Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásban miért dominál manapsá...

Futásban miért dominál manapság az a hozzáállás, hogy a távolságot többre tartják mint a tempót?

Figyelt kérdés

2020. febr. 16. 10:42
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

Mire irigykedek a 6 perces km re?

Persze, a 38 perces 10k val irigykedek rátok, csakis :D

2020. febr. 16. 16:17
 12/52 anonim ***** válasza:
73%

Mi az hogy rànk? Èn OB 3-ik voltam bocs...

Azt nem fogod fel hogy aki 6-7 perces km t megy az arra buszke? Es joggal az mert mindenki sajat magat gyozi le amikor jobbat fut a korabbinal.

Te erre az elegedettsegre irigykedsz.

2020. febr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

Dehogy voltál te 3. :D


Én meg világbajnok vagyok.

6-7 percre meg senki ne legyen büszke. Ennyi erővel legyél arra is büszke, hogy sétálsz 100 métert... Micsoda teljesítmény, érmet érte!!!

2020. febr. 16. 17:41
 14/52 anonim ***** válasza:

Nem mindenki azonos adottságokkal rendelkezik. Van, akinek a 6:30-as tempóhoz is sokat kell edzenie, van, aki meg elsőre tud 5 percessel futni. Csomó olyan futót ismerek, akik rengeteget edzenek, mégsem tudnak bemenni 6 perces tempó alá, egyszerűen ilyen a genetikájuk. Nem tudom miért kellene azért lenézni valakit, mert nem alkalmas fizikailag a 38 perces 10 km-re.


Egyébként meg a távok teljesítése sem kisebb feladat, csak más. Egy 100+ km-es versenyt "lekocogni" is nehéz, mentálisan készít ki, meg hogy mindened fáj és mégis mész tovább, mert visz az akaraterőd. Az állóképesség, küzdeni tudás sem lebecsülendő dolog, az pedig mindenkinél egyéni, hogy milyen táv okoz neki kihívást.


Egyébként meg nyilván azért "tartják többre" a távot, mert a kilométer az egy nem sportoló laikus számára is egzakt dolog, míg az, hogy 4:50 vagy 6:30-as tempó, az nem sokat mond. Én mindkét oldalt ismerem, eleinte inkább a távokat hajtottam, most meg már a gyorsulás a fő célom. Mindkettőnek megvan a szépsége, de azért a tempó sokkal inkább alkattól, adottságtól függ.

2020. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
#12-es OB harmadik légy szíves oszd már meg velünk a nevedet, és mikor, hol lettél bronzérmes???
2020. febr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:

Nem mostanaban volt es nincs szuksegem bizonygatasra. Csak azt akartam mondani ezzel hogy nem szamit mekkora kiralynaknerzed magad, roppant gusztustalan leszolni masokat a SAJAT kepessegeikhez merten elert eredmenyeik miatt.


Talan egy kisgyereket sem dicsersz meg ha sikerul palcika embert rajzolnia?

Ha nem erted az nem baj, keress valakit aki elmagyarazza es ne bants masokat azert mert buszkek arra hogy MAGUKHOZ kepest valamit elertek.

2020. febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

"Csomó olyan futót ismerek, akik rengeteget edzenek, mégsem tudnak bemenni 6 perces tempó alá, egyszerűen ilyen a genetikájuk."



Ez a genetika duma akkor ordas kamu bullshit!

Nem azért nem fut gyorsabban mert genetikailag nem tud. Hanem mert rosszul edz, nincs akarata, nem is akar gyorsabb lenni. Mert minek is lenne gyorsabb ha nem arra jön a like hanem a 7 perces maratonra (ultra setálgatásra...)

2020. febr. 17. 11:22
 18/52 A kérdező kommentje:

Haha!


Megnéztem az atlétikai szövetség weboldalán a tavalyi 50km es gyalogló és az 50 km es ultrafutó magyar bajnoki döntők eredményeit.


A gyalogló bajnok majdnem bronzérmes lehetne a "futók" között. Na akkor miről is beszélünk.


Ez a táv hajkurászas a tehetségtelen és normálisan edzeni, fejlődni nem tudó vagy nem is akarók terepe...


De persze tudom, ultrafutó nemzet a magyar, tele vagyunk világbajnokokkal.. jah csak kár, hogy egy fekete sincs a mezőnyükben, kivancsi lennék mit tudnak az etiópok vagy kenyaiak...

2020. febr. 17. 12:13
 19/52 anonim ***** válasza:
58%

Egyáltalán nem bullshit. Szabó Nóri neve mond valamit? 70 kilósan, dohányosként életében először elment futni és 5 perces tempóban lenyomott egy szigetkört. Feleségem heti 5x sportol, évek óta fut és 6 perces tempó alá épphogy be tud menni 10 km-en. Van egy Polar által szponzorált srác. Élete első félmaratonja, fél év futás után 1:37. Én ide 2,5 év alatt jutottam el, pedig jó adottságokkal rendelkezem és sokat futok. Srác azóta már 1:17-nél tart. Pedig heti kb 50 km-t fut csak. Akkor ez mi, ha nem adottság kérdése? Vagy szerinted mindenki tud 2 órás maratont futni? Még a 3 órásra sem képes a legtöbb futó, és nem csak azért, mert keveset edz. Egyszerűen ahhoz olyan izomzat, olyan alkat, olyan kardio képességek kellenek, amelyek nem mindenkinek adatnak meg. Nem véletlen néz ki kb ugyanúgy az összes jó maratonfutó.


Egyébként ha már ennyire lenézed az ultrás "sétálgatást", remélem egy ultrabalatont lefutottál már, hogy meg tudod ítélni, a 38 perces 10 km sokkal nehezebb mint 221 km-t lenyomni 7-8 perces kilométerekkel.

2020. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:

"Megnéztem az atlétikai szövetség weboldalán a tavalyi 50km es gyalogló és az 50 km es ultrafutó magyar bajnoki döntők eredményeit."


Remélem azt is láttad akkor, hogy 4 percen belüli átlaggal nyerték meg az 50 km-es versenyt. Ezek a szánalmasan lassú ultrafutók. Tehát a te 38 perces 10 km-edet egymás után lenyomták 5x. És amúgy 100 km-en sem lennének sokkal lassabbak, nem sokkal 7,5 óra fölött szokott lenni a legjobbak ideje, ami szintén 3:xx pert/km átlag.

2020. febr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!