Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthet a szomszéd,...

Feljelenthet a szomszéd, amiért ugat a kutya?

Figyelt kérdés

Elérne valamit? Jogilag? Kaphatnánk érte büntetést? Nem állandó ugatás, szerintem egy-két vakkantás volt, délelőtt, este-éjjel soha. Máskor, másoktól nem volt panasz a kutyára, első alkalom.

Az egyik szomszéd fenyeget, hogy kihívja a rendőrséget, ha mégegyszer kutyaugatást hall. És ha nem vagyok itthon, ugye, nincs hogy megakadályozzam, hogy ugasson a kutya.

Amúgy tömházban lakunk, ha ez szamít.


2011. júl. 3. 22:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
44%

Atyaúristen,ennyi állatgyűlölőt akik ide írogatnak!

Nem kell félned,semmi bajod nem lesz belőle,főleg hogy este nem ugat a kutyusod!Engem,minket meg az idegesít,hogy üvöltenek a szomszédok kölykei,éjjel-nappal!Lehet följelentem Én is őket!Ja,meg az öregasszonyok krehácsolnak állandóan,éjjel is.Társasházban ez van,aki nem bírja költözzön tanyára!

2011. júl. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy egy 70 éves, mogorva öregemberről van szó, aki mindenkivel( kivétel nélkül!) összeveszett már a házban, mindenkit csesztet valamiért. Még a lakók ismerősei is ismerik, azokba is ok nélkül beleköt.
2011. júl. 3. 22:58
 13/83 anonim ***** válasza:
66%

És amellett ki tudja, hogy amikor nem vagy otthon mit csinál a kutya. Lehet, hogy egész végig vonít, hogy nincs vele senki.

Szó se róla, nagyon szeretem a kutyákat. De tartani csak az tartson, akinek valóban van ideje rá!

2011. júl. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
63%

"Nem állatoknak építették a társasházat, hanem embereknek. "


És az embereknek van joga eldönteni, hogy kit tart a saját lakásában nem de?:)

Az jogos, hogy nem szedik össze a sz@rt. Azt meglehetne tenni. Éppenséggel.

Mellesleg, az a figura miért hallgatja minden áldott percben azt, hogy a kutya ugat? Nappal nem mással kéne elfoglalnia magát?

Mert én speciel lesz@rom nappal ki mit csinál, melyik szomszéd büfög, meg sz@rik hugyozik(panel lakás, igen, nem a legjobb..), meg mennyit veszekednek egymással, melyik bömböltetni a zenét, meg mikor reggelenként elkezdenek fúrni, kalapácsolni,. De ha már este 9-11 után csinálják ezt az már zavaró tud lenni. Nappal nem érdekel.

Úgyhogy annyit tehetsz, hogy szépen elmagyarázol neki egy két dolgot. Hát ha leszáll rólad. A rendőrök ezzel nem foglalkoznak.

2011. júl. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok 22:58-as 76%-osnak szólt...
2011. júl. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 A kérdező kommentje:
Az ablakunk előtt játszótér van, egész délután, estig visitoznak a gyerekek, lehetetlen kinyitni az ablakot. Az nem zavar senkit? Én nem bántom őket, nekik is kell játszani valahol, de az nem csendháborítás?
2011. júl. 3. 23:00
 17/83 anonim ***** válasza:
49%

Intoleránsak és frusztráltak az emberek, magyarázzuk ezzel.

"Jogilag" nem lehet ebből probléma, mert nem jogi kategória.

2011. júl. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 A kérdező kommentje:
1 órára mentünk el. Mikor elmentünk aludt, mikor hazajöttünk szintén. Nem hiszem, hogy a köztes 50 percben vadállat módjára ugatott volna.
2011. júl. 3. 23:02
 19/83 anonim ***** válasza:
64%
Ha meg egy vén f@rok fenyeget,főleg ne foglalkozz vele!Minket is állandóan maceráltak mindenért,mert be mertünk költözni egy olyan házba ahol öreg,házsártos,emberek laknak.Minden bajuk van,férjem korán indítja az autót,mert megy dolgozni,ez is zavarja őket,meg még számtalan hülyeséggel jöttek.2 hónapig tűrtük,azután meg szépen el lett nekik magyarázva.Na,azóta nincs gond,12 éve,megszűntek a problémáik.
2011. júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
49%

"A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:02"


Szerintem meg a gyerekekkel rendelkező egyedek képesítenek egy külön fajt, méghozzá a rosszabbik utálatosabb fajtából. :) Na erre szokták mondani, és mennyire igaz is, hogy minél több embert ismersz, annál jobban szereted a kutyádat..:)

2011. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!