Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nincs "normális" albérle...

Miért nincs "normális" albérleti rendszer?

Figyelt kérdés

Nekem tulajdonképp semmi bajom nem lenne a lakásbérléssel,ha valami olyan lenne mint az önkormányzati bérlakás,vagy régen a tanácsi.


Tehát,ha fizetem rendesen akár életem végéig ott lakhatnék ,és nem lenne az mit most,hogy átlag 3 évente költözni kell,mert a tulaj kitalálja,hogy kell neki a lakás.


Ha nem szólnának bele a magánéletembe(tarthatok-e háziállatot,vihetek-e kisgyereket,dohányozhatok-e,ki mikor és hányszor alszik nálam,stb)


.Ha nem kéne még azért is engedélyt kérni,hogy fúrhassak a falba egy lyukat.


Ha nem jönnének a nyakamra(jobb esetben havonta és amikor otthon vagyok) ellenőrizgetni...


Szóval szerintem nem azért akar(na) mindenki sajátot,mert sznob,vagy birtoklási vágyból(ahogy sokan mondják),hanem,mert az albérlet így nagyon nem jó.Semmi előnye a sajáttal szemben ebben a formában,csak hátránya van.Ha lenne önerőm,meg megfelelő fizum én is sajátot vennék.Sokan mondják,hogy akkor ott a nyomsztó hitel,meg mi van,ha nem tudod fizetni,dehát az albiból is kiraknak ha nem tudom fizetni,sőt sokszor már következő hónapban mehetsz az utcára,a bank meg mire elárverez az azért jó időbe tellik...



2012. jún. 19. 22:24
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
83%

29-es!

Írod, hogy még sosem találkoztál azzal a problémával, hogy a gyerekeseket kirekesztik. Ez nem azért lehet, mert eleve amelyik albiba beengedtek téged, ott evidens, hogy engedték a gyereket? A másik, aki kerülte a gyerekes bérlőket, nem is vett téged számításba, olyat keresett, akinek nincs gyereke, és inkább bepattintott?

Nekünk nincs a párommal gyerekünk, de a tulaj meg is mondta, mikor jöttünk szerződést írni, hogy azért mi voltunk a befutók, mert gyermektelenek vagyunk. Ő nem akarja, hogy pici gyerek összekarcolja a parkettát, falat, stb. Hogy járt is nála több család vagy csak anyuka pici gyerekekkel, de velük semmiképp sem foglalkozott volna.

És hát a saját példánkon kívül itt is olvastam cifraságokat. Pl.: amint a tulaj tudomást szerzett a terhességről, már fel is mondott a bérlőknek.

2012. jún. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 A kérdező kommentje:
29-nek még.Jó neked,hogy van saját bútorod:-)Mi sajna nem tudtunk/tudunk megfinanszírozni egy lakás komplett bebútorzást.Szerintem legszerényebben is kb 6-700e.Ha meg kevesebb,akkor az megint lom:-(Szóval igen,sajna élünk mások lomjai között.:-(Na ez is gond még,hogy az albéretekben ócskák a bútorok amiben normális az meg mefizethetetlen...
2012. jún. 24. 17:12
 33/64 anonim ***** válasza:
100%

"Máshonnan tud róla,pl a "mindent látó szomszéd nénitől".És utánna teszi a megjegyzést,hogy ő n és nem n+1 számú embernek adta ki a lakást...Szóval ha renszeres az itt alvás felár..."


Ez ránk maximálisan igaz, már beköltözéskor mondta -igaz viccelődve- a tulaj, alattunk lakik egy idős néni, ő a tömbház szeme. Mindent lát, és neki tesz jelentést is. :D Mondjuk nekünk nincs takargatnivalónk, de gondolom ez sokakat elborzasztana.

