Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csak én unom már baromira ezt...

Csak én unom már baromira ezt a saját lakáson való rinyálást?

Figyelt kérdés

30-as fiú vagyok, a kortársaim 99%-a mostanában kizárólag lakásvásárlással- és felújítással, illetve autóvásárlással- és szervizeléssel van elfoglalva, egyszerűen nem is lehet velük másról beszélni, csak fossák ki magukból az "így a szakember hiány, úgy az alkatrészárak, amúgy az ingatlanárak...." szöveget.


Főleg a vidéki kisvárosi fiatalok körében fontos ez, ahol életük nagy műve a saját tulajdonú családi ház, illetve autó, mert ugye ott fontos, hogy mit látnak az ismerősök. Budapesten mérsékeltebb ez a dolog, nyilván a lehetőségek miatt, de ott meg a kedvencem, mikor a világvégi faluból felköltöző egyének olcsó belvárosi lakást akarnak bérelni, természetesen a lefingott BMW-t is ott akarják tárolni, illetve használni városon belül, mert "a BKV szar", emellé még 5 éven belül 150 milliós családi házat akarnak mondjuk Budaörsön, mert ugye "nehogymán ne telljen rá, ha 8 műszakban dolgozok". Aztán ha valaki felvilágosítja őket, hogy ez így nem megy, akkor megy a fröcsögés.


Minden ismerősöm már vagy 5 éve konstans lakásfelújítással van elfoglalva, ha el is készülnek, kezdik elölről valami idióta átalakítással, szétcseszi őket az ideg az elszálló árak, szakemberek...stb. miatt, mondanom sem kell, hogy ezek azok az idegbeteg emberek, akik a közutakon is életveszélyesen manőverezgetnek, mert állandóan sietnek.


A legtöbben vagy valami putri faluban vettek családi házat, vagy Budapesten is proli panelos kerületben (Csepel, Újpest...stb.), mert csak arra tellett, az is 20-30 év hitelre. Mondanom sem kell, hogy a legtöbb esetben kiderült, hogy bizony suttyók a szomszédok, tele van rejtett hibával a ház, de nem baj, az a lényeg, hogy "saját", nem kell a köcsög "főbérlőt" gazdagítanom.


Ezzel szemben én 250 ezerért bérlek Budapesten egy jó helyen lévő, felújított, berendezett lakást, egy szöget nem kellett még sehova bevernem, ha van is valami gond, a tulajdonos intézi nekem. A havi bevételem 800 ezer Ft., bőven megélek mellette, autót nem tartok, mert 9500 Ft.-ért teljesen jó színvonalú tömegközlekedést kapok, egyébként meg carsharinget használok, így totál leszarom az átverős autószervizeket is. Emellett azon dolgozom, hogy egy külföldi freelancer munkát tudjak kiharcolni magamnak, így a bevételem felmenjen kb. 1-1,2 millió Ft.-ra.

Második albérletem, az előzőből is azért költöztem, mert már nem felelt meg a minősége, itt is jóban vagyok a tulajjal, hosszútávra tervez ő is, ha mennem is kell pár év után, simán találok egy másikat ugyanitt. Egyszerűen nem a legolcsóbb 100 ezres putrit kell kivenni szarrágó tulajjal, hanem igényesebbet, le kell ülni, megbeszélni vele a hosszútávú terveket, aztán ennyi. De ugye a sajátlakás-mániások ezt is olcsón, okosba akarják, aztán csodálkoznak, hogy ráb*sznak.


Mondanom sem kell, hogy sajátlakáséknak én vagyok a lúzer albérletes, aki mást gazdagít és idegen lakásában nyomorog (egyedül 55 nm-en), míg ők császári életet élnek a 20 évig a banké putrifalusi kertes házban vagy a csepeli panelban, ahol lakatosék egész nap kis grófót hallgatnak a szomszédban.

Nyugdíjas koromra nyilván csöves leszek, bezzeg ők talán 65 éves korukra pont kifizetik a hitelt, aztán vígan élnek majd a kb. 500 ezres állami nyugdíjból, miközben egy kiló kenyér lesz vagy 20 ezer Ft, az ország meg egy-két elit budai kerületet meg a Balatont leszámítva egy c., illetve prolitanya lesz.


Kicsit hosszú lett, bocsi, várom a véleményeket, ellenérveket.



2023. márc. 20. 12:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván más haverok kellenének, csak erre mondom azt, hogy a kortársaim 90%-a csak erről tud pofázni. Sajnos mindig ilyen vidéki kisvárosi gondolkodású emberek közé kerülök még Budapesten is. Egyébként emiatt már jócskán le is építettem a baráti társaságomat, mert a másik dolog az állandó "Budapest szar, koszos, nem tudok szabadon autókázni, húzok vissza vidékre" dolog, de ez már nem igazán tartozik a kérdéshez.
2023. márc. 20. 13:36
 12/79 Lilluci27 ***** válasza:
82%
Oké, ne beszélgess ilyenről. Tudod azt mondtad: hogy kedves xy elnézést de nem akarok erről a témáról beszélgetni. Örülök hogy ismét segíthettem.
2023. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
78%

Ja hát ez az, hogy ők már családot alapítanak, meg építkeznek, jobb esetben ez jön a fiatalon alberletre pénzszórás után.

Rosszabb esetben meg hihetsz abban, hogy a hitelpénzrendszer majd visszaoszt neked valamit nyuggerkorodra.

De elég komolyan átmosták a fiatalok, és nem is csak a fiatalok agyát ezzel a bérlés idealizálással.

Nyugaton sem bérel, aki bele tud vágni egy jelzálogba. Több ismerősöm is van aki vett saját lakást kint, "csóró bevándorló" magyarként.

Akinek kint nem adta ki, az hazajött, és vett itthon.

