Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megérné karate edzésekre járnom?

Megérné karate edzésekre járnom?

Figyelt kérdés
19 vagyok, 188 centi, 115kg. Az utóbbi időben inkább elgyengültem, mintsem erősödtem. Próbálok minden nap tenni azért, hogy fogyjak és erősödjek, és egy barátom ajánlotta a karatét. Lenne értelme elkezdenem annak ellenére, hogy tényleg gyengének érzem magam?
2019. szept. 16. 20:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
75%

Mert mintha a többi küzdősportnak a bokszon kívül annyira jók lennének az ütéseik. :D Védelem része szintén marhasság, többi stílus se nagyon tanít meg védekezni. Ez a baromság azért terjedt el, mert a 90es években pár marha kitalálta, hogy 2 hét múlva ő lesz az új Karate kölyök és beduzzogott, mert a cigók ugyanúgy megverték.

Rúgás része megint baromság, egyáltalán nincs lemaradva a többi stílustól. Nem, thai boksz rúgásai se jobbak, és mielőtt megint jönne a további karate fikázás megsúgom az a komoly thai boksz rúgási technikákat 1 hónap alatt szokták megtanítani az USAban az MMA kluboknak olyanoknak, akik előtte soha nem foglalkoztak vagy ütő-rúgó stílussal vagy egyáltalán bármilyen harcművészettel.

Még, ha Savate-t mondja valaki az oké, annak a szintjéra nem ér fel rúgásban a Karate, de a többivel ugyanúgy felveszi a harcot.

Nem, K1-vel se érdemes jönni, ott pont azokból voltak állandóan a balhék, hogy a thai/kick bokszosok köré írták a végén a szabályrendszert, persze, hogy ők domináltak.

Nem, nem jó a karate oktatás idehaza, hígfos. Csak baromi unalmas az olvasni állandóan, hogy úgy próbálják beállítani egyesek, mintha jóval a többi stílus színvonala alatt lenne, holott egy-két stílustól eltekintve az országban ugyanolyan hígfos színvonalon van sok helyen oktatva.

Nem, nem kell jönni a szokásos dumával, boksz, thai boksz, birkó, stb. edzés között is vannak bőven olyanok, amik a tornatermes karate edzések színvonalát se éri el minőségben.



Kérdező: simán elkezdheted, annyi, hogy a térdeidre figyelj oda, porcerősítő nem árt, mivel ez is térdgyilkos, mint a kézilabda például. Meg érdemes bokszval kiegészíteni

2019. szept. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Utolsó.


Komolyan szentté avatlak ha mutatsz egy olyan embert a világon aki 1 hónap alatt tökélyre fejleszti a thai box rúgásokat. 1 hónap arra jó hogy egyáltalán tudd hogyan kezdj neki.

2019. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező: Ha sportólni aakrsz, akkor tényelg thai box, kick box, stb menj.

Ha karatezni, akkor ha sokat zsákolnak karate edzésen, akkor onnan menekülj, mert az megint csak sport, nem karate.


Helyi thai box edző barátám egyik tanítványával beszélgettem arról, milyen negatívumok vannak szerinte a karateba. Ö is azt mondta, mint itt azok akik nem értenek hozzá. Nincs fejütés, robot mozgás, nem lehet menni a karates alapállásokba. Mondtam neki, tegyünk egy próbát egy laza küzdelembe, mindenki azt használhatja amit tanul és abban a védőfelszerelésbe. Fél percen belül belátta, karateban nincs fair play, ott csak egy esélyed van. Barátom tanítványát egyszer nem rúgtam vagy ütöttem meg, de a sokadik földre kerülése után belátta azt, amit ti csak akkor fogtok, ha egy valódi karate edzésre letévedtek, ahol nem a küzdelem az első, hanem az karate. Karate nem sport!

2019. szept. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
12: Csak nézz rá bármilyen USAban lévő MMA klubra. Ezt a hülyeséget meg hagyjuk, hogy 1 hónap arra elég Thai bokszban, hogy tudd hogyan kezdj neki. Akinek a Thai boksz rúgásaihoz 1 hónap se elég, akkor nem is csoda, hogy szív a karatéval, stb.
2019. szept. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Látszik hogy nem voltál sűrűn thai box edzésen,ha mégis akkor valaki átmosta az agyad
2019. szept. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy jártál csak Thai bokszra, másra nem, és totál átmosták az agyadat, hogy a thai bokszon kívül más nem ér semmit.
2019. szept. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Nem nyert. Jártam boxra,bjj-re..sőt karatére is. De azt hamar ott hagytam mert dögunalom volt a többi után. Na meg inkább visszafele fejlődtem mint előre
2019. szept. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom amúgy, hogy a kommentelő vitás brigád a nem normális, vagy az, aki privát üzenetet írt és megkerdezte, hány éves vagyok.
2019. szept. 18. 14:48
 19/30 attila5318 válasza:

A kérdezőnek válaszolnák előszőr.Van értelme elkezdeni a karatét. Menj le pár edzésre próbáld ki és döntsed el hogy akarod e csinálni.

A következő válaszom a nethuszárok hoz szól, a harcművészetet küzdősportot gyakorolni kell és nem olvasni róla.Ha meg már mindent tudtok elméletben akkor gyakoroljátok és ne észt osszatok.

2019. szept. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
attila5318, köszi :D
2019. szept. 22. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!