát,ha azt írta a tulaj nem akar rá költeni akkor gondolom nem vonták le a bérleti díjból.Én tuti nem újítanám fel más lakását a saját pénzemen...Talán akkor, ha tényleg biztos,hogy 10-15 évig benne maradok(hatok).
2012. jún. 22. 15:11
 29/64 anonim ***** válasza:
92%

Az valóban jó lenne, ha itt is lenne olyan rendszer, mint pl. az USA-ban, vagy máshol, ahol a lakásbérlésnek hagyománya van. Azaz valaha itt is volt, de hát akkor az állami kézben volt. Jó lenne, ha a lakástulajdonosok nem úgy néznék a lakásukat, mint az anyatigrisek, és sasszemmel kutatnak minden apró hiba után. Persze megértem így, ahogy most van, hogy féltik, hiszen az van, hogy egy embernek van egy darab kiadó lakása általában, és a legtöbben arra is igényt tartanak majd a későbbiekben (pl. gyereküknek vették, és majd ha felnő, akkor megkapja). Mindjárt más lenne a helyzet, ha egy cégnek, vagy vállalkozónak lennének kiadó lakásai. Persze arra is vigyázni kéne, de azért akkor a dolog üzleti alapon működne, nem érzelmi alapon. És ha a bérlő akar valamit, nem egy magánszeméllyel kéne alkudoznia, hanem egy szolgáltatóval ügyet intéznie, ami kissé más kategória.


Mondjuk én nem panaszkodom, eddig jó albérleteim voltak, persze semmi sem lehet tökéletes, de olyan gondom sosem volt, hogy a tulaj bemászkál (illetve de, Budapesten, ahol a gang másik oldalán lakott a tulaj, na ő állandóan bejött, nem is kopogott; de ahol most lakom, ott senki nem csinál ilyet), meg a festés se lett volna gond egyiknek sem, dohányzásba szintén sose szóltak bele, stb. Ami a szerződésben benne van, az van, kész :) Egyik szerződésben sem volt benne, hogy nem szabad cigizni, úgyhogy én magától értetődőnek vettem, hogy szabad. Kiköltözéskor úgyis ki kell festeni, és máris nincs szag. (Mondjuk én úgyis csak a konyhában cigiztem, talán ha kétszer gyújtottam rá a nappaliban, azzal már sokat mondok, most meg már amúgy se érint a dolog mert leszoktam.)


Viszont itt olvastam valahol valakitől - albérletbe való gyerekvállalás kapcsán - a "használt szoba" kifejezést, hogy ő nem tenné oda a babáját. Ezt most nem értem. Ami nem újépítésű, ott használtak a szobák :) Normális tulajjal meg lehet beszélni, hogy ki lesz festve a szoba, maximum kiköltözéskor visszafestik (mi pl. három éves szerződéssel vettük ki a lakást, hát három év után egy gyerekszobára amúgy is ráférne egy festés, akkor is, ha saját lakás lenne), és gondolom a tulaj azt pláne sehol nem szabja meg, hogy milyen bababútort vegyenek a szülők :)

Jó, más kérdés, hogy én tényleg az otthonomként kezelem az albérletet, ezért nem is vennék ki bútorozottat, mert mit kerülgessem én mások bútorait? Ahogy megfigyeltem, a bútorozott lakásokba a legtöbben a megunt, ronda, öreges, ízléstelen bútorokat rakják be, amiket ők már lecseréltek otthon, de kidobni nem akarják, inkább beteszik a kiadó lakásba. Na hát nekem ilyen köszi szépen de nem kell. Van saját bútorom, hűtőm, mikróm, mosógépem, meg egyáltalán, mindenem, ami az embereknek szokott lenni. Igaz, költözéskor megdobja a költségeket a bútorszállítás, de így is fordulás nélkül elvitték eddig mindig a cuccaimat a szállítók, csak van pár lehúzós társaság sajnos.


Viszont amit tényleg soha soha soha nem tapasztaltam, pedig többen is írták már, hogy beleszólnának abba, hogy

1. gyerekkel költözöm (van gyerekem, ráadásul egyedül nevelem, csecsemő kora óta albérletben lakunk, soha senkit nem zavart a dolog)

2. ki alszik nálam - itt főként nem értem a problémát: a tulajnak nem mindegy? Én vagyok birtokon belül, minden jogom megvan hozzá, hogy vendéget hívjak. És ha valaki nálam alszik, az miben zavarja a tulajt? Tán ő készít neki reggelit? Nálam ez soha fel sem merült, bár őszintén szólva azt sem értem, hogy most akkor mi van, nekem be kéne számolnom róla, ha nálam alszik valaki? Vagy máshonnan hogyan tud róla?

2012. jún. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 A kérdező kommentje:
Máshonnan tud róla,pl a "mindent látó szomszéd nénitől".És utánna teszi a megjegyzést,hogy ő n és nem n+1 számú embernek adta ki a lakást...Szóval ha renszeres az itt alvás felár...
2012. jún. 24. 16:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!