Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Félmaratoni távot tényleg...

Félmaratoni távot tényleg csak a nagyon vékony csontozatú emberek képesek lefutni?

Figyelt kérdés
Én, mint kövér ember, ha nagyon összeszedném magam edzés és fogyás terén, akkor egy év alatt képes lennék lekocogni ezt a távot 3 órán belül?
2020. ápr. 5. 03:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
A 2 óra az egy kényelmes tempó
2020. ápr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Attól függ kinek. A 2 óra kb a vizválasztó azok között, akikben van tehetség, jó alkat, és azoknál, akik csak úgy futnak. (persze, rengeteg edzésmunkával lehet javítani a dolgokon, de a 2 óra az átlag amatőr futónak egy jó idő. SUB90 pedig kb az amatőr álom idő :))
2020. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
8%
6 perc környéke az a két óra. Ne essünk már hasra tőle...
2020. ápr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
5%

Azért olyan nagy szó az a két óra mert mindenki olyan manapság mint a kérdező. 5 öt nem tud egyben lefutni de az esze már a félmaratokon jár. Minek? Miért? Jah mert az menő. Mert a közösségi médiában a haverok attól esnek hanyatt a rövidebb távot meg lenézik, mert hát 10et bárki tud...


Nagy divatja lett a távhajhászásnak. Jó ostoba egy divat.


Aztán ilyenkor van az amit egyszer olvastam egy futós csoportban, hogy a jóember igaz, hogy 6-7 perc közti tempót tud futni, de az 1-es zónából rajtol a profik közül mert ezzel szerez előnyt a záró busz előtt, nehogy összeszedje...


Na az ilyen minek indul félmaratonon???

2020. ápr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Nem mondtam hogy hasra kell esni tőle. 15 éve futok, akkoriban még nem divat volt, hanem "nézd a hülyét". Sosem mentem számottevően 2 óra alá.


A 6perc/min az átlag, hétköznapi, koca futó tempója, teljesen elfogadható. Nem kell tőle hasra esni, de lefikázni sem (van egy ex profi ismerősöm, szerinte 4:30 feletti km csak séta... persz, van ilyen vélemény is, és ő tudja is ezt. De egy átlag amatőr számára, aki kijár futni heti 3 alkalommal a 120 min tökéletes)

2020. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Ha heti 3 alkalommal jár ki valaki akkor ott baj van ha csak 2 óra alatt megy.
2020. ápr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Igen. Nagydarab vagyok


Magas, és nehéz - nem elhízott, alacsony a testzsír %-om, csak nehéz, széles váll, széles csípő, nagy test, hiába nincs rajtam súlyfelesleg, ha egy benga méretem van, és mellé átlagnál valamivel alacsonyabb tüdő kapacitásom.


Voltam teljesítménydiagnosztikán, így nem csak tippelgetek, vagy a levegőbe veszélek, mint azok, akik 110 kilósan "nehéz csontúak".



Egy ilyen test igazi anti-állóképességsport testem van. Költséges mozgatni, viszont az izomzatot nehéz oxigénnel ellátni, és meg azzal jól állok a 60-70 kilós futókákhoz képest, csak éppen ebben a sportban semmi előnye nincs.



Ha azt nézem, akkor profi sport terén az elsők között tanácsolnának el a hosszútáv futástól, mert ezzel a testtel mondjuk kézilabdázni kellene, ütközni, megtartnai a másikat tökéletes :)



És ezek a dolog az átlag, hétköznapi futók 90%-ra igazak. Kinek ez a baja, kinek az. Aztán jön az, akinek prototípus futó alkata van, és elmondja, hogy "valami baj van".


Volt egy barátnőm, ő pont a fordítottam volt. Min. 30%-al kevesebb edzés-kilométerrel, hébe-hóba edzegetve tudott 1:45 alatti félmaratont.

Prototípus hosszútávfutó alkata volt.

2020. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Btw, pont ez a szép a futásban!


Hogy ezzel a testalkattal sosem lesz belőlem igazán komoly futó, nem fogok a közelében sem járni a sub90-nek, viszont egy félmaratont (sőt egy maratont is) képes vagyok lefutni 6min/km körüli átlaggal. Nem gyors, de meg tudom csinálni.



És egy félmaratonra bárki képes, aki hajlandó heti 3x kitolni a seggét futni, és lefogyni a bendője nagyobbik részét. Nem kell hozzá madárcsontúnak lenni, nem kell különösen tehetségesnek, vagy szerencsés alkatúnak lenni.


És a kérdező ha jól értem pont ez iránt érdeklődik.

2020. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Kérdezgetni, érdeklődni lehet, nem? Miért lenne menőzés? Csak érdekel a dolog. A legtöbb ember 2 km-t se tud lefutni. Úgyhogy 2 óra alatt a 25 km igen ritka teljesítmény. Ezer ismerősből talán 10 tudja megcsinálni. De lehet itt okoskodni.
2020. ápr. 5. 16:02
 20/25 anonim ***** válasza:

"Úgyhogy 2 óra alatt a 25 km igen ritka teljesítmény"


csak 21.1 :)

2020. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!