Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A megterhelő szellemi munka...

A megterhelő szellemi munka nem indokolja a magasabb kalóriabevitelt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy egy szellemi munkánál ugyanúgy el lehet fáradni, sőt sokszor jobban, mint egy fizikai munkánál. Mikor le vagy szedálva, mikor kimerültél, akkor éhes vagy és fárad, több ételt kíván az ember esetenként. Nade ekkor a test is több kalóriát égetett el a szellemi tevékenység közben, vagy csak tévesen érzünk éhséget, mert igazából vitaminokra lenne szükség meg egyéb frissítő tápanyagokra?

2020. aug. 11. 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Az idegsejtek energiaigénye kb konstans, folyamatosan termelnek raktárra, ha kell a raktárakat ürìtik.
2020. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha jól tudom, a sakk is pont ezért sport.
2020. aug. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1-1 az állás. :D
2020. aug. 11. 15:21
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
nem
2020. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Habár fogyni nem lehet kizárólag gondolkozással (az agy kb. 320 kalóriát éget el naponta), az intenzív "agyhasználattól" lemegy a vércukorszint, amit igenis, kalória bevitellel kell pótolni! zsenikéim

2020. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az idegsejtek energiaigénye lehet, hogy konstans alap helyzetben, de a kérdező MEGTERHELŐ szellemi munkát ír.
2020. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi 5-ös, ez jó cikk.

Igen, megterhelőt írtam, pl. egy új nyelv tanulása mondjuk intenzív 4 órás kurzuson vagy egy bonyolultabb munkafolyamat betanulása.

Tehát ami nagyon megdolgozza az agyat, olyan területeket, amiket esetleg eddig nem használt ki eddig annyira.

2020. aug. 11. 20:47
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam, hogy intenzív szellemi munka mellett megnő az étvágyam. Ha határidős munka van, tehát hetekig 12+ órákat dolgozok, akkor nincs időm sportolni és hiába az agymunka, hízni fogok.

Sőt, ha bringával járok be, akkor később leszek éhes, mintha pl. autóznék.

2020. aug. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem a bringázás nem fogyaszt, azt tapasztalom. Max fitten tart, állóképességet növel.
2020. aug. 12. 16:28
 10/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mást értünk bringázás alatt. Én tudok heti 0.5 kg-ot fogyni, amikor komolyabban elkezdek tekerni.
2020. aug. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!