Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg elvehetik a jogsimat,...

Tényleg elvehetik a jogsimat, vagy milyen büntetésre számíthatok hogyha történt egy koccanás és nem ismerem el a hibámat? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Már lassan egy hete történt. Ételfutárként dolgoztam céges autóval aznap. Satuzott előttem egy audis én pedig nem tudtam teljesen megállni és kb 20-al neki gurultam. Egyik autón sem látszik semmi sérülés. A festék jött le kicsit az audi lökhárítójáról. 18 éves fiú volt az audival. Nem hívtunk rendőrt. Betétlap stb semmi. Egyikünk sem ismerte el a hibát. Kiszálltunk megnéztük az autókat aztán mind2en tovább mentünk. Valahonnan megtudta a számomat. Még aznap jópárszor felhívott és rendesen megfenyegetett. Állítólag már volt a rendőrségen és felvették az adataimat a rendőrök. Én letiltottam az ő telefonszámat de errefel hívott másik számról. Lefotózta az elejét a suzukinak amivel voltam rendszámmal mintha én mentem volna neki. De ez már az eset után félreállva egy buszmegállóban. Hogyan tudnám megúszni ezt az ügyet hogyha semmit sem csináltam? Semmi bizonyítéka nincs ellenem, egyedül 1 fotó a zöld suzuki elejéről a rendszámmal amin lehet hogy én is látszódok valamennyire. Azóta kiderült hogy az étterem ahol futárként dolgoztam aznap a főnök lányának az osztálytársa a 18 éves audid fiú. Segítsetek légyszi! Bizonyíték hiányában mit tud csinálni a srác?Bármire kíváncsiak vagytok mindent szívesen leírok még amit tudok.

2021. aug. 14. 23:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/186 anonim ***** válasza:
100%

#39

Akkor ismételni tudom magam, inenn látszik, hogy semmit nem értesz hozzá.


Emberünk a kérdező egy gondatlanságból elkövetett cselekményt csinált, amég a rongálást csak szándékosan lehet elkövető, idézem a cikkedből



"szándékosan előidézett veszélyhelyzet,"


Idézem akkor a rongálás paragrafusábol


"A rongálásnak szándékos bűncselekmény"


Az, hogy nem tartotta be a követési távolságot, nem szándékos elkövetés.

Nem értem miért szólsz hozzá, és riogatod a kérdezőt ilyen hülyeséggekkel.

2021. aug. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/186 anonim ***** válasza:
85%

Kérdezőnek:

Induljunk ki abból, hogy a sráctól a valószínű viselkedés az, hogy ha nem ismerted el a felelősséged, akkor a helyszínen rendőri intézkedést kért.

Miután pedig a helyszínről elmentél a rendőrséggel egyeztetve bement a területileg illetékes rendőrkapitányságra, ott jegyzőkönyvbe mondta a történteket.

A rendőrkapitányság a jegyzőkönyvbe mondottak alapján előkészítő eljárást indított annak megállapítására, hogy történt-e közúti közlekedés rendjének megzavarása elzárással is sújtható szabálysértés, illetve rongálás elzárással is sújtható szabálysértés/50 ezer Ft. kár felett vétség alapesete (ami már 1 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető).

A rendőrkapitányság Szabs. 56/A §. felhatalmazása alapján kérte a területileg illetékes önkormányzat, más állami szervek kamerafelvételeit, kb. 2 hetet adhatott nekik az adatszolgáltatás teljesítésére.

Szabs.

43/A. * Megkeresések

56/A. § * (1) A bíróság, az előkészítő eljárást lefolytató szerv az ismeretlen személlyel szemben elzárással is sújtható szabálysértés elkövetése miatt indított szabálysértési eljárás során a szabálysértés felderítése érdekében állami és helyi önkormányzati szervet, hatóságot kereshet meg, ha az ügy elbírálásához olyan adat vagy irat szükséges, amellyel más hatóság, egyéb állami, önkormányzati szerv rendelkezik. A megkeresés teljesítésére legalább nyolc, legfeljebb harminc napos határidő állapítható meg. A megkeresett a megállapított határidő alatt - ha törvény másképp nem rendelkezik - köteles a megkeresést térítésmentesen teljesíteni, vagy a teljesítés akadályát közölni.

