Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 4 hónap alatt mennyi edzésre...

4 hónap alatt mennyi edzésre lenne szükségem, hogy jól teljesítsek egy futásban, ha el vagyok tunyulva?

Figyelt kérdés
32 éves nő vagyok, 1 éve szültem, de már jó ideje nem edzettem, el vagyok tunyulva. Viszont 4 hónap múlva lesz egy felvételi egy sulihoz, amin 8 percig kellene köröket futosgálni, a lefutott körök alapján adják a pontokat. Nagyon szeretnék bekerülni a suliba, de a megvilágosodás csak most jött, most hallottam erről a lehetőségről, eddig más volt tervben, de ez sokkal jobb lenne a jövőre való tekintettel. Heti hányszor lenne érdemes elmennem futni? Minden nap, vagy kétnaponta? Egyáltalán ennyi idő alatt mennyire van esélyem felturbózni az állóképességemet, ami a béka s.gge alatt van jelenleg? Kardio mennyi kéne? Köszi, ha valaki érdemben hozzá tud szólni.

2019. nov. 23. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Eleve rosszul állsz a kérdéshez.

Menj olyan gyakran, amilyen gyakran csak tudsz. Ne a minimumot akard elérni, hanem a maximumot. 8 perc nem sok, ha nem vagy túlsúlyos, ennyit nemhogy 4 hónap alatt, 4 hét alatt is el lehet érni, hogy ennyit viszonylag jó tempóban le tudj futni. Ehhez gyakorlatilag alig kell több, minthogy hozzá szokj, hogyan kell futás közben helyesen lélegezni.

2019. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én hetente négyszer futok két kört (kb. 10 km) a Margitszigeten. Ez összesen heti 40 km futás.

És nem érzem azt, hogy kiugró lenne az erőnlétem, viszont talán egy felvételihez elég lenne.


Sokan futnak mindenfelé, azaz mások is készülhetnek a felvételire. Nekem az az érzésem, hogy ha felvételt szeretnél nyerni, akkor a cél nem az átlag tunya emberek közül kiemelkedni, hanem az eleve edzett felvételizők közül kell kiemelkedned.

Tehát aa elegendő eredményt szeretnél, kezdd el időben, talán heti 30 kilométerrel felhozhatod magad az elegendő szintre 4 hónap alatt.

2019. nov. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! A privátot is!


Félreértés ne essék, nem a minimumot akarom megcélozni, csak nem tudom, mennyire megterhelő az izmoknak, ha mondjuk napi szinten mennék!? Nem szeretnék utólag térdproblémákat pl, csak azért, mert most túlhajszolom magam.


Tudom, nem sok az a 8 perc, csak most olyan jó kis plettyedt vagyok.

2019. nov. 24. 13:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy túlsúlyos és nem a sarkadra érkezel, akkor nem túl megterhelő a térdek számára. Az ember hosszútávfutó típusú állat. Megfelelő edzettség mellett olyan távokat tudunk lefutni pihenés nélkül, ami sok állatot konkrétan megölne.

[link]

2019. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!