Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg elvehetik a jogsimat,...

Tényleg elvehetik a jogsimat, vagy milyen büntetésre számíthatok hogyha történt egy koccanás és nem ismerem el a hibámat? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Már lassan egy hete történt. Ételfutárként dolgoztam céges autóval aznap. Satuzott előttem egy audis én pedig nem tudtam teljesen megállni és kb 20-al neki gurultam. Egyik autón sem látszik semmi sérülés. A festék jött le kicsit az audi lökhárítójáról. 18 éves fiú volt az audival. Nem hívtunk rendőrt. Betétlap stb semmi. Egyikünk sem ismerte el a hibát. Kiszálltunk megnéztük az autókat aztán mind2en tovább mentünk. Valahonnan megtudta a számomat. Még aznap jópárszor felhívott és rendesen megfenyegetett. Állítólag már volt a rendőrségen és felvették az adataimat a rendőrök. Én letiltottam az ő telefonszámat de errefel hívott másik számról. Lefotózta az elejét a suzukinak amivel voltam rendszámmal mintha én mentem volna neki. De ez már az eset után félreállva egy buszmegállóban. Hogyan tudnám megúszni ezt az ügyet hogyha semmit sem csináltam? Semmi bizonyítéka nincs ellenem, egyedül 1 fotó a zöld suzuki elejéről a rendszámmal amin lehet hogy én is látszódok valamennyire. Azóta kiderült hogy az étterem ahol futárként dolgoztam aznap a főnök lányának az osztálytársa a 18 éves audid fiú. Segítsetek légyszi! Bizonyíték hiányában mit tud csinálni a srác?Bármire kíváncsiak vagytok mindent szívesen leírok még amit tudok.

2021. aug. 14. 23:19
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/186 anonim ***** válasza:
92%

#80 Feljelenthet, a rendőrség dolga a bizonyítás lefolytatása. Először behívnak egy kis beszélgetésre hogy mit tudsz az ügyről, ha tagadsz akkor még fogják nézni az autót. Hiába nem a tiéd hiába laksz másik városban, akkor küldeni fognak egy értesítőt a lakhelyed szerinti kapitányságra hogy ők hallgassanak meg.

Ha van tárgyi bizonyíték az autókon és az étterem tulaja rád mutat hogy te voltál a sofőr akkor megint meghallgatnak de már gyanúsítottként, ha tagadsz akkor még bíróságra az ügy. De ha elismered akkor olcsón, pénzbüntivel megúszhatod.

2021. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/186 A kérdező kommentje:
A lakhelyemen nincs kapitányság. Nem ismerem el, mivel nem csináltam semmit. És ha az autón már nem látszik a nyom?🤔 És amúgy is a futár autóval minden nap dolgoznak egész nap mennek vele. Akkor azt is hogyan?🤔
2021. szept. 3. 10:21
 83/186 anonim ***** válasza:
94%

#82 Minden kis falu egy adott kapitanysághoz tartozik.

Ha nem csináltál semmit akkor nem kell aggódnod.


Bár nem értem az egészet.

A kérdésben azt írtad hogy "Satuzott előttem egy audis én pedig nem tudtam teljesen megállni és kb 20-al neki gurultam"

Akkor mégis hibás vagy nem?

2021. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/186 anonim ***** válasza:
94%
Vagyis igen nem csináltál semmit, nem fékeztél időben
2021. szept. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/186 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hibás. De fékeztem és amúgy is csak gurultunk, 20-al sem mentünk. És 3 és fél hét után hogy lehet még bármi az ügyből, ha akkor se rendőr se betétlap semmi?🤔
2021. szept. 3. 10:43
 86/186 anonim ***** válasza:
94%

Ha neki mentél bizony hibás vagy törvény szerint.


De ha azért nem tudtál fékezni mert szar a fék az autóban akkor az autó üzemeltetője (is) a hibás mivel nincs megfelelően karban tartva az autó.

2021. szept. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/186 kovpet ***** válasza:
93%

86: Akkor is ő, mint a jármű vezetője a hibás, ha nem alkalmas a közlekedésre a kocsi, akkor meg kell tagadni az utasítást hogy vezesse.


Kérdező, nagyon okoskodsz, de csak egy papírt kellett volna kitölteni akkor és neked semmibe nem került volna. Így meg hetek óta pörögsz rajta. Nagyon megérte.

2021. szept. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/186 anonim ***** válasza:
92%
#87 Épp ezt akartam írni.....
2021. szept. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/186 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg elvehetik hiába zagyválsz itt össze-vissza.


Legolcsóbb megoldás az lett volna ha ki töltötök egy kárbejelentőt.

Viszont te mindent tagadni fogsz, megy majd bíróságra az ügy ők meg dönthetnek majd úgy hogy elveszik a jogsidat.

2021. szept. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/186 A kérdező kommentje:

#86 nagyon szar rajta a fék igen és az egész autó 1 ronxs sőt mind a 3 céges autó 1 roncsszar.

#87 sajnos igazad van de ezt nem tudtam. Csak az eset után kb 2 héttel mondták nekem először ezt. Sosem volt balesetem és károkozásom. Honnan is tudtam volna, hogy hogy megy ez, hogyha nem az enyém az autó. De akkor #87 és #88 az eddigiek alapján mi bajom származhat az ügyből?🤔

2021. szept. 3. 10:57
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!