Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csak én unom már baromira ezt...

Csak én unom már baromira ezt a saját lakáson való rinyálást?

Figyelt kérdés

30-as fiú vagyok, a kortársaim 99%-a mostanában kizárólag lakásvásárlással- és felújítással, illetve autóvásárlással- és szervizeléssel van elfoglalva, egyszerűen nem is lehet velük másról beszélni, csak fossák ki magukból az "így a szakember hiány, úgy az alkatrészárak, amúgy az ingatlanárak...." szöveget.


Főleg a vidéki kisvárosi fiatalok körében fontos ez, ahol életük nagy műve a saját tulajdonú családi ház, illetve autó, mert ugye ott fontos, hogy mit látnak az ismerősök. Budapesten mérsékeltebb ez a dolog, nyilván a lehetőségek miatt, de ott meg a kedvencem, mikor a világvégi faluból felköltöző egyének olcsó belvárosi lakást akarnak bérelni, természetesen a lefingott BMW-t is ott akarják tárolni, illetve használni városon belül, mert "a BKV szar", emellé még 5 éven belül 150 milliós családi házat akarnak mondjuk Budaörsön, mert ugye "nehogymán ne telljen rá, ha 8 műszakban dolgozok". Aztán ha valaki felvilágosítja őket, hogy ez így nem megy, akkor megy a fröcsögés.


Minden ismerősöm már vagy 5 éve konstans lakásfelújítással van elfoglalva, ha el is készülnek, kezdik elölről valami idióta átalakítással, szétcseszi őket az ideg az elszálló árak, szakemberek...stb. miatt, mondanom sem kell, hogy ezek azok az idegbeteg emberek, akik a közutakon is életveszélyesen manőverezgetnek, mert állandóan sietnek.


A legtöbben vagy valami putri faluban vettek családi házat, vagy Budapesten is proli panelos kerületben (Csepel, Újpest...stb.), mert csak arra tellett, az is 20-30 év hitelre. Mondanom sem kell, hogy a legtöbb esetben kiderült, hogy bizony suttyók a szomszédok, tele van rejtett hibával a ház, de nem baj, az a lényeg, hogy "saját", nem kell a köcsög "főbérlőt" gazdagítanom.


Ezzel szemben én 250 ezerért bérlek Budapesten egy jó helyen lévő, felújított, berendezett lakást, egy szöget nem kellett még sehova bevernem, ha van is valami gond, a tulajdonos intézi nekem. A havi bevételem 800 ezer Ft., bőven megélek mellette, autót nem tartok, mert 9500 Ft.-ért teljesen jó színvonalú tömegközlekedést kapok, egyébként meg carsharinget használok, így totál leszarom az átverős autószervizeket is. Emellett azon dolgozom, hogy egy külföldi freelancer munkát tudjak kiharcolni magamnak, így a bevételem felmenjen kb. 1-1,2 millió Ft.-ra.

Második albérletem, az előzőből is azért költöztem, mert már nem felelt meg a minősége, itt is jóban vagyok a tulajjal, hosszútávra tervez ő is, ha mennem is kell pár év után, simán találok egy másikat ugyanitt. Egyszerűen nem a legolcsóbb 100 ezres putrit kell kivenni szarrágó tulajjal, hanem igényesebbet, le kell ülni, megbeszélni vele a hosszútávú terveket, aztán ennyi. De ugye a sajátlakás-mániások ezt is olcsón, okosba akarják, aztán csodálkoznak, hogy ráb*sznak.


Mondanom sem kell, hogy sajátlakáséknak én vagyok a lúzer albérletes, aki mást gazdagít és idegen lakásában nyomorog (egyedül 55 nm-en), míg ők császári életet élnek a 20 évig a banké putrifalusi kertes házban vagy a csepeli panelban, ahol lakatosék egész nap kis grófót hallgatnak a szomszédban.

Nyugdíjas koromra nyilván csöves leszek, bezzeg ők talán 65 éves korukra pont kifizetik a hitelt, aztán vígan élnek majd a kb. 500 ezres állami nyugdíjból, miközben egy kiló kenyér lesz vagy 20 ezer Ft, az ország meg egy-két elit budai kerületet meg a Balatont leszámítva egy c., illetve prolitanya lesz.


Kicsit hosszú lett, bocsi, várom a véleményeket, ellenérveket.



2023. márc. 20. 12:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
100%

#20: ezt amúgy immár 20 éve Bp-re költözött videki "gyüttmentkét" meg tudom erősíteni.

