Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csak én unom már baromira ezt...

Csak én unom már baromira ezt a saját lakáson való rinyálást?

Figyelt kérdés

30-as fiú vagyok, a kortársaim 99%-a mostanában kizárólag lakásvásárlással- és felújítással, illetve autóvásárlással- és szervizeléssel van elfoglalva, egyszerűen nem is lehet velük másról beszélni, csak fossák ki magukból az "így a szakember hiány, úgy az alkatrészárak, amúgy az ingatlanárak...." szöveget.


Főleg a vidéki kisvárosi fiatalok körében fontos ez, ahol életük nagy műve a saját tulajdonú családi ház, illetve autó, mert ugye ott fontos, hogy mit látnak az ismerősök. Budapesten mérsékeltebb ez a dolog, nyilván a lehetőségek miatt, de ott meg a kedvencem, mikor a világvégi faluból felköltöző egyének olcsó belvárosi lakást akarnak bérelni, természetesen a lefingott BMW-t is ott akarják tárolni, illetve használni városon belül, mert "a BKV szar", emellé még 5 éven belül 150 milliós családi házat akarnak mondjuk Budaörsön, mert ugye "nehogymán ne telljen rá, ha 8 műszakban dolgozok". Aztán ha valaki felvilágosítja őket, hogy ez így nem megy, akkor megy a fröcsögés.


Minden ismerősöm már vagy 5 éve konstans lakásfelújítással van elfoglalva, ha el is készülnek, kezdik elölről valami idióta átalakítással, szétcseszi őket az ideg az elszálló árak, szakemberek...stb. miatt, mondanom sem kell, hogy ezek azok az idegbeteg emberek, akik a közutakon is életveszélyesen manőverezgetnek, mert állandóan sietnek.


A legtöbben vagy valami putri faluban vettek családi házat, vagy Budapesten is proli panelos kerületben (Csepel, Újpest...stb.), mert csak arra tellett, az is 20-30 év hitelre. Mondanom sem kell, hogy a legtöbb esetben kiderült, hogy bizony suttyók a szomszédok, tele van rejtett hibával a ház, de nem baj, az a lényeg, hogy "saját", nem kell a köcsög "főbérlőt" gazdagítanom.


Ezzel szemben én 250 ezerért bérlek Budapesten egy jó helyen lévő, felújított, berendezett lakást, egy szöget nem kellett még sehova bevernem, ha van is valami gond, a tulajdonos intézi nekem. A havi bevételem 800 ezer Ft., bőven megélek mellette, autót nem tartok, mert 9500 Ft.-ért teljesen jó színvonalú tömegközlekedést kapok, egyébként meg carsharinget használok, így totál leszarom az átverős autószervizeket is. Emellett azon dolgozom, hogy egy külföldi freelancer munkát tudjak kiharcolni magamnak, így a bevételem felmenjen kb. 1-1,2 millió Ft.-ra.

Második albérletem, az előzőből is azért költöztem, mert már nem felelt meg a minősége, itt is jóban vagyok a tulajjal, hosszútávra tervez ő is, ha mennem is kell pár év után, simán találok egy másikat ugyanitt. Egyszerűen nem a legolcsóbb 100 ezres putrit kell kivenni szarrágó tulajjal, hanem igényesebbet, le kell ülni, megbeszélni vele a hosszútávú terveket, aztán ennyi. De ugye a sajátlakás-mániások ezt is olcsón, okosba akarják, aztán csodálkoznak, hogy ráb*sznak.


Mondanom sem kell, hogy sajátlakáséknak én vagyok a lúzer albérletes, aki mást gazdagít és idegen lakásában nyomorog (egyedül 55 nm-en), míg ők császári életet élnek a 20 évig a banké putrifalusi kertes házban vagy a csepeli panelban, ahol lakatosék egész nap kis grófót hallgatnak a szomszédban.

Nyugdíjas koromra nyilván csöves leszek, bezzeg ők talán 65 éves korukra pont kifizetik a hitelt, aztán vígan élnek majd a kb. 500 ezres állami nyugdíjból, miközben egy kiló kenyér lesz vagy 20 ezer Ft, az ország meg egy-két elit budai kerületet meg a Balatont leszámítva egy c., illetve prolitanya lesz.


Kicsit hosszú lett, bocsi, várom a véleményeket, ellenérveket.



2023. márc. 20. 12:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 A kérdező kommentje:

Amúgy meg az nálam alap, hogy 2 szobás legyen, korábban laktam garzonban, de úgy egyszerűen nem tudtam fogadni rokonokat vidékről, ha itt aludtak volna 1-2 napot, szaros összecsukható matracokat tettünk le, alig fértünk el úgyis a 30 nm-en.