[link]

A kamerafelvételek alapján megállapíthatták már, hogy az egyértelmű, hogy történt közúti közlekedés rendjének megzavarása elzárással is sújtható szabálysértés, az állam járműnyilvántartásából pedig lekérdezték a jármű tulajdonosát, őt megkeresték. A tulajdonos meg rögtön megmondta, hogy az autót te vezetted.


#39-esnek:

Valóban csak a szándékos rongálás szabálysértés, 50 ezer feletti kár esetén bűncselekmény. Itt a rongálás tényállásba illeszkedő cselekmény a koccanással kezdődött és azzal vált szándékos rongálássá, hogy a balesetben vétkes fél nem igazolta magát a másik félnek, pedig erre biztosan fel lett szólítva.

Az lenne az életszerűtlen, ha a srác nem kérte volna a kérdezőt arra, hogy várja meg a rendőri intézkedést, igazolja magát.

2021. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/186 A kérdező kommentje:
#42 FOGD MÁR FEL HOGY SENKI SEM KÉRT RENDŐRI INTÉZKEDÉST!!! A RENDŐR SZÓ EL SEM HANGZOTT A DOLOG MEGTÖRTÉNTEKOR!!! NEM LETTEM FELSZÓLÍTVA SEMMIRE SEM!! A BALESET UTÁN A SRÁC NEM A RENDŐRSÉG FELE MENT HANEM ELLENKEZŐ IRÁNYBA! Tehát a baleset után egyből nem ment a rendőrségre
2021. aug. 17. 10:50
 44/186 anonim ***** válasza:
94%

Oké vizsgáljuk meg azt a helyzetet, hogy a srác a buszmegállóban nem kérte hogy igazold magad, illetve rendőri intézkedést sem, mert magát is vétkesnek érezte a baleset okozásában.


Hogyan lehet ebből rendőrségi ügy?


Ebben az esetben is történhetett az, hogy baleset után rögtön faterjával beszélt telefonon. Faterja meg kb. ezt mondta neki:

"Hülye vagy fiam, ilyen balesetért KRESZ szerint az elegendő követési távolságot nem tartó autós a hibás, neki vagy KGFB-nak kell megtérítenie a kárunk. Most azonnal hívd a rendőrséget, mondd nekik azt, hogy ... rendszámú autó sofőrjét arra kérted hogy buszmegállóból álljatok át a közeli parkolóba, ott töltsétek ki a kárbejelentő lapot, hogy a buszforgalmat se akadályozzátok, ő pedig ennek a kérésednek nem tett eleget, hanem elhajtott".

2021. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/186 A kérdező kommentje:
Bármit beszélhetett az apjával persze. Csak mégsincs rá semmi bizonyíték. Amúgy ilyen gazdag a srác ilyen ki vagyok mi vagyok apám alám dugta a 10 milliós audit (meg volt csinálva az autó szépen az tény. Meleg kinézetű srác aki az apja pénztárcájából nagyfiú... De mi lehet akkor az eset vége legrosszabb esetben rám nézve?
2021. aug. 17. 12:12
 46/186 anonim ***** válasza:
85%

Akkor bizony ez a kis sérülés is simán lehet 50 ezer Ft feletti kár.

A legrosszabb az lehet, hogy nem csak közlekedési szabálysértésben marasztalnak el (már írtam, hogy milyen büntetési tételekre számíthatsz együttműködéstől, tagadástól függően), hanem büntetőeljárás is indul ellened rongálás vétség megalapozott gyanúja miatt.