Már a kisebb városokban is elképzelhetetlen az élet autó nélkül, a tömegközlekedes vagy gyakorlatilag nincs, vagy teljesen le van épülve, vagy egyszerűen fel sem férsz a buszra. Ami Budapesten van, az maga a kánaán. Meg a legnagyobb magyar városok sem érnek a nyomába.

2023. márc. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
91%

Többször említetted hogy Te is vennél lakást ha lenne rá pénzed. És ez a lényeg: ha Neked is lenne lakásod Te is arról beszélnél, számodra is fontos lenne hol kapod meg olcsóbban ami szükséges a felújításhoz...Mivel albérletben élsz, ezért számodra ez most nem téma. Viszont fogadd el,hogy aki ott él, annak ez igenis fontos.

Most gondolom független vagy, sőt, szerintem komolyabb kapcsolatod sincs. Ha külföldön keresel álláslehetőséget még az is természetes hogy nem törekedsz saját lakásra. De azért hozzáteszem: másképp" fogod látni ezt a helyzetet ha lesz családod, mert a stabilitást egy család életében még mindig a saját lakás adja azzal szemben,hogy vándorolj a gyerekeddel.

2023. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
88%

…30-as FIÚ :D

Aztán csodálkozol, hogy 10 év “felsőkategóriás” munka után van 8 MFt megtakarításod, de a csajok meg nem “albiznak” veled—- abba belegondoltál, hogy mennyivel nőne meg saz 50 nm-es kis “legénylakásocskád” (ja, nem a tiéd, bocs :D ) bérleti díja, ha közölnéd, hogy a csajod is beköltözne (pár 10%, ez még hagyján), majd a “babucikaaaa” is jönne (na itt már szorozni lehet, de 10-ből 8x inkább megköszöni a tulajdonos az eddigi melldöngetős korrektségedet…)

Tuuuudjuk, te direkt vagy örök szingli meg fúúúújjj gyerek (de megsúgom, a csaj sem fog “lepocaklakózni” 50 négyzetméterre, egy hálószobára BÉRLEMÉNYBE, ha csepp esze van…

Szóval OK, MOST buli neked az élet- 10 év múlva is ugyanitt, ugyanígy, ugyanilyen fancykee-trendykee magányosságban képzeled az életed?


(Tudom, az én/mi felmenőinket… adok ki hasonló lakást hasonló bérlőnek… imádom, hogy felsőbbrendűnek érzi magát nálam, számára ez természetes :D én mosolygok, korrekten intézek mindent és örülök, hogy ez pénz, amire veri magát, már a fiam jövőjét gyarapítja)

2023. márc. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
89%

#23: amúgy ennyi :)

nekem 10 év munka után már csak jelképes törlesztője maradt a nagy es jó helyen levő budai panellakásomnak.

ma a lakás 55-60M-t érhet reálisan, vannak hirdetések 95-ért is, de az nonszesz.

én amúgy előbb összekapartam az önerőt, aztán dobtam bele a gyeplőt a drága nyaralások közé, mert akkor már csak a hitelt kellett fizetni.

igazából azt bántam csak meg, hogy nem vettem még hitelre kiadasra lakásokat később, de akkor még fiatalka voltam

2023. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
85%

22. Vagyok. Az jutott még eszembe kedves kérdező, hogy te valószínűleg egy átlagnál lazább, mobilisabb, mondhatnám, hogy kapszula gardróbos fazon lehetsz, amivel semmi gond.

…nálunk is van kiköltözési záradék, befogadói nyilatkozat… hát nem tudom, 30 feletti FIÚKAként is azért talán menne a nyüzsgés, ha 30 napra (de ok, legyen igazad, 60 nap legyen) kapnál egy felmondást tőlem teljesen korrekten (a közjegyző előtt kötött szerződés szerinti tetszőleges határidővel)… azért UGYANILYEN vagy jobb lakhatást találni, dobozolni, cuccolni sem kellemes ám és az élet kiszámíthatatlan… amilyen állampapírhozamok vannak, nem mondom, hogy bennem már nem fordult meg egy adieu a nagyképű IT-s bérlőm egy-egy nyígása után (legutóbb arról írt emailt, hogy szerinte szürkébb - piszkosabb?- a teraszajtó redőnyének húzókája, mint ahogy neki nem bántja a szemét :D … ajánlottam tisztítószert, mert én is korrekt vagyok (egyébként szerencsére még erről is megvan a számla és bőven elhasználási időnek számít ilyennél is a 1,5-2 év, csak nem nagyképűen, csicskáztatva kéne hozzáállni, hanem mondjuk egy nedves ronggyal meg szappannal és csoda történik.-… de tudom, ez is a bérbeadó dolga :D- ja és másutt elektromos redőnyök vannak, már várom, hogy nagy korrekten mikor reklamál, hogy ez a nagy miért nem :)