A másik, hogy legyen légkondi, abbólnem vagyok hajlandó engedni, nem ideiglenesen lakom albérletben, hanem még jópár nyarat végig kell nyomnom.

Ezenkívül ne ósdi nagymamabútorok legyenek, nincsenek nagy igényeim, de a nappaliban egy normális ülőgarnitúra, tv-állvány, esetleg valami kis fiókos komód, a hálóban franciaaágy meg egy kétajtós gardróbszekrény.


Na most egy ilyen lakás nincs már 180-200 alatt, hiába írtam korábban 150-et, annyiért egyszerűen nincs. És ezek is sima lakótelepi lakások, Ó uda, Zugló, Kelenföld, ilyesmi. Ehhez képest egy 250 azért nem akkora nagy pazarlás, de még a 300-at sem érzem annak, afelé viszont tényleg nem megyek én sem.

Azért egy Orbánhegy, Naphegy mégiscsak máskategória mint egy kelenföldi panel. Tudom hogy azok közül az kulturáltabb, de azért ott is rengeteg igénytelen proli van sajnos.

2023. márc. 20. 23:00
 32/79 A kérdező kommentje:

Ha meg kirúgnak vagy egészségügyi bajom lenne, még mindig sokkal több lehetőségem van Budapesten mint egy világvégi faluban, ahol tömegközlekedés sincs, meg háziorvos sem, a mentő is csak rendőri kísérettel megy be.


Értem én, hogy az a legjobb, ha Budapest és saját is, csak nekem arra nem volt meg a családi hátterem, illetve későn kaptam főállást, csúsztam az óvoda/iskola váltásnál is egy évet, illetve szart sem érő nyelvi előkészítő évfolyamos gimnáziumba jártam, ami szintén mínusz 1 év.

Tehát hiába írja valaki hogy ő már 26 évesen a sajátját fizette és kocsija is volt, azon kívül, hogy szívből gratulálok hozzá, nem tudok mit kezdeni vele. Azért fizeted a sajátodat, mert anno jó döntést hoztál és olcsó albérletet választottál? Csak ekkor van értelme a mondandódnak a kérdés szempontjából.


Amúgy meg 15 éve elég gyakori látvány volt a híradóban a házába kapaszkodó, rendőrök által ölbevett, kilakoltatott család, pedig ők is azt gondolták, hogy "nyugodtan alszom, mert tudom, hogy van fedél a fejem felett". Pedig ott szimplán az ostoba, nagyravágyó sajátlakás- és autóhitelbe buktak bele, nem arról volt szó, hogy rákényszerültek, mert drága volt az albérlet.

2023. márc. 20. 23:14
 33/79 A kérdező kommentje:

Szóval a lényeg, hogy ha lenne lány, akivel gyereket terveznék, nyilván megbeszélnénk, hogy vegyünk sajátot, hol legyen, ki mennyit rak bele mennyi hitel...stb.

Ok, tényleg előnyösebb a saját ebben az esetben.


Csak azt nem értem, amit korábban itt is olvastam egy kérdésnél, hogy egy lánynál alap a saját lakás 30 éves férfitől, még ha hitellel, akkor is. De mégis mi a francért lenne alap egyedül belevágni egy hiteles szar helyen lévő lakásba? Hogy aztán benyögje, hogy jajj hát ez az Újpest tök ciki, amúgy is Budafokon dolgozom, szüleim Budaörsön élnek...stb.

Aztán lehet eladni a hiteles lakást, nyilván nagyon kelendő lesz...


Nem jobb ismerkedési fázisban egy normális albérlet, amit bármikor otthagyhatok gond nélkül, ha összecuccolunk? Amúgy meg ide is jöhetne nyugodtan, totál nem érdekli a tulajt, jóban vagyok vele, nem lenne semmiféle díjemelés, ugyanaz a lakás marad attól még. Egy lány szívesebben költözik fullextrás, panorámás hegyvidéki lakásba mint egy szutyok panelba 'Erzsébetre.


Nem volt még olyan régen, mikor albérletet néztem, mindig örültek nekem, mikor látták, hogy végre egy kulturált ember, mert eddig olyanok voltak, hogy ránézésre 30 év. Úgy kellett egyet-kettőt lemondanom, mert nem tetszett a lakás, tök kellemetlen volt, sajnáltam a tulajt, hogy kezdheti elölről a folyamatot, fogadhatja a suttyó jelentkezőket. Szóval egy ilyen helyzetben rohadtul nem fognak egy igényes, jól kinéző barátnő miatt kidobni engem.

