Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal, hogy a...

Egyetértesz azzal, hogy a lakhatásnak alapjognak kell lenni, amit az államnak lenne kötelessége teljesíteni?

Figyelt kérdés

Lakóingatlanok üresen állnak, miközben hajléktalanoknak nincs hol lakniuk. De rengetegen kényszerülnek idegenekkel osztozkodni, mert egy átlag fizetésből nem lehet önállóan bérelni. Elvileg jóléti államban élünk, ezért küzdöttek a felmenőink a 20. században, mégis tömegeknek jelent napi gondot a lakhatás megoldása. Egyetértesz-e azzal, hogy az államnak bérlakások tömegét kellene építenie és alanyi jogon járjon ha nem is fejenként, de legalább családonként egy lakás?


Miért evidencia és megkérdőjelezhetetlen eljárás, hogy életünk végéig bankoknak kelljen profitot termelni, amikor csak fedélt szeretnénk a fejünk fölé? Ez mikor lett társadalmi konszenzus?



2021. dec. 4. 21:35
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
83%

28: na megint a tipikus "más a hibás" hozzáállás. Így soha nem fogod kettőről a háromra vinni...


Azon munkálkodj, hogy neked jobb legyen. Ne mástól várd el!

2021. dec. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a bérlakásos történet nem működik.


Ha most magamat nézem:


Egyedül vagyok, nincs se párom, se őrülten nagy keresetem.


Értelmi szempontból tanult, diplomás végzettségű "értelmiségi" ember vagyok. Mégis az anyagiak miatt teljesen más környezetben, emberek között élek egy munkás paneltelepen.


Bérlakásnál szintén ugyanez lenne. Nem valószínű, hogy én kapnám a 3 szobás belvárosi lakást, maximum kapnék egy Kőbányai bérlakást és ugyanott lennék ahol a part szakad.

2021. dec. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy azt mondom, egy dolgot kellene elérni, hogy legyenek normális fizetések. Nyilván ez is egy ördögi kör, meg magasabb fizetést ki is kell termelni és magasabb költségeket is eredményez.
2021. dec. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
37%

Számoljunk:


Hasra ütésből kezdek:


10-ből 9 magyar saját tulajdonban lakik papíron. Vegyük kerek számra, az 10 millióból 1 millió akinek nincsen ingatlanja.


Tehát kell 1 millió ingatlan.


Legyen kicsi lakás 35-40 m2, ennek is a felépítése alsó hangon 25 millió pénz, bár a mai árakkal ennyiből biztos nincs meg.


Összesen tehát 25 millió x 1 millió = 25.000 milliárt Forint. Ez az összeg magasabb mint az állam éves költségvetése. Na hát ezért nincs bérlakás.

2021. dec. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
88%

Ha már a stadiont nézzük:


350 milliárdba került 10 évnyi stadion építés.


Ebből kijön mondjuk 15-20 ezer lakás. Oké...10 éves árfolyamon lehet 50 ezer is.

De akkor még mindig ott marad további 950 ezer ember lakás nélkül.

2021. dec. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
100%

Gengszterváltás esetén, a stadionokat körfolyosós házakká lehetne átalakítani,

középen meg az a füves rész lehetne az udvar.

:)

2021. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
86%
Rengeteg olcsó falusi ház van van. Költözzetek oda, műveljétek a földet, tenyésszetek állatokat. 1-2 milláért már kapsz ilyet, hatalmas telekkel.
2021. dec. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
82%
De ott dógozni köllene.
2021. dec. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
35%

30 ra. Te írtad, hogy építsenek bérlakásokat. Márpedig az újépítesű lakás, és az ilyen anyagárak és bérek mellett luxus, igen. Akkor értenéd meg, hogy luxus, ha bemennél egy barkácsboltba, és neked kellene megvenned a csempét,a fúgát, a padlopont meg a többit. És utána fizesd ki a mestert is. Igen, akkor megértenéd, hogy mekkora luxus egy új lakás. Az anyagban és az építőiparban sok-sok ember munkája benne van, és nekik is kell enni valamiből. Miért ne érezném igazságosnak, hogy őket is meg kell fizetni. Nem ingyen épülnek föl ezek a lakások. Az állam pedig nem egy külső személy kiapadhatatlan pénztárcával. Az állam mi vagyunk. Ha én is elkezdem hangoztatni hogy igazságtalan, hogy fizetnem kell, elkezdek követelőzni meg tartani a markomat ahelyett, hogy dolgoznék, akkor ki fogja szerinted kitermelni az adót meg a mesterek fizetését? Nem nagyon értem, hogy képzeled ezt. Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy vállalkozzon és még több pénzt keressen. Nem kötelező alkalmazotti fizetésből élni, ha kevesli valaki. Nagyon könnyű másokat szidni meg másokon követelni, ami neked "jár". Csakhogy ezzel rajtam is követeled, ami neked "jár", és nem én hoztalak a világra. Kérdezd meg a szüleidet minek tettek ki pucér sggel az utcára, ahelyett hogy tisztességesen indítottak volna útnak. Itt kezdődne a felelőssegvállalás, hogy ha már világra hoztam a porontyot, akkor nem csak addig vagyok ott, amíg a törvény kötelez, hanem

normális, munkaképes, önellátó embert adok be a társadalomba.

2021. dec. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
71%

34: Na igen.... A kérdező-féle lilaködösek csak álmodozni tudnak - a számok meg nagyon nem a barátaik... :)


az FNA-val kapcsolatosan is levezette egyszer valaki, hogy a mai költségvetési számok mellett kb. havi párezer forint jutna mindenkinek. Adnánk a sz.rnak egy pofont... :-D

2021. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!