…egy évre előre fizetett lakás is van, de bérlőként látni és megérteni kellene, hogy jelenleg KERESLETI piac van, akárki akármit is hazudik… ha nem hiszed el, hogy bár a polgári szerződ

2023. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
85%
..dés két egyenrangú fél között jött létre, azért a bérbeadó diktál, akkor nincs mit mondani, nem rinyálok :D
2023. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
90%
Ügyes FIÚ vagy, mitmondjak. Én pl már 26 évesen fizetem a kölcsönt saját lakásomra, az autó már megvan, tervezem majd cserélni. De először a babaprojekten dolgozunk majd a párommal, nyugodtan, mert tudom, hogy lesz hol aludjon. Az autókról meg ilyesmiről meg 14 évesen is imadtam beszélni. Mondanam kérdező, hogy irigyellek, hogy neked milyen jó, de nem akarok hazudni.
2023. márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
37%

24. És aki most vesz lakást a mostani baromi drága árakon, az is megéri, hogy a következő 10 évben a mostaniról is 3x-6x-osára emelkedik a lakása ára? Úgy bírom, amikor a középkorúak dicsekednek vele, hogy milyen jó üzletet csináltak a lakásvétellel, meg pláne hogy "vesznek, felújítanak, eladnak" és ezzel pluszban jönnek ki az általános folyamatos lakásáremelkedések közben. Naná, ehhez semmi ész nem kellett egyáltalán az utóbbi évek környezetében, hogy valaki pluszos legyen akármilyen ingatlannal.


Vagy ehhez azért jókor kellett születni, hogy meg lehessen tenni, hogy 5-10 éve lakást vesz valaki baromi olcsón? Mert segítek, a mostani 25-30 évesek nem bírtak 5-10 éve diákként vagy pályakezdőként olcsón lakást venni.

2023. márc. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
67%

28. Nem dicsekszem, hanem bérbeadóként válaszoltam egy kérdésre.

Nekem nincs varázsgömböm, nem tudom mi lesz a jövőben, lehet, hogy még drágább lesz minden, vagy majd eljön az ilyen beszólogató embereknek a kánaán és adom el a lakást neked 15 millióért sírva könyörögve :D


…generációkon át kell vagyont építeni és kultúrát ápolni is.

Ez utóbbit többen még annyira sem értik, mint a mondat első felét.

Hidd el beszólogatós kedves kommentelő: nrem volt sokkal könnyebb a helyzet a szüleidnek/nagyszüleidnek sem a 90-es években sem pl… ott is voltak durva inflációk, mellé magas munkanélküliség és még sorolhatnánk.


…aki ésszel él, de pláne jó értékrendű családból is jön, ahol érték nemcsak az ingó és az ingatlan, hanem a szellemi és kapcsolati tőke is… nos az mnár huszonéves egyetemistaként sem fog a bérbeadókra fröcsögni… akkor sem, ha a “feneke alá” kapta a felmenői megtakarításából vásárolt lakást.

Aki nem volt ilyen szerencsés, de legalább ésszel él, az nekiáll huszonévesen a saját életét építeni (nem drága nyaralásokkal meg 800-at keresek, másom sincs, de lyukas gatyós Csekonicsként harmadát kivágom a lakhatásra, mert nekem jár-jogos :D )… neki talán középkorúan lesz könnyebb vagy talán nyugdíjas korára… de ha még a gyerekei nevelésére is áldoz anyagiakat és szemléletet is, akkor nekik már egy-két évtizeddel előbb, az unokáknak pedig még előbb…

Van, aki 30 éves fiúként a jelenben él, szíve joga- más ennyi idősen gondol a jövőjére, a sajátján túl is akár.


Nekem így sikerült- generációk szorgalmas munkája, nagypolgári élete és neveltetése, magas képzettsége és szellemi fejlődése van abban, hogy most én vagyok ezen az oldalon.

Ehhez képest én is dolgozom, pedig teljesen biztos vagyok abban, hogy a bérbeadásból és osztalékból származó jövedelmem is elég lenne egy átlagos, közép- alsóközép életre… de van ennél nagyobb és rajtam túlmutató célom is. Lenézett középkorúként én pl most is tanulok is, hogy legyen mit átadni szemléletben is, tudásban is, szorgalomban is.