2023. márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 A kérdező kommentje:

Na igen, erről a dogmatikus ostoba gondolkodásról beszélek, hogy a bérlés az csakis pénzszórás lehet, hiába a fizetésem 25-30 %-át viszi el, és még mindig marad egy magyar átlagbér duplám megélni, bezzeg ha 5 éve rámegy valakinek az építkezésre/felújításra, és hitelt hitelre halmoz, meg az állami ingyenpénzre tartja a markát, az tök felelős, követendő dolog.


Nem mosta át senki az agyamat, egyszerűen kényelmesen, stresszmentesen szeretnék élni most fiatalon, egészségesen, nem a nyugdíjon aggódni. Ezek a sajátlakás-májerek is ott fognak nyomorogni a falusi hodályban vagy a fos panelban ugyanúgy mint a mostani nyugdíjasok.

Egyébként is kényelmes, home officeos szellemi munkát végzek, nem cementeszsákokat emelgetek.


Egy saját lakást is 2 perc alatt levehet a nevedről az aktuális hatalom, ha olyan kedve van, ők irányítják a földhivatali nyilvántartást, nem te. Ha pedig megvan az adminisztráció, szintén az ő kezükben vannak a fegyveres testületek. Ja tudom, ez nem fordulhat elő, soha nem volt még ilyen Magyarországon, ugye?

2023. márc. 20. 14:52
 15/79 Lilluci27 ***** válasza:
90%
oKé akkor élj így, ha valaki pedig erről akar veled beszélgetni akkor mond meg neki hogy nem akarsz és kész, probléma megolfva!:)
2023. márc. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 A kérdező kommentje:

Egyébként persze, én is vennék saját lakást, de nincs pénzem egy normálisra, elfogadom, és nem kergetek álmokat hitelből, meg nem megyek valami elcseszett vidékre, ahol a gyerekeim szar esélyekkel indulnak az életnek.


Ígyis-úgyis albérletben kell laknom, mit is jelent itt a pénzszórás, azt, hogy nem az utcán lakom? Ja igen, bérelhetnék 150-ért is, annyiért van már tűrhető lakás, egyedül ennyi a "luxusom", hogy még egy 100-ast rádobok és akkor már jól is érzem magam, és nem szotyiköpködő, csigicikkdobáló szomszédaim vannak.

Azzal a 100-zal nem leszek sokkal előrébb, annyit megér a jelenlegi kényelmem.


Vagy netán lakjak mama hotelban? Van ilyen haverom is. Saját lakást vett, 2 évet szívott a felújítással, aztán suttyó kisgyerekes család költözött felé, lakásban rollerozás éjszaka, hamuzás ki az ablakon...stb.

Eladta, vett egy újat, csomó illeték...stb., aztán most ezt is fel kéne újítania, csak már nincs ereje belekezdeni.

Lakik a szülőknél, de döngeti a mellét, hogy saját lakása van (keleti c*gányos városban).

Én persze a lúzer albérletes vagyok, hiába én élek önállóan Budán.

2023. márc. 20. 15:00
 17/79 anonim ***** válasza:
88%

#16: mert havi 800-ból miért lenne álom egy budai saját lakás?

jelenleg egy 50M ertékű lakást adnak ki kb 250-ért.

Mivel te állítólag jól bánsz a pénzzel, max 5 év után belevághatsz a hitelbe. nem kell túlhitelezni, ez a lényeg, max 50%. És most 25M piaci hitel törlesztője kb 230e Ft.

2023. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
88%
ja és hogy a számokkal tisztában legyél, 10 ev múlva a törlesztőd ugxanannyi lesz (vagy kevesebb ha ki tudod váltani jobb hitellel) a berleti díjad meg ki tudja hányszorosa lesz. eddig 10 év alatt csak kb duplázódtak, de most nagyon megindultak az áremelkedések
2023. márc. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
86%

A legtöbb ember szereti biztosra tudni, hogy tető van a feje fölött, pláne ha gyereke van/lesz. Ettől még nem hülyébbek mint te, csak máshogy gondolkodnak. Hogy kinek lesz igaza, majd kiderül.

Ha nincs kedved a témáról beszélgetni, keress barátokat a szomszédaid között, akik hasonló luxus körülmények között élnek mint te.

2023. márc. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 mindentudó99 ***** válasza:
84%
Na újra itt egy városlakó aki nem lát tovább az orránál. Mast el se tud képzelni mint Budapestet. Képzeld nem mindenki lakik ott így pl én sem. Úgy írod az autót mitha luxus lenne. Nekem pl kell a munkámhoz. Képzel itt nincs tömegközlekedés es nem járnak 5 percenként a buszok. Gondolom ez eddig eszedbe se jutott. Kell az autó. Másrészt az sem érthető neked miért nem mindegy mások mit akarnak vagy mit tartanak fontosnak. Neked más a felfogásod neked más a fontos. Nekem az a felfogásom hogy a saját ingatlan biztonságot nyújt. Mert ha valami tragédia folytán 100 ezerre csökkenne a bevételem én azt is túlélném kenyéren és vizen. Téged meg ha elfogy a megtakarításod hasonló tragédia esetén akkor kib@sznának az utcára aztán annyi. Mert sose tudhatod mit hoz a jövő. És ha már kérdezted évi két és fél millát más zsebébe tenni hát te tudod. Ha valakinek nincs más választása megértem de akinek lenne mégis az ablakon dobálja ki a pénzt nem vall tül bölcs cselekedetre. És még büszke is vagy rá. Hiába háborogsz ezen az ismerőseid bölcsebbek nálad mert saját ingatlant szeretnének. Mellesleg gyerekkel albérletet találni nem egyszerű. Úgy hogy hiába a fellengzős stílus nekik van igazuk
2023. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!