2023. márc. 20. 23:34
 34/79 anonim ***** válasza:
100%

A hitelrendszer velejároja az allandó jelentős infláció.

attól, hogy valami hitelből épül meg, még nem lesz értékesebb, viszont a bekerülési ára jóval nagyobb, több pénz "nyomtatódik" egységnyi értékre.

Ez egy inflációs spirál igazábol, ha sosem szállsz be saját ingatlanba, mindig csak lesni fogsz az árak után. szóval most hiába esik az ingatlanok értéke nagyon durvan reálértéken, forintban kifejezve csak pár %-okról beszélünk.

Igen, az első ingatlannál lehet hogy nem lesz budai hegyi panorámád, de ha már van egy, akkor sokkal könnyebb ugrani jobbra, nagyobbra.

2023. márc. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 A kérdező kommentje:

Igen, ez az "ugrás" a probléma pontosan, mert elméletben jól hangzik, de a valóságban rengeteg idegeskedés, illetékfizetés, lakáshirdetés, komolytalan vevők fogadása, aztán lakásnézés, licitálgatás, felújítás, költözködés. Aztán ha most én beleállok egy 20 éves hitelbe, mikor lesz ez az ugrás, 50 évesen? Kösz, nem. Komolyan ez az egyetlen célja az embereknek, hogy a 60+-os éveiket biztosítsák be, és ezért töltsék a 30-as éveiket állandó lakásfelújítgatással, stresszel, másodállással...stb.?

Nem véletlen ez a sok idegbeteg, agresszív ember, aki 5 mp időnyereségért az anyját is eladná és képes gyerekkel a hátsó ülésen büntetőfékezni meg egyebek.


Nem véletlenül hajtogatom ezt a felújítás dolgot, tudom, hogy egyesek ebbe is belekötnének: egyszerűen az eladó lakások döntő többsége egy lefingott szar, nincs olyan lakás, amibe rögtön be tudnál költözni, ami van, az meg rohadt drága (panelnál nem 30-40 millió, hanem 50-60), és elviszik az orrod elől, amíg a hitellel szarakodsz.

2023. márc. 21. 00:15
 36/79 A kérdező kommentje:

Amúgy meg Győrben, Debrecenben, Veszprémben...stb. is budapesti árak vannak már, úgyhogy ez a vidékre költözés se egy nagy ütőkártya. Az agglomeráció meg még drágább is.


Tudom, hogy vannak olcsóbb helyek is, Miskolcról származom, köszönöm, nem kérek belőle. 20-45 éves korosztály kompletten hiányzik onnan, a lakosok 90%-a nyugger vagy rejtett erőforrás.

2023. márc. 21. 00:20
 37/79 anonim ***** válasza:
73%

Neked csak savanyu a szolo...


Ok nyugdijas korukra kifizetik a hazat, te meg meg mindig alberletben fogsz lakni.

Mit teszel ha a foberlod azt mondja hogy menned kell? Koltozol masik helyre de ott sincs garancia hogy a tulaj nem mondja az hogy koltozz ki mert a fianak/lanyanak kell a lakas. Igy akar evente mashol fogsz lakni.

Aki hitelre vett lakast annak nem kell kikoltoznie ha fizeti a hitelt es kozben ugy alakitja ahogy szeretne.


A videkiaknek meg nehez alberletet talalni. A mi falunkban alig van 1-2 alberlet, azok is ki vannak jelenleg adva, de ha venni akarsz akkor rogton van 10 elado haz. Ezert is vesznek inkabb az emberek.

A sajat hazadban te vagy az ur, az alberletben meg mas szabalyai szerint elsz. A foberlod mondja meg hogy vallalhatsz e gyereket, ragyujthatsz e bent, lehet e kutyad, macskad, lakhat e nalad valaki ideiglenesen, ugyanis minden veled lakorol be kell szamolnod.

2023. márc. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
100%
ok, akkor maradj úgy, ahogy vagy. mi szoltunk időben.
2023. márc. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Kérdező most magaddal beszélgetsz vagy úgy vagy vele ha többször írod ugyanazt akkor igazad lesz? Egyedül vagy itt a véleményeddel ha nem vetted volna észre. Nem baj ha így alakítod az életed mert azt csinál mindenki amit akar. De felesleges osztani az észt ha nincs igazad. Maradj albérletben aztán es tömd a tulaj zsebét. Aki majd a te pénzedből vesz magának egy másik lakast. Majd a hozzád hasonlók meg visszatörlesztik a hitelét.
2023. márc. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
100%

10: De ha akarsz, 3-4 hónap alatt félre tudsz tenni annyit, hogy elég legyen.

A tégla lakás az mért nem jó neked?

2023. márc. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!