Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csak én unom már baromira ezt...

Csak én unom már baromira ezt a saját lakáson való rinyálást?

Figyelt kérdés

30-as fiú vagyok, a kortársaim 99%-a mostanában kizárólag lakásvásárlással- és felújítással, illetve autóvásárlással- és szervizeléssel van elfoglalva, egyszerűen nem is lehet velük másról beszélni, csak fossák ki magukból az "így a szakember hiány, úgy az alkatrészárak, amúgy az ingatlanárak...." szöveget.


Főleg a vidéki kisvárosi fiatalok körében fontos ez, ahol életük nagy műve a saját tulajdonú családi ház, illetve autó, mert ugye ott fontos, hogy mit látnak az ismerősök. Budapesten mérsékeltebb ez a dolog, nyilván a lehetőségek miatt, de ott meg a kedvencem, mikor a világvégi faluból felköltöző egyének olcsó belvárosi lakást akarnak bérelni, természetesen a lefingott BMW-t is ott akarják tárolni, illetve használni városon belül, mert "a BKV szar", emellé még 5 éven belül 150 milliós családi házat akarnak mondjuk Budaörsön, mert ugye "nehogymán ne telljen rá, ha 8 műszakban dolgozok". Aztán ha valaki felvilágosítja őket, hogy ez így nem megy, akkor megy a fröcsögés.


Minden ismerősöm már vagy 5 éve konstans lakásfelújítással van elfoglalva, ha el is készülnek, kezdik elölről valami idióta átalakítással, szétcseszi őket az ideg az elszálló árak, szakemberek...stb. miatt, mondanom sem kell, hogy ezek azok az idegbeteg emberek, akik a közutakon is életveszélyesen manőverezgetnek, mert állandóan sietnek.


A legtöbben vagy valami putri faluban vettek családi házat, vagy Budapesten is proli panelos kerületben (Csepel, Újpest...stb.), mert csak arra tellett, az is 20-30 év hitelre. Mondanom sem kell, hogy a legtöbb esetben kiderült, hogy bizony suttyók a szomszédok, tele van rejtett hibával a ház, de nem baj, az a lényeg, hogy "saját", nem kell a köcsög "főbérlőt" gazdagítanom.


Ezzel szemben én 250 ezerért bérlek Budapesten egy jó helyen lévő, felújított, berendezett lakást, egy szöget nem kellett még sehova bevernem, ha van is valami gond, a tulajdonos intézi nekem. A havi bevételem 800 ezer Ft., bőven megélek mellette, autót nem tartok, mert 9500 Ft.-ért teljesen jó színvonalú tömegközlekedést kapok, egyébként meg carsharinget használok, így totál leszarom az átverős autószervizeket is. Emellett azon dolgozom, hogy egy külföldi freelancer munkát tudjak kiharcolni magamnak, így a bevételem felmenjen kb. 1-1,2 millió Ft.-ra.

Második albérletem, az előzőből is azért költöztem, mert már nem felelt meg a minősége, itt is jóban vagyok a tulajjal, hosszútávra tervez ő is, ha mennem is kell pár év után, simán találok egy másikat ugyanitt. Egyszerűen nem a legolcsóbb 100 ezres putrit kell kivenni szarrágó tulajjal, hanem igényesebbet, le kell ülni, megbeszélni vele a hosszútávú terveket, aztán ennyi. De ugye a sajátlakás-mániások ezt is olcsón, okosba akarják, aztán csodálkoznak, hogy ráb*sznak.


Mondanom sem kell, hogy sajátlakáséknak én vagyok a lúzer albérletes, aki mást gazdagít és idegen lakásában nyomorog (egyedül 55 nm-en), míg ők császári életet élnek a 20 évig a banké putrifalusi kertes házban vagy a csepeli panelban, ahol lakatosék egész nap kis grófót hallgatnak a szomszédban.

Nyugdíjas koromra nyilván csöves leszek, bezzeg ők talán 65 éves korukra pont kifizetik a hitelt, aztán vígan élnek majd a kb. 500 ezres állami nyugdíjból, miközben egy kiló kenyér lesz vagy 20 ezer Ft, az ország meg egy-két elit budai kerületet meg a Balatont leszámítva egy c., illetve prolitanya lesz.


Kicsit hosszú lett, bocsi, várom a véleményeket, ellenérveket.



2023. márc. 20. 12:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
86%
na, te leszel aki a gazdasági valságban kinullázódik, nekik meg már van 2 lakásik kiadva, meg egy házuk, amiben laknak.
2023. márc. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:

Nincs ezeknek semmi kiadva, arra az egyre is úgy lapátolták össze örökségből, hitelből, csokból, babaváró kisf*szomból.


Ha marad is pár millájuk, eszükbe sem jut egy másik lakás, részvény, állampapír, hanem rögtön elverik egy új autóra vagy valami hülye lakásátalakításra.


A válságot meg már évek óta hallgatom, covid, rezsi...stb., aztán mégsem érzékelek semmit belőle, szerencsére válságálló szektorban dolgozom, sajátlakásék viszont olyan gagyi betanított munkákra képesek 30 év hitelt felvenni meg 3 gyereket beígérni, hogy elképesztő.

