Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megbolondult a világ. Mi...

Megbolondult a világ. Mi történt velünk?

Figyelt kérdés

"Hazafias érzelmű fiatalok" melegfelvonuláson rendőrt vernek.

Parlamentben zsidóznak.

Az utcán cigányoznak.

Általános iskolás gyerekek hétvégén lerészegednek és vizipipáznak. Szülő mindent lát a Facebookon, csak semmit se szól. Legfeljebb azt, hogy legalább nem lesz a gyereke valami középkori, búvalbszott idióta.

Mindenért más országokat teszünk felelőssé.

Inkább dögöljön meg más is, ha nekem rossz.

A pálinka, bor meg újfent "hazafias" magyar "értékek" lettek.

Másról sem szólnak, csak hogy Amerika összeesküvése ez, a politikusok tönkreteszik azt, le vannak szarva a halottak. Szebb jövőt! Zabáljunk hamburgert! Bzi, zsidó aki nincs velünk! Trianont ledöntjük. És csak a mai gondolkodás csak egy részéről beszéltem. De tulajdonképpen minden ember ilyen, csak másnak vallja magát... Mindegy, hogy melyik pártot támogatja.


Lesz még valaha rend?


2011. szept. 18. 19:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/109 bitangbigtank ***** válasza:
47%
Még mindig ennyire unatkozol?
2011. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/109 A kérdező kommentje:

19:39

Na ne már. Lehet hogy nem válaszoltam mindenre, de előre megmondtam, hogy nem fogok. Ígyis rengeteg olyan dologra válaszoltam, amire nem lett volna értelme. Főleg hogy nem is a kérdésre válaszoltak, hanem csak kötekedtek. Azok, akiknek az a bekezdésem szólt, nem írtak semmi értelmeset. Ha te magadra vetted ezt a részt, akkor nincs miről beszélnünk... Fölöslegesen koptatom a billentyűket.

2011. szept. 23. 20:16
 103/109 anonim ***** válasza:
Azt kérdezed megbolondult-e a világ, de csak Magyarország problémáit akarod kivesézni. Azért szerintem (legalább is ŐSZINTÉN remélem tiszta szívemből) a világ azért nagyobb, mint Magyarország...mert ha nem, akkor bizony jó nagy sz.rban vagyunk és inkább felgyújtom magam :P
2011. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/109 A kérdező kommentje:
20:57 máshol sem jobb... Abszolút nem Magyarország problémáit akartam kivesézni.
2011. szept. 23. 21:00
 105/109 anonim ***** válasza:
70%
Pedig szerintem de, 1000 + 1 olyan hely van, ahol jobb. Vagy ha mégsem, az életszemlélet akkor sincs a béka segge alatt, mint kedves országunkban.
2011. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/109 A kérdező kommentje:
21:08 én is el tervezek költözni, de nekem semmi bajom Magyarországgal... Lehet különbség a szemléletmódban, de a rossz emberek mindenhol rosszak, a jók mindenhol jók :) Elköltözni én csak kíváncsiságból szeretnék, de utána biztosan visszajárnék Magyarországra is, ha a munkám vagy egyéb kötöttségeim engedik. Illetve több országot is kipróbálnék :)
2011. szept. 23. 21:14
 107/109 anonim ***** válasza:
A kerdezo egyertelmuen Z.sido.Vedi a zsidokat , vedi a ciganyokat, es vedi a homosexualisokat.Satanfajzat az osszes es a pokolra kerulnek.Ha meg nem az, cigany, ha nem cigany akkor meg homo.De lehet mind3 egyutt.Hajra magyarok!
2012. márc. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/109 anonim ***** válasza:

éncsak azt nem értem mi a baj a zsidókkal


by:egy nem zsidó XD

2012. márc. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/109 anonim válasza:

Nos, szerintem a kérdező túlságosan lelkes idealista és a gondja abból adódik, hogy az elképzelt ideális világa nincs szinkronban a valósággal, sőt maga is érzi, hogy megvalósíthatatlan. Ha jól érzem ezért egyrészt a múltat hibáztatja, melyet meg is tagad. Ha valóban 18 éves -vagy már 19- akkor a korához képest szerintem becsülendő, hogy legalább elgondolkodik a világ történésein. Más kérdés, hogy a pontos fogalmazást még gyakorolnia kell, mert ide-oda csapong.


Pedig ahhoz, hogy megértsük, miért olyan a világ és miért olyanok az emberek, amilyenek, ahhoz ismernünk kell a pontosan múltat is. Az megint más kérdés, hogy kicsiny országunkban mára csak az elődeink tetteire tudunk büszkék lenni. Hiszen mi magunk évtizedek óta nem tettünk semmi olyat, amire utódaink büszkék lehetnek. Hangzatos a "Szebb jövőt" köszönés/köszöntés -ki mire használja-, csak az a probléma, hogy nincs mögötte tartalom. Hiszen senki sem tesz azért semmit, hogy szebb legyen a jövőnk.


Ellenkezőleg: mindenki azért tesz valamit, hogy a politikusi és gazdasági érdekcsoportok által ásott árok minél tartósabb legyen. Nem azt keressük a másikban, hogy miben tudnánk együttműködni, mit tudnánk közösen elérni, hanem azt nézzük, hogy mit gyűlölhetünk a másikban, hol köthetünk bele, hol van gyenge pontja, melyen keresztül alázhatjuk. Még azok is gyűlölködnek, akiknek a gyűlölet elleni szlogenek vannak a zászlóikon.

Vagyis egyetlen összetartó kapocs ebben az országban -és talán máshol is, csak kevésbé- a gyűlölet. Létezik összetartozás, de az kimerül abban, hogy XY egy adott csoporthoz/párthoz/eszméhez/valláshoz tartozik, mely csoport/párt/eszme/vallás gyűlöl egy másik csoportot/pártot/eszmét/vallást.


Szerintem ez máshol is biztosan így van, csak egyik helyen árnyaltabban, máshol durvábban. Az is lehet, hogy mindenhol sokkal durvábbnak érzik a saját problémáikat, mint másokét.


Tehát összefoglalva:

-rend sosem lesz, mert sosem volt, hiszen emberek vagyunk, a gondolkodás képessége és a természettől való elszakadásunk pedig csak káoszt teremt, nem rendet és nyugalmat.

-a múltat megtagadni meggondolatlanság, mert aki nem tudja honnan jött, nem tudja hol van és hová tart. -egymást hülyézni, oltogatni, sértegetni szintén meggondolatlanság, mert a saját és gyermekei jövőjébe törli a lábát az, aki a gyűlölködést, a feszültséget a pillanatnyi lelki kielégüléséért tovább fokozza.

2012. jún. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!