2012. jún. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 A kérdező kommentje:
Nálunk ebből akkor volt gond,amikor még csak jártunk a férjemmel,és hetente párszor ott aludtam...Aztán amikor végleg az összeköltözés mellett döntöttünk el is jöttünk.Mert a tulaj elég durván meg akarta emlni a bérleti díjat(mondván dupla létszám=dupla amortizáció).nálunk amúgy egy rokkantnyugdíjas,a családi élétét a folyosón élő(mondván kicsi a lakás) házaspár árulkodott rendszeresen:-)
2012. jún. 24. 17:20
 35/64 anonim ***** válasza:
72%

én pont azért vettem ki ezt a lakást mert normálisak a bútorok,újnak néznek ki és ikeásak,mégis olcsóbb kategóriás lakás 45 ezret fizetek érte havonta.

Kutyámat imádja a főbérlőm,van 2 ékszerteknősöm az se zavarja hál isten,szomszédok úgyszintén,van alattunk lakónak 2 border coolieja úgyhogy..:D De akárhogy is szeretnék még egy kutyát,és ha meg is engedné főbérlő nem.. Mert lehet itt ilyen normális emberek vannak,de előző albérletemből is kirúgtak a kutyám miatt mert eltitkoltam,aztán szomszéd aki egy idegbeteg beköpött,meg perrel fenyegetőzött minden.

Aztán végre tudtunk aláírásokat gyűjteni szomszédoktól a kutyám miatt,aki amúgy 5 kiló,össze is gyűlt erre pont akkor rúg ki az idegbeteg gyökér főbérlő merthogy a bútorok beveszik a kutyaszagot. Jah kár hogy a kutyám olyan fajta hogy öntisztuló és semmi szaga nincs :D

Nembaj itt jobban jártunk,szeretek is itt lakni,félek mikor raknak ki bármi miatt:(

Azóta mióta megy itt ez a téma,csomót gondolkoztam mekkora jó lenne ha tényleg normális cégek vagy a városé lennének a lakások és nekik kéne fizetni nem egy magánembernek:( És nem lenne az hogy kirúgnak mert mittudomén veszel egy törpehörcsögöt,vagy még 1 kutyát/macskát vagy mert hopp holnaptól kell a gyereknek vagy bármi:( Csak fizess normálisan és ne amortizáld le a lakást.

Biztos akkor nem vennék fel lakáshitelt egy jó darabig!

2012. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
91%

Hát az azért durva lehetett, kérdező. Mert párszor ott voltál, már megemeli a díjat...

Ha meggondolom, hozzánk sokszor jön a húgom látogatóba. Nem kötöttem a tulaj orrára, a néni nem tudom, jelenti-e, de nem is érdekel. A vízet, villanyt havonta olvassuk le és a fogyasztást fizetjük, úgyhogy amennyivel több akkor a rezsi, mert 1-2 nap itt alszik, az kompenzálva is van, hülyét is kapnék, ha ezért kötekedne.

2012. jún. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
100%

31-es, 29-es vagyok. Engem eddig minden albérletbe "beengedtek". Egyszerűen ha találtam egy nekem tetsző hirdetést, felhívtam a hirdetőt, elmentem megnézni a lakást, és ha tetszett, meg az ár is megfelelő volt, akkor letettem a kauciót, és a megbeszélt időpontban beköltöztem. Persze amikor lakásnézőben voltam, nem csináltam titkot a gyerekből, de nem is úgy jöttem vele elő, mintha valami bevallanivalóm lenne. Soha, egyszer sem volt olyan, hogy ezek után valaki azt mondta volna, hogy bocsi, nem adom ki a lakást mégse.

Mondjuk lehet, hogy ennek ahhoz is köze van, hogy tényleg mindig a bútor nélküli lakást keressük, a sajátunkra meg úgy vigyázunk, ahogy akarunk.


Ja, a bútorra visszatérve, persze én sem úgy indultam neki az önálló életnek, hogy rögtön volt egy komplett lakásbútorom meg mindenféle gépem. Amikor az első bútor nélküli albiba beköltöztünk, volt egy ócska, használt kinyitható kanapénk (ami egy hónap múlva le is szakadt, utána egy évig szivacson aludtam, mire tudtam venni egy új kanapét, de összegyűjtöttem rá a pénzt), a nagymamám leselejtezett kisasztala a konyhában, meg a hozzá tartozó rozzant székek, az a "szekrénysor", ami még gyerekkoromban volt a szobámban, a gyereknek még a rácsoságya volt, meg az én "szekrénysoromból" egy fiókos rész volt az övé, mosógépet a vaterán vettem húszezerért, egy ősöreg Hajdú gépet, stb. Szóval iszonyú szedett-vetett volt az egész, de apránként mindent ki tudtam cserélni újra vagy újszerű állapotúra, egymáshoz passzolóra. Amik legelőször bekerültek, azok tényleg olyan dolgok voltak, hogy még a gyerekkori szobámból hoztam el, vagy kaptam, mert már nem kellett, sőt, volt olyan, amit találtam :D (jó, az egy fürdőszoba polc volt, de jól jött)

