Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg elvehetik a jogsimat,...

Tényleg elvehetik a jogsimat, vagy milyen büntetésre számíthatok hogyha történt egy koccanás és nem ismerem el a hibámat? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Már lassan egy hete történt. Ételfutárként dolgoztam céges autóval aznap. Satuzott előttem egy audis én pedig nem tudtam teljesen megállni és kb 20-al neki gurultam. Egyik autón sem látszik semmi sérülés. A festék jött le kicsit az audi lökhárítójáról. 18 éves fiú volt az audival. Nem hívtunk rendőrt. Betétlap stb semmi. Egyikünk sem ismerte el a hibát. Kiszálltunk megnéztük az autókat aztán mind2en tovább mentünk. Valahonnan megtudta a számomat. Még aznap jópárszor felhívott és rendesen megfenyegetett. Állítólag már volt a rendőrségen és felvették az adataimat a rendőrök. Én letiltottam az ő telefonszámat de errefel hívott másik számról. Lefotózta az elejét a suzukinak amivel voltam rendszámmal mintha én mentem volna neki. De ez már az eset után félreállva egy buszmegállóban. Hogyan tudnám megúszni ezt az ügyet hogyha semmit sem csináltam? Semmi bizonyítéka nincs ellenem, egyedül 1 fotó a zöld suzuki elejéről a rendszámmal amin lehet hogy én is látszódok valamennyire. Azóta kiderült hogy az étterem ahol futárként dolgoztam aznap a főnök lányának az osztálytársa a 18 éves audid fiú. Segítsetek légyszi! Bizonyíték hiányában mit tud csinálni a srác?Bármire kíváncsiak vagytok mindent szívesen leírok még amit tudok.

2021. aug. 14. 23:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/186 A kérdező kommentje:
#48 köszönöm a hasznos válaszod sokat segített! Minden pontosan úgy történt ahogy leírtam persze. Egy szót sem ferdítettem. De biztos hogy be fognak idézni? Azért vagyok amúgy ennyire besz*rva mert több mint egy hete folyamatosan csak fenyegetnek.
2021. aug. 17. 15:51
 52/186 anonim ***** válasza:
85%

48-as, akkor ezt ajánlom figyelmedbe:


I. "A rongálásnak szabálysértési alakzata is van. Ha a rongálással okozott kár összege nem haladja meg az ötvenezer forintot, az elkövető nem bűncselekményért, hanem szabálysértésért felel."

erre a mondatra források:

[link]

[link]


II. Szabálysértési törvény idevonatkozó rendelkezése:

"2012. évi II. törvény

a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről

...

XXIII. Fejezet

SZABÁLYSÉRTÉSI ELZÁRÁSSAL IS BÜNTETHETŐ SZABÁLYSÉRTÉSEK

...

"132. A tulajdon elleni szabálysértés

177. § (1) Aki

...

b) * ötvenezer forintot meg nem haladó kárt okozva csalást, szándékos rongálást,

...

követ el, úgyszintén, aki e cselekmények elkövetését megkísérli, szabálysértést követ el."


III. Ha a bírósági határozatok gyűjteményében rákeresel a "rongálás szabálysértési alakzata" kifejezésre, akkor 190 olyan anonimizált bírósági határozatot fogsz találni, amibe ezt így szó szerint bírók írták le.

[link]



"Valamint, az elkövetési magatartás, nem tud megváltozni, ez egy gondatlanságból elkövetett jogsértés"

Hogy a kérdező ügyében konkrétan mi volt nem tudhatjuk.

Legyen a példánk az, hogy szűk belvárosi utcában autómmal parkolva én húzom meg a parkoló autódat véletlen, kiszállok, látom, hogy megsérült az autód (10 milliós autód lökhárítóján 1 cm-es horpadás, de javítása így is bőven 50 ezer Ft-nál többe kerül), majd mintha mi sem történt volna kezdek kiállni a parkolóból, hogy elhagyjam a helyszínt. Ezt látod lakásod ablakából, kirohansz és üvölteni kezded hogy "maradj ott ahol vagy, én vagyok a tulaj", amit én egyértelműen hallok mert le van húzva az ablakom, mégis lelépek, tükörből látom, hogy kezeddel dühösen hadonászol.

Ez a cselekményem bizony rongálás tényállást megvalósító vétség, e cselekmény ott kezdődött amikor véletlenül meghúztam az autód, de csak azzal vált bűncselekménnyé, hogy leléptem, egyértelmű benne a szándékosság.

2021. aug. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/186 A kérdező kommentje:
Jajj #52 fejezd már be az teljesen -más és fogd már fel végre hogy NEM PRÓBÁLTA MEGAKADÁLYOZNI AZT HOGY ELHAGYJAM A HELYSZÍNT SŐT!!! Ő MÉG HAMARABB MENT EL.
2021. aug. 17. 17:30
 54/186 anonim ***** válasza:
85%

Oké, befejeztem.


#52

2021. aug. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/186 A kérdező kommentje:
Mit fejezel be?🤔
2021. aug. 17. 18:14
 56/186 A kérdező kommentje:
Szóval emberek?🤔
2021. aug. 17. 23:42
 57/186 A kérdező kommentje:
Hm?
2021. aug. 18. 17:59
 58/186 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a kommenteket. Polgári jogi értelemben követelhet kártérítést 5 éven belül. Kérdés, hogy kitől és mennyit. Alapvetően mivel te mentél bele, szerintem nagyjából az egészet (nem tartottad a követési távolságot). De persze lehet ezen vitatkozni h ő miért satuzott. Béna volt vagy lelépett elé valaki az útra (utóbbi esetben mondjuk az is felelős lehet, aki lelépett). Aztán: azt írod, céges autó. Gondolom, van a cégnek felelősségbiztosítása. Fizessen a biztosító. Valamennyit persze a cég is követelhet tőled, de nem mindegy h milyen státuszban dolgozol nekik. (Munkavállaló vagy vállalkozó).


Amit viszont nem értek, hogy mit nem ismertél el? A felelősséged? Akkor miert nem hívott ő rendőrt?


Amúgy neked nem kellett volna, ebből önmagában nem lehet bajod. Ha viszont tagadod h fizikailag te csúsztál bele, és később kiderül h mégis, abból lehet bajod.

2021. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/186 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért nem hívott rendőrt. Sietett ő is meg énis mert akkor indultam ki a körre és sok címem volt nálam voltak a kaják. Nagyon lassan gurultam mögötte szinte lépésben tehát itt a követési távolság sem annyira játszik. Szóval légyszi olvasd végig legalább azokat amiket én írtam (az összeset) és utána adj választ ami segít is.
2021. aug. 19. 14:09
 60/186 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elolvastam a hozzászólásaidat. Az nem derül

ki pl h munkavállaló vagy-e vagy milyen jogviszonyban állsz az étteremmel. Nem világos h miért téged hívogat a csávó hiszen a munkavállaló károkozása miatt alapvetően a munkaadó a felelős (céges kocsival történt, céges fuvar során).

2021. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!