E büntetőeljárásban:

A rendőrség jó sok bizonyítékot begyűjt, pl. srác felvételeit (beszélgetéseitekről is, lehet hogy pont a srácnak mondták, hogy keressen még, mert kell még a rongáláshoz bizonyíték), rendőrség vádemelési javaslattal átadja ügyészségnek, ügyészség vádat emel, utána büntetővégzésben kb. 200 Ft pénzbüntetést szabnak ki, ha pedig az eljárás során azt hangoztatod, hogy nincs pénzed, akkor 180 óra közérdekű munkát. Aztán kérheted tárgyalás tartását, ha ezzel nem értesz egyet.

2021. aug. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/186 anonim ***** válasza:
85%

Egy kis elírás volt, előző hozzászólásomban:

...utána büntetővégzésben kb. 200 ezer Ft...

2021. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/186 anonim ***** válasza:
100%

"Valóban csak a szándékos rongálás szabálysértés, 50 ezer feletti kár esetén bűncselekmény."


Könyörgöm ne erőltesd.. Ekkora marhaságot mint amit írtál.

A rongálásnak nincs szabálysértési alakzata.

A rongálás bűncselekmény, és a "legenyhébb" fokozata a szabálysértés értékre elkövetett. Ettől függetlenül még bűncselekmény. Ötleted sincs az egészről.


"Az lenne az életszerűtlen, ha a srác nem kérte volna a kérdezőt arra, hogy várja meg a rendőri intézkedést, igazolja magát."


Már hogy lett volna életszerűtlen? Fiatal két srác össze koccan, rá néznek az autóra hirtelen nem látnak semmi sérülést rajta, audis barátunk haza megy, ő vagy az apja meglát egy kis horpadást aztán már rohannak is a rendőrségre, de hogy ne tűnjön idiótának picit rá színez.


"

azzal vált szándékos rongálássá, hogy a balesetben vétkes fél nem igazolta magát a másik félnek, pedig erre biztosan fel lett szólítva.y

Megint...Mi az, hogy biztos fel lett szólítva? Tudok olyanról aki 3 nap után gondolta meg magát, hogy bejelentése hogy kiraboltak. Itt a sértett nem gondolhatta meg magát? Mitől vagy biztos benne? Elmondom, sehonnan csak jót röhögsz azon, hogy a kérdező bevan sz*rva


Valamint, az elkövetési magatartás, nem tud megváltozni,ez egy gondatlanságból elkövetett jogsértés, ami addig, hogy kamerán nem látszik hogy a kérdező szándékosan provokálta, tolta maga előtt a másik autót, vagy el nem mondja, hogy úgy volt vele hogy hát rá ijeszt és belemegy a "s*ggébe" bizony gondatlan is marad.


Sőt ha a baleset után, a kérdező kiszáll és lerugja a tükrét az autónak, a balesetet akkor is gondatlanságból követi el, és az akkor már fent álló rongálást követi el szándékosan.


Nagyon ügyesen másolgatod itt a paragrafusokat, de orbitális butaságot beszélsz.

Kérdező te meg legyél már t*kösebb istenem. Kaptál 20 választ, hogy ilyen utólagos semmi hülyeségből az ég világon semmi se fog történni, mivel mind ketten elhagytátok a helyszínt. Nem értem mit szeretnél még, valaki adjon puszit a homlokodra?

Befognak idézni, meghallgatnak, lezárják, viszlát.

Már amennyiben úgy történt ahogy elmesélted.

2021. aug. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/186 kovpet ***** válasza:
100%
Céges a kocsi, tehát a cég biztosítására menne az egész, akkor miért nem írtatok betétlapot a helyszínen?
2021. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/186 A kérdező kommentje:
#49 azért mert nem tudtam. Meg utána úgyis levonták volna tőlem. De amúgy a srác utána azt mondta hogy csak a lökhárítója sérült azt kell festeni és 40 ezerért le tudná festetni. Tehát nincs 50000 forint a kár. De 40ért is sokallom a festést attól olcsóbban is le lehet festeni egy lökhárítót.
2021. aug. 17. 15:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!