Nem dumával, mert én sem így kaptam.

Nekem édesanyám a halálos ágyán azt mondta, minden szeretetemet a gyerekeimnek adjam majd, minden örökségemmel jól sáfárkodjak: kényelmes élt mellett felelősen, okosan használjam…. És akkor kanyarban sem volt a gyermekem gondolata sem, fiatal voltam.


…szóval nem kell fröcsögni, hogy bezzeg 5-10-20 évvel ezelőtt más volt, jobb volt, könnyebb volt. Minden kornak, minden fiatal generációnak kihívás az elindulás. Attól neked nem lesz több, hogy az enyémet irigyled, én sem teszem a nálam tehetősebbekkel- beszélgetek velük, tanulok, következtetéseket vonok le és szorgalmas, kitartó maradok.

Így is lehet, meg beszólogani is- nekem ettől sem lesz kevesebb, hidd el.

2023. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 A kérdező kommentje:

Na igen, megjött a szokásos az "albi az albi" punktum, a csúnya főbérlő meg bármikor kirakhat, blablabla.

Már eleve ez az "albi" szó undorító plázap*csa kifejetés, soha nem használtam még.


Cuccom alig van, nem halmozok fel minden szart, ennyi a lényeg, beférek egy személyautóba, 3-4 óra alatt megvan a költözés Budapesten belül.

Egyszerűen nem olyan típus vagyok, aki a lakás/ház/kert buzerálásával éli ki magát, hanem inkább utazok, sétálgatok...stb.

Segítettem nemrég Mr. Sajátlakás havernak költözni, egy szaros 2 szobás panelban annyi putris kacatot halmozott fel, hogy egy komplett logisztikai ipari park kellene hozzá, hogy kulturáltan el tudja helyezni.


30 napon belül meg simán találni lakást, nem értem miről beszéltek, a legnagyobb baj, hogy maximum nem lesz olyan fullos panorámám a városra, de mindegy, mert ez egyelőre még évekig stabil lesz, aztán ha mégis másfajtába kell mennem, utána is csekkolom a kínálatot folyamatosan, aztán max. váltok 1 éven belül és bukok 2 havi kauciót. Nem vág földhöz, költözés meg ugye 3-4 óra.


A lányok meg nem hiszem, hogy egy csepeli szarfészek paneltől vagy egy borsodi putris falutól széttennék a lábukat, szerintem még mindig partyképesebb egy fizetésbe jócskán beleférő budai panorámás bérlemény, aztán ha összejövünk és gyerek is szóba jönne, akkor majd nyilván átbeszéljük, hogy hol vegyünk sajátot, nyilván ez a kategória nem fér bele. De akivel ezt nem lehet így normálisan megbeszélni, hanem rögtön a tulajdoni lapot keresi bennem, azzal nem is akarok kezdeni.


Nyilván semmi bajom azzal, aki családot alapít és ehhez fészket keres, én mindig örülök más sikerének, csak ezt az ostoba ingatlanár-hisztériát unom már, illetve azt, hogy az adómat az állam folyamatosan a felelőtlen hitelben fürdőző prolikra költi, miközben nem ez a feladata, hanem a közszolgáltatások működtetése.


Az autóval egyetértek, az sajnos már tényleg kell Debrecenben vagy Miskolcon is, ott inkább az zavar, ha a vidéki felköltöző nem tudja felfogni, hogy rajta kívül még többszázezren akarják ugyanúgy az utcán ingyen tárolni a szarjukat, és az nem fog működni.


Magamról meg annyit, hogy tényleg magányos vagyok, nincs barátnőm, de ez teljesen független a lakás- és anyagi helyzetemtől, egyszerűen nem kommunikálok jól a lányokkal, pedig kinézetre sem vagyok rossz szerintem (ez most nem nagyképű duma akart lenni).

A lakásról való gondolkodásom háttere pedig az, hogy mivel nem kaptam szülői segítséget, illetve elég későn, 25 évesen kaptam meg életem első normális főállását, így már esélyem sincs értelmes időn belül összegyűjteni Budapesten egy normális lakásra, ígyis-úgyis albérletben kell laknom vagy 50-60 éves koromig. Ha egy lánnyal ismerkednék, úgyis előjön ez a téma előbb-utóbb, és kapom majd a megjegyzést az "albi" miatt, akkor meg már legyen egy fullos panorámás, abba azért nehezebb "belekötni".

2023. márc. 20. 22:49
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!