Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nincs "normális" albérle...

Miért nincs "normális" albérleti rendszer?

Figyelt kérdés

Nekem tulajdonképp semmi bajom nem lenne a lakásbérléssel,ha valami olyan lenne mint az önkormányzati bérlakás,vagy régen a tanácsi.


Tehát,ha fizetem rendesen akár életem végéig ott lakhatnék ,és nem lenne az mit most,hogy átlag 3 évente költözni kell,mert a tulaj kitalálja,hogy kell neki a lakás.


Ha nem szólnának bele a magánéletembe(tarthatok-e háziállatot,vihetek-e kisgyereket,dohányozhatok-e,ki mikor és hányszor alszik nálam,stb)


.Ha nem kéne még azért is engedélyt kérni,hogy fúrhassak a falba egy lyukat.


Ha nem jönnének a nyakamra(jobb esetben havonta és amikor otthon vagyok) ellenőrizgetni...


Szóval szerintem nem azért akar(na) mindenki sajátot,mert sznob,vagy birtoklási vágyból(ahogy sokan mondják),hanem,mert az albérlet így nagyon nem jó.Semmi előnye a sajáttal szemben ebben a formában,csak hátránya van.Ha lenne önerőm,meg megfelelő fizum én is sajátot vennék.Sokan mondják,hogy akkor ott a nyomsztó hitel,meg mi van,ha nem tudod fizetni,dehát az albiból is kiraknak ha nem tudom fizetni,sőt sokszor már következő hónapban mehetsz az utcára,a bank meg mire elárverez az azért jó időbe tellik...



2012. jún. 19. 22:24
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
37%
38-as! De úgy hogyan perled be, ha mondjuk nem bejelentett albérletben élsz? Mondjuk felnyomni búcsúzóul az APEH-nál az megint más dolog... :D Azt én is megtenném, ha így kitolnának velem.
2012. jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
100%
Az lényegtelen, a szerződés akkor is kötelezi. Szerződés nélkül meg sosem vennék ki lakást.
2012. jún. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
60%

Minden problémádra egyetlen megoldás van!


VEGYÉL EGY LAKÁST MAGADNAK!

2012. jún. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
92%

első pár oldalon már írtam, most újból megteszem :D

tulaj vagyok, szóval a másik szemszög, ugye.

mint említettem van olyan bérlőnk, aki a mi lakásunkba szült gyereket. marha rendesen emberek, soha egy napot nem késtek a lakbérrel, rábízzuk a számla befizetést is, bediktálja az óraállásokat, szóval korrekt család.


viszont volt már olyan, hogy úgy jött oda eleve a nő, h gyerekei vannak. meg egy kutyája. mondtuk, h bocs, ez nekünk nem pálya, jön ezer másik, aki jobban megfelel.

nem hinném, h ezért én vagyok a sutyerák, mert megválogatom, h kit engedek be a lakásomba.


akik bérlői oldalon ezen puffognak, ne a tulajokat hibáztassák, hanem az elődjeiket, akik eljátszották a tulajok bizalmát.

2012. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 A kérdező kommentje:
43-as!Adsz rá pénzt?Akkor már honlap megyek venni!!!
2012. jún. 30. 23:11
 46/64 A kérdező kommentje:

44-es!Pesze téged(titeket) is meg lehet érteni.De ha mondjuk cégtől/önkormányzattól lehetne bérelni az nem jön(ne) azzal,hogy nem lehet kutyád/macskád/gyereked stb...

Szóval valaki írta akkor én most másodrendű államplgár vagyok(más mondja meg lehet-e kutyám/macskám/gyerekem),mert albérletben lakom?Mégha ez túlzás is ebben a formában egy kicsit.De valahol van benne valami.

Persze nyilván vannak gázos bérlők is,akik kárt csinálnak,meg nem fizetnek...De például,ha mondjuk látja,hogy normálisak vagyunk,fizetünk,nem verjük szét fejszével a bútorait(illetve inkább lomjait) akkor mondjuk fél év utánn ne jöjjön már havonta a nyakamra ellenőrizgetni...Igaz hátha közbe bekattantam és mégis nekiestem a lácfűrésszel a 30 éves kifeküdt heverőjének....Sose lehet tudni végül is! LOL

2012. jún. 30. 23:20
 47/64 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért annyiban jogos a bérlők elvárásai, hogy a tulajok sokszor az állatosokra pl. rácsapják a telefont, holott megfelelő szerződéssel, ami mindkét fél érdekeit védik, kiküszöbölhető lenne sok bosszúság. Ha én bútorozatlan lakást keresek, azzal a kikötéssel, hogy magamnak kifestek, hogy olyan legyen, amilyet szeretnék, majd kiköltözéskor frissen festve adom vissza a lakást, nem értem, miért problémáznak.

