Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csak én unom már baromira ezt...

Csak én unom már baromira ezt a saját lakáson való rinyálást?

Figyelt kérdés

30-as fiú vagyok, a kortársaim 99%-a mostanában kizárólag lakásvásárlással- és felújítással, illetve autóvásárlással- és szervizeléssel van elfoglalva, egyszerűen nem is lehet velük másról beszélni, csak fossák ki magukból az "így a szakember hiány, úgy az alkatrészárak, amúgy az ingatlanárak...." szöveget.


Főleg a vidéki kisvárosi fiatalok körében fontos ez, ahol életük nagy műve a saját tulajdonú családi ház, illetve autó, mert ugye ott fontos, hogy mit látnak az ismerősök. Budapesten mérsékeltebb ez a dolog, nyilván a lehetőségek miatt, de ott meg a kedvencem, mikor a világvégi faluból felköltöző egyének olcsó belvárosi lakást akarnak bérelni, természetesen a lefingott BMW-t is ott akarják tárolni, illetve használni városon belül, mert "a BKV szar", emellé még 5 éven belül 150 milliós családi házat akarnak mondjuk Budaörsön, mert ugye "nehogymán ne telljen rá, ha 8 műszakban dolgozok". Aztán ha valaki felvilágosítja őket, hogy ez így nem megy, akkor megy a fröcsögés.


Minden ismerősöm már vagy 5 éve konstans lakásfelújítással van elfoglalva, ha el is készülnek, kezdik elölről valami idióta átalakítással, szétcseszi őket az ideg az elszálló árak, szakemberek...stb. miatt, mondanom sem kell, hogy ezek azok az idegbeteg emberek, akik a közutakon is életveszélyesen manőverezgetnek, mert állandóan sietnek.


A legtöbben vagy valami putri faluban vettek családi házat, vagy Budapesten is proli panelos kerületben (Csepel, Újpest...stb.), mert csak arra tellett, az is 20-30 év hitelre. Mondanom sem kell, hogy a legtöbb esetben kiderült, hogy bizony suttyók a szomszédok, tele van rejtett hibával a ház, de nem baj, az a lényeg, hogy "saját", nem kell a köcsög "főbérlőt" gazdagítanom.


Ezzel szemben én 250 ezerért bérlek Budapesten egy jó helyen lévő, felújított, berendezett lakást, egy szöget nem kellett még sehova bevernem, ha van is valami gond, a tulajdonos intézi nekem. A havi bevételem 800 ezer Ft., bőven megélek mellette, autót nem tartok, mert 9500 Ft.-ért teljesen jó színvonalú tömegközlekedést kapok, egyébként meg carsharinget használok, így totál leszarom az átverős autószervizeket is. Emellett azon dolgozom, hogy egy külföldi freelancer munkát tudjak kiharcolni magamnak, így a bevételem felmenjen kb. 1-1,2 millió Ft.-ra.

Második albérletem, az előzőből is azért költöztem, mert már nem felelt meg a minősége, itt is jóban vagyok a tulajjal, hosszútávra tervez ő is, ha mennem is kell pár év után, simán találok egy másikat ugyanitt. Egyszerűen nem a legolcsóbb 100 ezres putrit kell kivenni szarrágó tulajjal, hanem igényesebbet, le kell ülni, megbeszélni vele a hosszútávú terveket, aztán ennyi. De ugye a sajátlakás-mániások ezt is olcsón, okosba akarják, aztán csodálkoznak, hogy ráb*sznak.


Mondanom sem kell, hogy sajátlakáséknak én vagyok a lúzer albérletes, aki mást gazdagít és idegen lakásában nyomorog (egyedül 55 nm-en), míg ők császári életet élnek a 20 évig a banké putrifalusi kertes házban vagy a csepeli panelban, ahol lakatosék egész nap kis grófót hallgatnak a szomszédban.

Nyugdíjas koromra nyilván csöves leszek, bezzeg ők talán 65 éves korukra pont kifizetik a hitelt, aztán vígan élnek majd a kb. 500 ezres állami nyugdíjból, miközben egy kiló kenyér lesz vagy 20 ezer Ft, az ország meg egy-két elit budai kerületet meg a Balatont leszámítva egy c., illetve prolitanya lesz.


