Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal, hogy a...

Egyetértesz azzal, hogy a lakhatásnak alapjognak kell lenni, amit az államnak lenne kötelessége teljesíteni?

Figyelt kérdés

Lakóingatlanok üresen állnak, miközben hajléktalanoknak nincs hol lakniuk. De rengetegen kényszerülnek idegenekkel osztozkodni, mert egy átlag fizetésből nem lehet önállóan bérelni. Elvileg jóléti államban élünk, ezért küzdöttek a felmenőink a 20. században, mégis tömegeknek jelent napi gondot a lakhatás megoldása. Egyetértesz-e azzal, hogy az államnak bérlakások tömegét kellene építenie és alanyi jogon járjon ha nem is fejenként, de legalább családonként egy lakás?


Miért evidencia és megkérdőjelezhetetlen eljárás, hogy életünk végéig bankoknak kelljen profitot termelni, amikor csak fedélt szeretnénk a fejünk fölé? Ez mikor lett társadalmi konszenzus?



2021. dec. 4. 21:35
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
78%
Nem kötelező sz/r bérért robotolni. Lehet tanulni és jobban keresni, majd házat venni, hitelt előtörleszteni stb. Mindig azok várják, hogy valami felsőbb hatalom megoldja helyettük a problémájukat, akik tenni nem akarnak érte
2021. dec. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
85%

Mi az, hogy "kényszeralbérlő"...???


Ausztriában, Németországban az emberek több mint fele bérlakásban lakik!

És nem ajvékolnak, hogy ők "kényszerből" teszik.

2021. dec. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
83%

20: épp hogy NEM ugyanannyit fizetnek!


Aki 100ezret keres, az 15.000 adót fizet, aki viszont egymilliót, az pont tízszer ennyit, azaz 150.000-t.


És nem használ el 10x annyit az utakból, közszolgáltatásokból, egészségügyből.... Nem kerül 10x annyiba a gyerekei iskoláztatása...


SŐT! A jólkeresők nagyrésze - amellett, hogy becsengeti a kötelező adókat-járulékokat - még saját zsebből finanszírozza a magán-egészségügyi ellátását.

2021. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
81%

#21: 10pontos! :)


Az a baj, hogy a kérdezőhöz hasonló lilaködös széplelkek nem akarják tudomásul venni, hogy az embernek FELELŐSSÉGE van, saját magával szemben is.


Ilyen feltétel nélküli juttatásokkal csak kitermelnék azt a réteget, akik jól elparazitáskodnának a dolgozók által előteremtett javakból...

2021. dec. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
83%

14 es vagyok. Nem nagyon értem, a rászoruló rétegnek miért kéne újépítésűben laknia, miközben én pl. diplomásként, (rengeteget dolgozom és adózom) egy 50 éves panelban lakom, ami persze hitelre volt. De azért rögtön építsünk a tehetetlen rétegnek újépítésű luxuslakásokat, hagy éljenek tovább álomvilágban és tartassák el magukat velünk, adófizetőkkel. Ezt az irreális elvárást fogják tovabbadni az utódjaiknak is, mert persze mások kontójára szaporodni könnyű.

Amiről én beszélek, az annyi, hogy a hajlektalanokat ne hagyjuk az utcán, legyen valódi, emberhez méltó SZÜKSÉGszállás, aminek az igenybevételéhez komoly feltételeket kell szabni, és semmiképp se szabad, hogy ezek olyan helyek legyenek, ahol érdemes örökre maradni. Csak legyen egy saját zárható kis szoba, ággyal, fűtéssel, legyen egy közös konyha meg fürdő és legyen mosógép. Nem hiszem, hogy ezt könnyű megszervezni, kell hozzá sok szocmunkás és biztonsági őr, de pl. sok nyugdíjas kerül utcára, egy egész élet munkája után nem az utcát érdemlik. Meg aki frissen kerül utcára, azokat még vissza lehet integrálni a társadalomba egy kis segítséggel, jó lenne ha erre tényleg odafigyelne az állam, mert ez mindenki érdeke.

De annak semmiképp se vagyok a pártján, hogy kis fiataljaink, akiknek már adót se kell fizetniük januártól, csokoznak, babaváróznak, 0 thm-es diákhitelt kapnak, ezen felül is még az adófizetők pénzén kezdjenek szaporodni. Meg kell tanulniuk a saját lábukra állni, ahogy eddig minden generáció megtette. Sohasem volt könnyű. De amikor a fiatal anyuka 3-4 gyerekkel a facebookon koldul ételt meg ruhát és másoktól várja a segítséget azt szó szerint undorítónak és gyerekbántalmazásnak tartom. Nem kötelező szaporodni. Ha magát se tudja eltartani, minek vállal gyereket. Ha egy gyerek még becsúszik, megértem, de egyesek nem tudnak tanulni semmiből és szülik ész nélkül a gyerekeket a szegénységre. Ha ezeknek még a mi adónkból házakat építünk, soha az életben nem fogják megérteni, hogy nem másokon kell parazitáskodni, hanem tanulással és kemény munkával kell egy élet alapjait megteremteni. Az ilyen eltartott emberek adják a kérdezőhöz hasonló fiataloknak is tovább azt az életszemléletet, hogy másokon elősködve lehet csak előbbre jutni. Bocs de nem téged akarlak eltartani, hanem saját magamat meg az én családomat.

2021. dec. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
87%

#25: " Nem nagyon értem, a rászoruló rétegnek miért kéne újépítésűben laknia, miközben én pl. diplomásként, (rengeteget dolgozom és adózom) egy 50 éves panelban lakom, ami persze hitelre volt. De azért rögtön építsünk a tehetetlen rétegnek újépítésű luxuslakásokat, hagy éljenek tovább álomvilágban és tartassák el magukat velünk, adófizetőkkel. Ezt az irreális elvárást fogják tovabbadni az utódjaiknak is, mert persze mások kontójára szaporodni könnyű."



Na pontosan erre utaltam a 24-es kommentemben...

2021. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
69%

"Aki nem lusta és korán kel, annak már délre lehet egy palotája"


[link]

2021. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 A kérdező kommentje:

24-es, "akik jól elparazitáskodnának a dolgozók által előteremtett javakból..." -


Akik valóban élősködnek a társadalmon, azok nem az albérletben nyomorgó, hónapról hónapra élő dolgozók, hanem akik állami beruházásokat osztogatnak ki maguknak meg EU-s támogatásokat felvéve, a társadalomnak vissza semmit nem adva híznak, sőt, amelyik cégek a jól képzett embereket nem fizetik meg tisztességgel.

2021. dec. 5. 12:23
 29/68 A kérdező kommentje:
22-es azt az apró tényt nem vizsgáltad meg, hogy az jét jóléti állam, ahol nem fizetésed legalább 50 %-át zabálja fel a lakhatásod, sőt SZABÁLYOZVA van az albérleti rendszer, ellentétben itthon, ahol gumitörvények vannak.
2021. dec. 5. 12:25
 30/68 A kérdező kommentje:
25-ös, nem luxuslakásokról beszéltem. Pont ez a baj, hogy manapság már LUXUS, ha van lakásod. Szerintem a társadalom működésének hanyatlását jelzi az, hogy te egy 50 éves panelban laksz, amit csak hitelre tudtál megvenni, miközben értelmes, tanult dolgozó ember vagy. Vagy ha már a saját példádnál vagyunk, te ezt igazságosnak és reálisnak érzed?
2021. dec. 5. 12:28
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!