Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi motivál titeket a sportra,...

Mi motivál titeket a sportra, edzésre?

Figyelt kérdés

Pár hete elkezdtem futni. Beláttam, hogy rám fér, nagyon is.

Akkor megfogadtam, hogy minden héten futok és itthon is edzek hisz van kézi súlyzóm és ugrálókötél is, ezekkel ugye már lehet kezdeni sok mindent.

Na de azóta sem mozogtam. Nem tudom magamból kiirtani a lustaságot, de ha tudom, hogy egy kis fogyás rám férne miért nem teszek érte?

Inkább leülök a kajával a laptop elé, megeszem, de utána sem mozgok semmit, annál rosszabb pedig nincs hisz így könnyű elhízni.

Lány vagyok egyébként és olyan 168cm és 92kg.



2019. dec. 14. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem az motivál, hogy van egy célom, egy példaképem, akire hasonlítani szeretnék és elhatároztam, hogy igenis olyan leszek, mint ő.
2019. dec. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is szerettem mozogni, egészen sok mindent kipróbáltam, de végül a műugrásnál leragadtam.


Érdemes lenne több sportot kipróbálni és ami tetszik azt csinálni. Plusz jó lehet, ha eljársz csoportos edzésre, mert nem csak jobb másoktól tanulni, még barátokat is szerezhetsz.

2019. dec. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Ypszilon1980 válasza:
100%

Utolsóval nagyon egyetértek.

3 éve nem csinálok semmit, kicsit hasra felszedtem és kerestem mit lehetne csinálni, én is baromi lusta voltam, néha mentem fitnesz terembe, egy-egy alkalomra, de ráuntam, kényelmesebb itthon filmeket nézni. Aztán most ismerősök elhívtak oda ahová ők is járnak, csoportos edzések vannak, tök jó fejek és barátkozósak, jól érzem ott magam és most rendületlenül odajárok.

Szerintem még nem találtad meg magadnak azt amit szívesen hosszútávon csinálnál. Menj el egy fitnesz terembe vagy neten tájékozódj milyen edzések hol vannak, válassz egyet és próbáld ki, ami csoportos. Futás nagyon jó, de számomra unalmas és magányos sport, én sem tudnám csinálni.

2019. dec. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó edzést csinálsz. Én azért csinálom, mert jól érzem magam, jó a társaság, és elképesztő látni, hova fejlődtem 3 év alatt. Így lassan 30 éves fejjel tartok ott, hogy tavasszal már szaltózni fogok (most még kell a biztosíték hozzá, de ez már inkább fejben gond, semmint erőben/technikában/lendületben). Soha nem hittem magamról, hogy látványos akrobatikus elemeket fogok csinálni, dropokat gyakorlok, koreográfiát csinálok, spárgázok...stb. Szóval az eredmények és a barátok motiváltnak, akik úgy váltak azzá, hogy észre se vettem. Pár hetet kihagyok, és már borulnak a nyakamba, hogy hiányoztam, miért nem jöttem, rendben vagyok-e :) Jó tartozni valahova, és ha ennek a "mellékterméke" hogy formás, energikus és hajlékony is leszek, hát üsse kavics :)

A futás, aerobic engem sem motivált soha. Nézegess nyílt napokat, csoportos órákat, többféle sportágat. Ha egyszer beleszeretsz valamelyikbe, az lesz kihívás, hogy ne terheld túl magad az edzéssel, nem az, hogy rászándd magad :)

2019. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem a kisfiam motivál és hogy szeretném látni felnőni, ne adj isten az unokáimat...

Előtte soha semmi nem motivált...

Amúgy mikor életmódot váltottam 26 éves 130+kg voltam.

2020. jan. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld pacsi, nagyon királyok vagytok! Ezáltal engem is motiváltatok.

Utolsó: Most hány kiló vagy? Hogy ment a fogyás?

2020. jan. 6. 11:05
 7/13 anonim ***** válasza:

78-82közt ingadozom, de igazából megvan a kajám, van rengeteg megtervezett étrendem, menüm ha úgy tetszik, 90%ban csak azt eszem, most ha vendégségbe megyek, vagy karácsony ilyesmi van, megmondom őszintén nem foglalkozom vele mit tömnek belém, az élet nagyrésze úgysem ebből áll...

Heti 4*10km-t futok mostanra, ott vagyok sok maratonon is, + szezonban kajakozom, semmi komoly, csak túrázom.

2020. jan. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azta.. nem semmi vagy.

A futásra nagyon nehezen tudom rávenni magam pedig már rég megvettem a futócipőt, ugye van TRX kötelem is, kézi súlyzóm is plusz ugrálókötél.. minden adott, de a lustaságom nagy úr sajnos.. ezt kellene leküzdenem

2020. jan. 6. 11:28
 9/13 anonim ***** válasza:
Sajat magamnal akarok jobb lenni, ez motival.
2020. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó, utolsó!!
2020. jan. 6. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!