Kicsit hosszú lett, bocsi, várom a véleményeket, ellenérveket.



2023. márc. 20. 12:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
95%
50: Most te, 10 év múlva ők élnek jobban.
2023. márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
96%
Bizonygasd ezt ahogy akarod, de nekem továbbra is 60ezer a lakáshitelem frekventált helyen, neked meg 250. Ja, és rugalmas munkaidőben dolgozom, 2 diplomával, jó keresek, nem értem a párhuzamodat. Whatever, de nagyon bizonygatni akarod az igazad, nekem mindegy. Elfogadom, hogy valakinek ez jobb, hát hajrá.
2023. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 Lilluci27 ***** válasza:
96%
Képzeld én is vettem lakást, 55 nm, festeni kellett (nekem nőként egyedül megvolt egy hét alatt, nem nem 4-5-6 év) és most kevesebb a törlesztőm, jóval kevesebb 20 évre fixálva mint a te albérleti díjad. De igen te csináltad jól én egy lúzer vagyok:( gratulálok a sikeredhez!
2023. márc. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 Lilluci27 ***** válasza:
96%
akinek saját lakása van az nem keres feltétlen nettó 200 at keres:) szerintem érdemes azokhoz hasonlítanod magad akik ennyit keresnek és lakást vettek:)
2023. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
100%

50: Most te, 10 év múlva ők élnek jobban. Az ő munkájuk vezet oda, hogy - ha egyedülállók maradnak - 15-25 év múlva nem lesznek rászorulva arra, hogy egyáltalán munkába járjanak. Az pedig igazán stresszmentes élet a te helyzetedhez képest.

(Egyáltalán nem tűnsz stresszmentesnek, most is itt idegeskedsz a semmin.)


Ez olyan családban, ahol generációkon át ilyen volt a szemlélet, előbb eljön, 35-40 éves korra. Attól függ, ki mivel elégszik meg. Aki el akar tapsolni havi 2 milliót, annak nyilván később jön el, mint aki elvan 75 000 Ft-ból, vagy kevesebből.

2023. márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
100%

#54, nem is értem ezt honnan szedte.


Ingatlantulajdonos = gyári munkás proli,

albérletező = jólkereső mittudoménmi.


Azt felejti el ez a kis nyikhaj, hogy az ingatlantulajdonos is bármikor ki tudja adni a lakását albérletbe, és mobilisan tud bérelni mást is helyette, de úgy tűnik a prémium kategóriás fizetéshez nála nem szükséges tudni elszámolni kettőig. Nem gond, ahogy jobban alszik. :D

2023. márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
97%
Ez kb. olyan, hogy aki iskolába jár, az a vizsgák miatt "rinyál" - dehogy is rinyál, csak neked hangzik annak -, de neki lesz végzettsége, nem annak, aki ezalatt csavarogni járt, mert az könnyebb.
2023. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 A kérdező kommentje:

Ja persze, akinek saját lakása van, annak már nem is kell dolgoznia, mert az akkora aduász, hogy mindent biztosít az ember számára. :D

Na itt már előjött a szokásos gyakorikérdésekes "IT contractor vagyok havi 4 millióért és 8 lakásom van kiadva, és ez bárkinek elérhető, csak tanulni kell" dolog.


A valóság az, hogy a legtöbben majd belegebednek abba is, hogy az első lakásukat megvegyék, nemhogy nég egy másikat is kiadásra.

Dicsekedni meg továbbra is lehet, hogy ennyi meg annyi a törlesztőm, de továbbra is kérdés, hogy konkrétan annak a döntésnek az eredménye, hogy olcsó albérletet választottatok régebben, vagy jó munka, jó családi háttér eredménye, mert ezutóbbinak a kérdés szempontjából nincs jelentősége.


Azért kíváncsi lennék, hogy azok a "frekventált helyen" lévő lakások hol vannak, 4 sávos főút mellett, vagy mitől frekventált? Csövesekkel, ordítozó külföldiekkel teli budapesti belvárosban?

