Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Félek elmenni edzésre, mit...

Félek elmenni edzésre, mit tegyek? 17/L

Figyelt kérdés

Lovaglásról lenne szó. Nagyon szeretnék járni, de félek elmenni oda, mert mindenki bénának meg ügyetlennek fog nézni. Hiszen én 17 évesen megyek oda, ilyen korban már mindenki profin lovagol általában. Én meg azt sem fogom tudni, hogy mit csináljak, hogyan, hol keressem a dolgokat. :(

Nem tudom mi legyen..Hogy lépjek ezen a gátlásomon túl.. valami jó tanács?



2020. febr. 19. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj!

Senki sem úgy kezdte, hogy egyből profin lovagolt.

2020. febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj előbb a lovardával, mondd el nekik, mi a probléma. Normális emberek biztosan támogatóan fognak hozzád állni és figyelnek rád majd az első időszakban.
2020. febr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nem teljesen hasonló az én példám, csak részben. 17 évesen a küzdősporttal voltam így, féltem.. Megvernek, béna leszek stb. Azóta már 8 övvizsgán túl vagyok, és csak 1 dolgot bánok, hogy nem kezdtem el hamarabb. Igen, az első edzés fura, nem megy, próbálkozol.. Nézed mindenki mennyire ügyes, stb. El kell kezdeni és csinálni. Odamenni, és elkezdeni (első 10 perc) fura, utána már leköt a dolog. Menj, csináld, minél hamarabb, ne tökölj.
2020. febr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha én 45 évesen, túlsúlyosan belebújtam a cicanadrágba, és elmentem ugribugrizni huszonéves csajok közé a fitness terembe, akkor te is képes vagy rá. Szedd össze magadat. :D
2020. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jajj, ugyan. Senki nem úgy vág bele dolgokba, hogy azonnal profi. Én is szemezek a lovaglással, pedig 29 éves vagyok. Nincsenek is terveim vele, csak kipróbálnám (régen egy nyáron lovagoltam, de 12 éves voltam akkor, nem sok minden maradt meg).

Másik sportágban beugró edző vagyok (nem szakma, meg semmi, csak tudok koordinálni, és aránylag jó is vagyok benne, így sok edzőtársam amúgy is hozzám fordul, ha az edző épp mással foglalkozik, így ha senki nem ér rá betegség, vagy egyéb ok miatt, beugrok, hogy ne maradjon el az edzés), illetve eseményeken is gyakran oktatok full kezdőket. Nagyon szeretek velük foglalkozni. Nem zavar, hogy olyan vagyok néha, mint egy beakadt lemez, mert hatodjára is ugyanazt rontja el, nem zavar, ha félénk, bizonytalan, fizikai korlátokba ütközik, ha a végére látok egy kis fejlődést, vagy legalább azt, hogy élvezte. Szóval a másik oldalról tudom, hogy ha valaki jó edző(szerűség, az én esetemben), akkor nem fog pampogni azon, hogy eleinte béna vagy, hanem segít a fejlődésben.

Érdeklődj egy lovardában, kérdezd meg, hogy van-e lehetőség náluk kezdőként belevágni, és hajrá!

2020. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legjobbkor mész, pont ilyenkor hagyják abba a fiatalabb garnitúra, mert ráunnak. A lovaglás kortalan, senki sem fog ügyetlennek vagy idősnek nézni emiatt. Egyébként meg hamar bele lehet tanulni.
2020. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!