Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A megterhelő szellemi munka...

A megterhelő szellemi munka nem indokolja a magasabb kalóriabevitelt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy egy szellemi munkánál ugyanúgy el lehet fáradni, sőt sokszor jobban, mint egy fizikai munkánál. Mikor le vagy szedálva, mikor kimerültél, akkor éhes vagy és fárad, több ételt kíván az ember esetenként. Nade ekkor a test is több kalóriát égetett el a szellemi tevékenység közben, vagy csak tévesen érzünk éhséget, mert igazából vitaminokra lenne szükség meg egyéb frissítő tápanyagokra?

2020. aug. 11. 14:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Én rengeteget biciklizek, városok között is, napi akár 40-60 kilométert, hetente többször. (nyilván van aki ennél többet, ennél kevesebbet nem akarok ezen vitázni :D )

de azért ez már rendes táv, mégsem látom, hogy dobnám le a kilókat. Azt érzem, hogy fittebb vagyok, jól érzem magam, lelazultam... de a kilók nekem eddig egyéb edzésekkel és megfelelőbb étrenddel mentek lefele. :)

De persze nem vitatom, lehet, hogy tényleg a heti fél kiló az teljesen benne van. Lehet nekem is, csak nem mértem. :D

Mennyit tekersz 10-es?

2020. aug. 13. 10:39
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ember függő. Nem 10es vagyok, de én is imádok biciklizni. Habár én sovány vagyok, ezért rajtam nem látszik meg, tekertem már 120-130 km-eket is. Most a karantén alatt lett egy kis zsír a hasamon, de a rövidebb távoktól (20-40km) nem megy le. Asszem maradnak a felülések. Vagy talán veszek egy új görkorit, mert azt hallottam azzal is meglehet a kockahas.
2020. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól alakulnak a dolgaim, akkor havi 1000 km körül és ehhez 10.000 méter szint tartozik. A táplálkozás nagyon sok tud dobni a fogyáson. Ha arra is figyelek, akkor közel tudok lenni a heti 1 kilóhoz.

"Maradjotthon" alatt viszont heti +1 kiló volt.

2020. aug. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
azt mondják nem túl egészséges azért heti 1 kilónál többet fogyni
2020. aug. 13. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!