Pár éve még volt 3 szobás lakásunk, amit kiadtunk ezekkel a feltételekkel. Igaz egyszer ráfáztunk, mert lelakták a lakást és eltűntek az utolsó havi díj kifizetése nélkül, de ezt nem vertük le az utódokon.

2012. júl. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
88%

megértem, h az emberek szeretnének szép bútorok közt élni, azokon ülni, aludni, de miért vesztek ki olyan lakást, ami csuklóból taszít?

a mi kiadott lakásunkban 90es évekbeli garnitúra van. az sem új, de nem a lomtalanításról kukáztuk össze.

a tulajok részéről is érthető, h nem full ikea lakást ad ki, mert kb 2 év alatt jönne vissza a belefektett pénz. hol van itt a haszon?


mi soha nem tiltottuk meg, h beverjen egy szöget, feltegyen egy polcot. de amikor azt látom, h menne el, és nem abban az állapotban van a lakás, ahogy neki odaadtam, akkor felmegy a pumpa.

aztán persze erre se időm, se energiám nincs, h rendbe tegyem. jön a kövi bérlő. mondom neki, ez van, ha nem tetszik, csinosítsad. ő vagy nekilát, vagy lexarja. aztán a 3. ilyen körnél az embernek már életkedve sincs, csak vegye ki valaki azt a rohadt lakást, legyek a pénzemnél, ne fizessem a semmire az átalányt, meg a közös költséget...


sok sirám van mindkét oldalról. az egyik fél jól akar keresni, a másik keveset szeretne költeni. ezek békíthetetlen ellentétek, lássuk be.


kedves bérlők, ugye a mi álláspontunk is megállja a helyét?

mi is dolgozunk, van ezer más dolgunk, sajnos a lakás csak egy bevételi forrás, de nem egy hobbitevékenység...

2012. júl. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 A kérdező kommentje:

"mi soha nem tiltottuk meg, h beverjen egy szöget, feltegyen egy polcot. de amikor azt látom, h menne el, és nem abban az állapotban van a lakás, ahogy neki odaadtam, akkor felmegy a pumpa. "


Nade azért fizetek havi nem kevés pénzt,hogy lakjak benne.Ez nyilván együtt jár valamennyi amortizációval,még ha nagyon vigyázok is a lakásra.Szerintem ezt nem fair plusszba leverni az emberen(pl nem adom vissza a kauciót,mert már nem fénylik úgy a parketta mint a salamon töke amikor 5 évvel ezelőtt kivette...)


aztán persze erre se időm, se energiám nincs, h rendbe tegyem. jön a kövi bérlő. mondom neki, ez van, ha nem tetszik, csinosítsad. ő vagy nekilát, vagy lexarja.


Aha...És mire fel újítsam fel egy idegen ember lakását?Felújítom,elmegyek a tulajnak meg ott marad a fullos lakás...Mert a tulajok az ilyen felújítási költségekbe nem szeretnek beleszállni(még felesbe se nagyon...)Arra meg nincs pénzem,hogy 3 évente felújitsam valaki lakását.Az meg főleg felháborító amikor még a szükséges javításokat se akarják állni(pl csöpögő csap,de ismerek olyat akire még a vízóracserét is rá akarta verni a tulaj...)


aztán a 3. ilyen körnél az embernek már életkedve sincs, csak vegye ki valaki azt a rohadt lakást, legyek a pénzemnél, ne fizessem a semmire az átalányt, meg a közös költséget...


Ha ennyire csak nyűg meg nem értek rá vele foglalkozni akkor mire fel a sok szörszálhasogatás,meg ellenőrizgetés.Mert egyes "marha elfoglat" tulajdonosok azért ráérnek kéthetente bemászkálni,még a város másik végéből is..

2012. júl. 1. 14:17
 50/64 anonim ***** válasza:
93%
teljesen igazad van kérdező,100%-osan egy állásponton vagyunk!
2012. júl. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!