Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek neki az erősítésnek?

Hogy kezdjek neki az erősítésnek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, betegség miatt nem sportolhattam kb 4 éve sportoltam rendesen utoljára. Elég sovány vagyok, és nagyon gyenge, de már mozoghatok valamennyire. Szeretnék hasizomra erősíteni, vagy bármilyen itthoni tornát végezni, de az van, hogy nem tudok konkrétan egy darab felülést sem megcsinálni, vagy rendes hasprést, fekvőtámaszt stb stb...

Nem vártam, hogy egyből lenyomok mindenből százat, de az van, hogy ha egyet sem tudok, akkor nem tudok fokozatosan fejlődni, mert nem tudok hogyan megerősödni.

Sajnos futni meg stb, még mindig nem járhatok, de nagyon szeretnék erősíteni így itthon, mert rossz érzés ennyire gyengének lenni.

Hogy kezdjem el? Türelmes vagyok, és kitartó ezzel kapcsolatban, tényleg szeretnék ura lenni a testemnek, szóval bármilyen tanácsot nagyon várok:)



2020. ápr. 4. 21:11
 1/5 anonim válasza:

Ha nem sikerül megcsinálni egy felülést, lenyomni egy fekvőtámaszt, akkor csak annyit tudok ajánlani, hogy próbálkozz tovább. Ez előtti lépcsőfok szerintem nincsen.

A fekvőtámasz esetében megpróbálhatom azt, hogy nem hajlítod be a kezedet, csak tartod a helyzetet, addig amíg csak bírod. Ha úgy érzed, hogy oké, kezdetleges jó ideig tudod tartani, akkor kezdd el behajlítani a kezedet. Nem kell rögtön derékszögben, itt csak az a lényeg, hogy hajlítás közben is tudd tartani a hejzetet.

Felülésnél kezdetben elég, ha csak a lapockáid aljáig ülsz fel, és nem ereszkedsz le teljesen a földre, hanem folyamatosan tartod magad.

Természetesen folyamatosan próbáld meg a maximumot kihozni magadból. Haladj kis lépésekben, majd nagyobbak an. De mindenképpen legyél türelmes és ne add fel 3-5 nap után (mint nagyon sokan).

2020. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!


Mondanám, hogy menj ki sétálni, mert az tökéletes kezdés, de most tényleg maradj inkább otthon, főleg, ha betegeskedsz. De például, ha szerencsés vagy és kertes házban élsz, akkor az udvaron is bontogathatod szárnyaid.


A legfontosabb az étkezés. Írtad, hogy elég sovány vagy és erőtlen. Először az étrended alakítsd ki és próbáld meg elérni a napi 2000 bevitt kalóriát, tápláló forrásokból. A vitamin bevitel is nagyon fontos. Szerezz be C és D vitamint, C-vitaminból napi 3000 mg, D-vitaminból napi 8-9000 mg egy felnőtt ember szükséglete, a te helyzetedben erre lehet nagyobb szükség van, mint gondolnád. Főleg így télen, kevés a napsütéses órák száma, muszáj külső forrásból D-vitamint bevinned. Ajánlom még a magnéziumot is, illetve egy kanál sót, ami ösztönöz a folyadékfogyasztásra. Próbáld meg azt is fokozatosan felépíteni, dobd ki a cukros üdítőket. 10 kilónként 4,5 decire van szüksége a szervezetednek naponta, pofon egyszerű kiszámolni. Tudom, pisilni kell menni tőle állandóan, de hálás lesz a szervezeted érte, hidd el.


Szóval figyelj az étkezésre, a folyadék- és vízbevitelre, pár héten belül sokkal jobban fogod érezni magad és tudsz kezdeni effektíven mozogni. :)


Remélem tudtam segíteni neked! Nem vagyok coach, de, ha jobban lennél kérlek jelezz nekem, kíváncsi vagyok, hogy hogy haladsz és mennyit sikerült beépítened a mindennapjaidba.


Gyógyulj meg mihamarabb és sok sikert!

2020. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nahát, nagyon szépen köszönöm, tényleg sokat segítettetek most:))
2020. ápr. 4. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:

"Főleg így télen, kevés a napsütéses órák száma..."

Mondd csak előző hozzászóló, te normális vagy? Tavasz közepe van, rengeteg napsütés, 18-20 fok.

2020. ápr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

#4


Az, hogy áprilisban akár 250+ óra is lehet a napfénytartam, nem változtat a tényen, hogy decembertől februárig körülbelül 50-75 órára csökken le. Mivel még csak épphogy elmúlt a tél, 18-20 fokban még senki sem fog azonnal lenge ruházatban kifeküdni a napra. Télen a magyarok 90%-a D-vitamin hiányban szenved, ez egy április napon nem pótolható.


Kérlek tájékozódj, mielőtt újból elkezdenél fröcsögni.

2020. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!