Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sportoljak tovább ha kellemetl...

Sportoljak tovább ha kellemetlen is vagy mit változtassak?

Figyelt kérdés
3 hónapja szültem és 2 hete el kezdtem újra tornázni az Intensetes edzés tervvel. De mivel 2 hétig egy felé torna gyakorlatok vannak így már fájnak a csuklóim a fekvő támasztól illetve láb emeléstől, 4üteműtől.Ma gondoltam be iktatok egy laza 20 perces youtubos ugrabugra edzést, de a hasam alja fáj. Mintha totál izomlázba lenne az egész. Nincs szét nyilva a hasizom. És most teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mit és hogy csináljak, hogy tudjak edzeni/tornázni. Nagyon szeretnék le fogyni áprilisig. De hogy?
2020. jan. 23. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is a fogyásod elsősorban az étkezésen múlik, azt kellene megtervezni. Viszont ha szoptatsz, nem javaslom a diétát. Örökérvényű szabály, hogy ha valami fáj, akkor nem csinálod. (Jó, a szülés, kivétel.) Ez a sportra is érvényes. A sport célja nem az, hogy rosszul érezd magad, és sérüléseket szerezz, hanem éppen az ellenkezője: jó közérzet, erő, energia. Lehet, hogy túl hirtelen kezdtél bele. Légy türelmes!
2020. jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szoptatok, de oda figyelek mit eszek és mennyit, már a terhességem alatt is diétáznom kellet terhességi cukor miatt, úgyhogy nem is híztam csak 10 kilót. Abból szülés után rögtön 8 lement. Viszont már terhesség alatt fel kúszott rám 7-8 kg felesleg a sok vitamtól meg hormonális cuccoktól amit szednem kellett.
2020. jan. 23. 14:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyakoriak az edzések? A szervezetnek pihenni is kell, hogy regenerálódjon, pláne ennyivel a szülés után. Ha minden nap megerőlteted magad, azzal csak jó eséllyel lesérülsz. Heti 2-3 bőven elég, pláne kezdésnek.

A csukló pedig sokaknak kényes. Nekem is gyakran fájt. Nagyon figyelj oda, hogy jól bemelegítsd, és utána nyújtsd le. Nekem, mióta ennyire odafigyelek rá, kevésbé, és ritkábban fáj. Izomlázzal lehet edzeni, szóval ha semmi gyanús fájdalom, akkor kellő bemelegítés után ezzel sem kell, hogy gond legyen. De ne terheld túl. Az átmozgatás segít abban, hogy elmúljon az izomláz, de ha túledzel egy izmot, akkor sérülés lesz a vége.

A fogyás pedig igen, az étrenden múlik. Ha nem szoptatsz, akkor figyelj oda, hogy mit és mennyit eszel, számolj makrókat, kalóriát. De semmi drasztikusba ne kezdj bele. Ne határidővel állj a fogyáshoz, hanem inkább egészségesen, hogy a szervezeted megkapjon minden szükséges tápanyagot, csak kicsit kevesebb energiát. Akkor se dől össze a világ, ha csak őszre sikerül leadnod a kitűzött kilókat. Legyél türelmes magaddal, és a szervezeteddel szemben is.

2020. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet túl toltam egy kicsit, heti 4-5napot edzettem. Igaz nem órák hosszát. Kb 20-30 percet +bemelegités és nyújtás, de rendesen le izzadtam
2020. jan. 23. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha fáj a csuklód, akkor vagy nagyon rosszul csinálod, vagy túl sok túlsúl van még rajtad ahhoz, hogy négyüteműzgess.
2020. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
10kg felesleg. Lehet rosszul csinálom. Szedek kollagént az ízületekre
2020. jan. 24. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!