Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ebben a hideg időben nem jó...

Ebben a hideg időben nem jó kimenni futni. Otthon a helybenfutás tudja ezt helyettesíteni valamennyire?

Figyelt kérdés
Mindig akartam menni ki futni, de csak halogattam, most meg már az idő sem jó hozzá. Itthon szoktam helyette helyben futni, és elég jó érzés utána. Ennek is lehet annyi pozitív hatása, mint a kinti futásnak?
2020. jan. 28. 14:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
22%

2 orat vagyok kinnt futasnal ilyen hidegben is. (A kutyainkkal egyutt futok) Soha nem fazok meg. Spec sportruhaba megyek. Hajszalvejony markas futocuccok. Adidas,nike ilyen ruhakat gyart. Rajtam szarad a hoesesben. Esoben is jarok. Ajkor a cicanaci stilusu spec futonadragra profi (billabong,quicksilver ) szorfsortot huzok. Az gyorsan szarad szelben.


Soha nem veszek fel pamutot semmibol,csak speci muanyagot. Soha nem veszek fel esodzsekit,mer abba alaizzadnek es megfaznek.


Az oltozet a legfontosabb.

Mindig szajon at veszem vegig a levegot. Hetfon is -6 fokban futottunk 9% paratartalommal: a vegen kodszitalas is volt.

2020. jan. 29. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

én megértem, hogy nincs kedved kimenni ilyen időben futni, nekem sincs... kinézek, és az élettől is elmegy a kedvem, nemhogy a futástól, arról nem is szólva, hogy olyan helyen lakom, ahol az ajtón kilépve nincs kedvem futni (belváros, tömeg, beton, rossz levegő), ezért hazafele átizzadt ruhában buszozni nincs nagy kedvem...

Ezért inkább eljárok terembe. Persze, futópadon futni nem 100% olyan, mint kinn a természetben, de sokkal, sokkal jobb, mint a semmi. Délelőtt vagy kora délután megyek, nincs tömeg, pár ember lézeng csak a teremben. A bérlet is olcsóbb ilyenkorra.

Nem tudod megoldani, hogy elmenj terembe? Az a haszna is megvan, hogy ha már ott vagy, mindenképp futni fogsz :)

2020. jan. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

[link]


Ha esetleg megy egy kicsit az angol.

2020. jan. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Én sokkal jobban bírom a futást ilyen időben, mint a nyári melegben. Persze fel kell öltözni, de az első kilométer után már "üzemmeleg" vagy, ha jó a ruhád. Nekem alap decathlonos téli futóruhám van, pár ezer forint volt, és tök meleg, meg is lepődtem rajta, hogy milyen jó.

Csak elhatározás kérdése. Futni bármilyen időben lehet, bár az esőt én is ki szoktam hagyni.

2020. jan. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

11:

6-os vagyok.


Csak leírom, mert hátha valaki azt hiszi, hogy csak drága futócuccokban lehet:

Az én téli öltözetem alul egy melegítőalsó, felül egy pamut póló felett egy egyszerű pulóver. Kimondottan futóruhám csak egy feszülős nadrág van meg egy hosszú ujjú futópóló, ezeket átmeneti időszakban használom, de gyakorlatilag alig van néhány ilyen alkalom őszel és tavasszal.


Nyáron vékony pamut póló felül, rövidnadrág alul, de az sem kimondottan futónadrág. Tech pólókat próbáltam, nem váltak be, ugyanúgy izzadok bennük, csak még rosszabb, hogs mindenemen folyik.


És nem most kezdtem, 15 éve futok, próbáltam már sokmindent, de ezek váltak be.

2020. jan. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Akkor legalább beismerted, hogy a hideg csak kifogás. Ez az első lépés, hogy elszánd magad. Egyébként ha az ember rendszeresen fut, az függőséget okoz, és akkor érzi rosszul magát, ha nem tud valamiért. Nekem most hétfőn volt ilyenem, és határozottan rosszabbul éreztem magam miatta.

2020. jan. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Azert erdemes áldozni kicsit márkásabb tactikai futóruhára, főleg télen, mert a legprofibbak teljesen testhezállóak, az izzadtságot pedig azonnal kivezetik, igy nem közvetlenül a bőrödről párolog, hűtve azt... persze a nem szabad megállni, ebben is érvényesül hidegben.

De én plbilyenkor is félmeztelenül futok hajnalban. Télen nyáron.

2020. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
A válaszaid alapján nem csak akaratgyenge vagy, hanem frusztrált is! A frusztrációra is kiváló a futás. Nem kell kiakadni 😉
2020. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy kijárok futni, rövidnadrágban és hosszú ujjú felsőben -3 fokban is csak max az első 2-3 percben fáztam, szóval nincs olyan hideg, mint amilyennek elsőre tűnik.
2020. jan. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

19:

A rövidnadrággal télen az a baj, hogy hiába nem fázol, a térdízületeidnek nem tesz jót, de ezt csak sok év után fogod megtudni. Én épp emiatt tavasszal előbb veszem le a pulóvert, és váltok egy rövidujjú pólóra, mint mikor rövidnadrágra váltok.

2020. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!