2023. márc. 20. 12:21
 3/79 anonim ***** válasza:
85%

ok, és te mint nagy bölcs befektető nem látod milyen pengeélen táncol a mostani pénzügyi rendszer? tényleg most kell szerinted részvenybe meg befektetesi alapba, meg állampapírba rakni? mikor ott lebeg a kard, hogy egyik naprol a másikra nem férsz hozzá, mert már nincs?

még ha azt irtad volna, hogy az ágyneműtartód aranyrudakkal van kirakva, érteném az ertetlenkedésedet ;)

2023. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 A kérdező kommentje:

Mégis mi táncol pengeélen? Becsődölt valami noname amerikai fikabank, aztán ezen lovagolva nyomják a sok aggodalomkeltő, kattintásvadász cikket. Egyébként meg simán a fizetésemből is bőven kijön egy normális lakás bérleti díja, nekem személy szerint nincs is sok befektetésem, nem is írtam ilyet.


Persze, jó a saját lakás, nyilván én is vennék szívesen, nem ezzel van a bajom, hanem az ostoba, mindenáron való lakásvásárlási mánia, amikor nem számít az idiótájának, hogy mennyi hitelt vesz fel, milyen környéken van, csak legyen minél hamarabb a nevén valami ingatlan.


Én ilyen lakást, amilyet bérlek, kb. 80 millióért tudnék venni, erre még az önerőtől is messze állok, meg nyilván nem is ugranék bele egy 40-60 milliós hitelbe.

Na de emiatt rohadtul nem fogok mondjuk az ocsmány, proli Újpalotára vagy Pilisborosmáriaf*szára költözni, hanem szépen elvagyok itt 250-ért, azon felül megélek még 150-200-ból, aztán félrerakok havi 300-400-at, amit most egyelőre állampapírba tolok be, mert nem látok 16%-osnál nagyobb hozamú kockázatmentes befektetést, attól meg nem félek, hogy lenyúlják.

Aztán majd lesz ebből valami, addig is élek nyugodtan, dolgozgatok utazok, sportolok, játszok a konzolon, míg sajátlakás haverjaim most is a falat kaparják, glettelnek, szívják a port, ordibálnak az alkesz "mesteremberekkel".

2023. márc. 20. 12:48
 5/79 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Én ismerek még egy ilyen embert mint te. Ezért már 2en biztosan vagytok így. Tehát a kérdésedre a választ a "nem" lesz. Örülök hogy segíthetttem.
2023. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek van olyan havi 800 ezres bevétele. A bérlakás bérlése dolog pedig a rendszerváltás után nem fejlődött arra a szintre, ahol az Ny-Európában van.
2023. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
100%

Téged tényleg ennyi frusztrál, hogy másoknak mi a fontos? 😃

Nekik a lakás/ház vásárlás + autó, neked más. Nincs ezzel baj.

Ha nem tetszik hogy az ismerőseid csak ezzel tudnak foglalkozni, akkor keress más, hozzád hasonló társaságot.

Egyszerű ez. 🤷🏻‍♂️

2023. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
97%

Jó neked, hogy megengedheted magasnak a 250-es lakást, aki nem engedheti meg, hosszútávon bizonytalanabb az anyagi léte, az vegyen inkább, azt mondom, rejtett hibával is.

A pénztárcájukhoz illik az, amiről beszámolnak.

Azzal nem értek egyet, hogy 100-ért, vagy 130-ért csak rossz szolgáltatást lehet kapni, egyszerűen igényesnek kell lenni a törvényességre és a normális üzleti partnerekre.

Gondolom, te is komolyabb megtakarítással rendelkezel és te is tudnál hitelre jó lakást venni, később kp-re, ha arra lenne igényed.


Ami a 2. bekezdésben van, na igen, egyetértek, hogy teljesen el vannak tévedve, teljesen más életvitel való ide.

A BKV van, ahol szar, ellenben 300 Ft, szemben egy autó BELVÁROSI!!! fenntartásával.

2023. márc. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 A kérdező kommentje:

Nekem sem volt mindig. 250-nel kezdtem 4,5 éve, akkor 100 ezres lakást béreltem. 20 volt a rezsi, akkor még 80-100-ból megéltem mellette, 30-50-et tudtam félretenni. Akkor sem rugóztam állandóan ezen, örültem, hogy a vidéki 150 ezres nagyváros után Budapesten lehetek, sokkal érdekesebb város, alig voltam a lakásban, csak aludni jártam haza. Egyébként meg kínkeservesen, rengeteg állásinterjú árán sikerült csak kiharcolni jobb fizetést, talán ha az állandó rinyálás meg lakásfelújítás mellett ezzel is foglalkoznának az emberek, több haszna lenne.


Egyszerűen ez is egy ugyanolyan költség mint egy telefonszámla vagy bármilyen egyéb havidíjas dolog, nem képesek emberek felfogni, hogy a fizetést sajnos nem arra adják, hogy azt egy az egyben eltegye az ember. Azért vannak magasabb fizetések a fővárosban, mert abba bele van kalkulálva, hogy ott nehezebb saját lakáshoz jutni, felesleges azon gondolkodni, hogy "jajj de jó lenne a budapesti fizetés vidéken" meg egyebek, mert nem lesz ilyen.


Persze, megértem a dolgot, tényleg nem normális, ami lakáspolitika címén zajlik itt, meg nincs kiforrva normálisan a bérleti rendszer, de ebből a hisztiből már rohadtul elegem van, hogy ha leülök sörözni egy haverral, 2 percen belül rátereli a témát erre az egészre, és végig a kicseszett fűtésszerelést vagy fürdőszobafelújítást kell hallgatnom, mellette egy kis mocskos multizással, bankozással, kapitalistázással, egyebekkel megfűszerezve.

2023. márc. 20. 13:31
 10/79 A kérdező kommentje:
Nincs magas megtakarításom, 8 millióm van összesen, az még a legolcsóbb panel önerejére se nagyon elég.
2023. márc. 20. 13:32
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!