Amúgy sehol nem írtam, hogy lúzer, aki lakást vesz. Akinek van rá stabil anyagi háttere, nem vállalja túl magát és nem az államnak nyíg segítségért, szépen lemenedzseli a felújítást és nem idegbeteg paraszt módjára viselkedik csak azért, mert ő éppen egyedi hősként gyereket vállal és otthont teremt, az vegyen nyugodtan, örülök más sikerének, rengetegszer mentem már felújításoknál segíteni úgy, hogy nyilván nem fogom visszakapni, nem is várom el.


Inkább csak azt tartom hülyeségnek, mikor egyetemista időszakukat 10-en 50 nm-en nyomorogva, lepukkant nagymama-lakban töltik el emberek, igénytelen, szemetes, takarítatlan, szétdobált alsógatyás környezetben, teszkós, s-büdzsés kaján meg alkoholon élve, aztán arról papolnak, hogy majd ennek a spórolásnak köszönhetően milyen fasza saját lakásuk lesz 60 éves korukra, és akkor majd ők lesznek az élet császárai.

Itt is olyan biztosan írja az 51-es, hogy most én élek jobban, 10 év múlva meg ők, pont. Aztán lehet, hogy 10 év múlva 40 évesen én még mindig a budai lakásban fogok lakni (vagy egy másik hasonlóban) 500 ezerért, a fizetésem lesz vsgy 1,5-2 millió, ők meg nyomorognak 3 gyerekkel egy 50 nm-es lyukban, esetleg gallyra ment házassággal.

Persze lehet az ellenkezője is nyilván, de ez már nem lakás kérdése, hanem magánéleti dolog.


Továbbra sem értem, hogy a 250 mitől olyan nagy pénzszórás. Egyesek szerintem lemaradtak az elmúlt években, rég lejárt már a budapesti 100 ezres garzonok meg 140 ezres 2 szobások kora.

Írtam, hogy a 2 szoba+légkondi+nem hányadék bútorok alap, ezek már 180-200-ért mennek sima lakótelepeken is.

2023. márc. 21. 11:57
 59/79 A kérdező kommentje:

Laknom meg nyilván kell valahol, nem fogok már vidékre visszamenni szülőkhöz, egyébként meg sajátlakás vidéki rokonoknak, haveroknak azért tetszik, hogy tudnak aludni nálam 1-2 napot, nem kell esti program után csövelniük a reggeli első vonatig, vagy részegen hazavezetniük éjszaka.


Kb. 50-70 ezer Ft. amit konkrétan tényleg luxusra szórok el, az nem hiszem, hogy akkora nagy összeg. Főleg, hogy emellett csomó szarságra viszont nem költök, amire mások, nincs autóm, nem iszok, cigizek, nincs állatom, nem veszek állandóan márkás ruhákat, nem cserélek évente telefont...stb.

2023. márc. 21. 12:02
 60/79 Lilluci27 ***** válasza:
100%

De nem értem, hogyha valaki saját lakást vesz annak csökken a jövedelme?


"Itt is olyan biztosan írja az 51-es, hogy most én élek jobban, 10 év múlva meg ők, pont. Aztán lehet, hogy 10 év múlva 40 évesen én még mindig a budai lakásban fogok lakni (vagy egy másik hasonlóban) 500 ezerért, a fizetésem lesz vsgy 1,5-2 millió, ők meg nyomorognak 3 gyerekkel egy 50 nm-es lyukban, esetleg gallyra ment házassággal." - vagy ezt mire alapozod? Esetleg tudsz valami hivatalos adatot ami szerint lakásvásárlás utána csökken az emberek jövedelme, albérlet kivétel utána pedig nő hasonló munakörben? MErt nekem nem csökkent a jövedelmem miután megvásároltam az ingatlan. Tényleg arra tudsz valami forrást adni hogy az albérletben lakóknak magasabb a jövdelme csak azért mert albérletben vannak? mert persze ha egy nettó 200 at kereső gyárimunkáshoz hasonlítod magad király vagy... ellenben ha egy 800 at keresőhőz..

2023. márc. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!