Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el futni?

Lena7 kérdése:

Hogyan kezdjek el futni?

Figyelt kérdés

Szeretnék rendszeresen (heti 3x-4x) futni.

Tudnátok tanácsokat/tippeket adni ?



2020. máj. 4. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
rakod egyik lábad a másik után
2020. máj. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es

Köszönöm szépen ,hogy válaszóltál :D


Nem éppen erre gondoltam ,hanem arra ,hogy például hány km/métert fussak,hogyan növeljem a távot ,mire figyeljek futás közben ,ilyenek :)

2020. máj. 4. 16:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem futottal, menj el egy "proba korre" es merd fel, hogy milyen szinten vagy jelenleg. Nem kell ajulasig futni. Amikor mar ugy erzed, hogy nem esik jol hagyd abba. Merd a tavot es az idot is. Fontos, hogy akarmennyire is keves amit eloszor futni tudtal, ne keseritsen el, nagyon gyorsan lehet fejlodni futasban. Az elejen minden masodik alkalommal noveld a tavot valamelyest - pl. 300 meterrel. Fontos, hogy legyen mindig elotted valami cel, anelkul konnyen raunhatsz. Ha van meg kerdesed, nyugodtan kerdezz :) hajra.
2020. máj. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annak nincs értelme, hogy ha csak 500m-t tudsz lefutni, akkor fuss 500m-t, majd irány haza.

Kezd úgy, hogy futsz mondjuk 1 percet, majd sétálsz 1 percet (vagy 2-t ha úgy érzed, hogy 1 kevés), aztán megint futsz 1-et, sétálsz 1-et... ezt csinálod amíg le nem futsz 3km-t. Aztán miután az első héttel, 3-4 futással megvagy, a következő héten megpróbálsz futni 2 percet, sétálni 1-et... stb, stb... és így növeled az időt addig, amíg le nem tudsz futni egyben 3-5-8km-t. Az idő és a táv erőnlétedtől függ, csak példa.

2020. máj. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, es meg par apro tipp, hogy konnyebben menjen: rakj ossze valami jo utemes playlistet es zenere fuss - bar az elso par futasodnal jobb ha zene nelkul futsz, hogy figyelni tudj a legzesre es a tempora. Aztan, ha a szabadban futsz, valtoztass neha az utvonalon, hogy izgalmasabb legyen a terep. Meg kiserletezz kulonbozo idopontokkal, mert nekem pl reggelente sokkal jobban megy a futas mint delutan/este.
2020. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as voltam.
2020. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget :)


Ma reggel már futottam egy próba kört.

14:56 másodperc alatt futottam le 3km-t.

2020. máj. 4. 17:55
 8/8 subrette ***** válasza:
72%

Az tök jó. Öt perces kilométerek. Kezdőként nagyon jó! Hajrá!

Kezdetben nem kell minden nap. Elég kétnaponta. Valami más mozgást csinálhatsz a közbenső napon.

2020. máj. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!