Csak tényleg úgy voltam vele, hogy mindegy milyen ortó bútorok, de legalább senki nem mondhatja, hogy így meg úgy vigyázzak a nemtudom milyen régi szekrénykéjére, meg hogy a kétajtós szekrény marad, mert nem tudja elszállítani, hiába van nekem útban.

2012. jún. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként én is olvastam már olyat, hogy amikor a bérlő terhes lett, akkor kitették az albérletből. Megnézném azt, aki ezt velem megcsinálná, mert én nem félnék perre vinni a dolgot. Egyszerűen nincs joga megtenni.

A szerződésbe mondjuk beleírhat amit csak akar, az más, pl. beleírhatja, hogy kiskorú személyek nem tartózkodhatnak a lakásban, és akkor más a helyzet, de ilyen szerződésről még csak nem is hallottam.

Igazából a szerződésen múlik minden. Kölcsönösen be kell tartani, és akkor békesség van. Én mindig betartom azt, ami le van írva a szerződésben (pl. nem folytatok üzleti tevékenységet a lakásban, nem bontok falat a tulaj megkérdezése nélkül - máshogy se bontottam még -, a lakást rendeltetésszerűen használom, tartósan nem lakik itt más személy, stb.), a szerződésben megjelölteken kívül pedig betartom a hatályos jogszabályokat, pl. amik a zajszintre vonatkoznak, meg a többi lakó nyugalmát szem előtt tartom, és hasonlók. Viszont ha azért szólna a főbérlő, mert egy hétre eljön hozzám egy másik városban élő barátnőm, akkor teljes lelki nyugalommal elővenném a szerződést, és megkérdezném, hogy hol van benne leírva, hogy nem fogadhatok vendéget.

Mondjuk most kicsit gondolkodóba ejtett, hogy mi van akkor, ha terhes lesz a bérlő, mert azért az rögzítve van általában, hogy hány személynek van kiadva a lakás. Viszont terhesség, gyermekvállalás miatt nem kerülhetne hátrányos helyzetbe egy nő/család. Szóval erről először beszélnék egy ügyvéddel, és abból kiderülne, hogy ki mit tehet meg.

De szerintem - nem törvény szerint, hanem a józan paraszti ész szerint - amíg a bérlő kárt nem okoz, és a lakbért/rezsit mindig időben fizeti, addig megilletné az, hogy hagyják békében élni.

2012. jún. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 A kérdező kommentje:

Amúgy ez is olyan érdekes...Nem értem mit féltenek annyira a bútornak csak nagy jónidulattal nevezhető lomjaikon...:-/

Amit úgyis azzal a felkáltással hoznak/hagynak a lakásban,hogy jó ez a "paraszt" albérlőnek aki úgyis tönkrevágja...Utánna meg olyan cirkuszt csinál egy karcolásból a 40 éves "Nagyiszekrényen" mintha legalábbis bidermeier lenne...Miröl is beszélünk így?

2012. jún. 24. 20:20
 40/64 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez utóbbit én se értem,de tényleg...És jön cirkuszolni,,hogy mi az a folt a 30 éves szocreál fosbarna foteljén,ami ha kirakná a lomtalanításon talán már ott se vinné el senki.De le akar miatta vonni a kaucióbol...Lehetőleg új egy fotel árányi manit...Hogy is van ez?Amúgy meg a legtöbb tulaj hiába fizetsz ki havonta egy fél (vagy akár egész) fizetésnyit,mégis úgy csinál,mitha szivességet tenne,és kb megtűrt személyként kezel.
2012. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!