Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy személyi edzőnél alap...

Egy személyi edzőnél alap elvárás a futás?

Figyelt kérdés

Mivel lassan másfél éve foglalkozok az egészséges életmóddal és a testedzéssel, elkezdett érdekelni ez a szakma. Sokáig itthon edzettem, majd elkezdtem konditerembe is járni. Nagyon élvezem a súlyzós edzéseket, viszont futásban mindig is nagyon rosszul teljesítettem. Mai napig hadilábon állok vele. Alapjáraton nem igazán szeretem ezt a mozgásformát de még egy kisebb kellemetlenség is közrejátszik, amiért nem tudom élvezni a futást. Elég furcsa kifogásnak hangzik, de a fogaim nagyon érzékenyek hidegre, savanyúra. Így amikor futok, a gyakoribb lélegzetvételeknek köszönhetően ami menetszéllel párosul rettentően elkezdenek fájni. Annyira képtelenné tesz hogy koncentrált maradjak és jól teljesítsek. Ez a probléma már gyerekkorom óta megvan. Azért is teszem fel ezt a kérdést, mert rengeteg sportágban alapvető edzésformának számít a futás és sokmindent futásban mérnek, hogy mennyire vagy rátermett az adott kategóriára. Sokkal szívesebben biciklizek vagy úszok.


A rosszindulatú válaszoktól kérlek kíméljetek, mivel azért teszem fel ezt a kérdést, mert nem vagyok jártas abban, hogy mik az alapfeltételei annak, hogy személyi edző lehessen valaki. Szeretném tudni, hogy mire számítsak. :)

21/L



2020. szept. 27. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha ilyen fitness instára pózolós edző akarsz lenni akkor nopara, oda nem kell az állóképesség, szóval futnod se kell.
2020. szept. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Mert gondolom nem a testnevelési egyetem edző szakra akarsz jelentkezni...
2020. szept. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%
Utalok futni...
2020. szept. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
3as vok. Elmondom: lehet hogy resze a tananyagnak, hogy megtanitanak jol futni, hogy erts hozza, hiszen ez a kardioresze a testepitesnek. Valoszinuleg tobb alkepzes van, kerdes hogy van most az oktatasa a lenyeg, ha vizsgan van is szamonkeres futasbol, nem fognak elvarni toled bajnok teljesitmenyt, valoszinuleg nem az a lenyeg, de a tobbi reszt jo ha kened-vagod. En tancoktatoit csinaltam. :)
2020. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves első! Nem, nem szeretnék insta "fitnesz modell" lenni. Nem mellesleg nem élek a közösségi média ezen oldalaival. Mivel elhatároztam, hogy változtatok az életvitelemen, szeretném jobban beleásni magam, hogy én magam is fejlődjek és többet tanuljak.
2020. szept. 28. 10:50
 6/11 A kérdező kommentje:
Hármasnak köszönöm a választ. :)
2020. szept. 28. 10:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a futás lesz itt a fő probléma, hanem a hozzáállás. Először is ha annál a lépésnél vagy még csak, hogy változtass az életviteleden, akkor még nem arra kellene készülnöd, hogy személyi edző legyél. Ez amolyan vak vezet világtalant esete lenne. Rengeteg a pocsék személyi edző és fitness guru, akik máig a saját életmódváltásukból indulnak ki, holott pont az lenne a feladatuk, hogy az ügyfelekkel személyre szabottan foglalkozzanak.


A másik fele, hogy az egészséges életmódnak része kell legyen az erőnléti edzés is, ami persze lehet más is, mint a futás. Nyilván aki futni szeretne, azt nem te vállalnád személyi edzőként. Viszont ahogy finnyáskodsz, az nem szimpatikus, biztos hogy ezzel a hozzáállással jó példát tudnál mutatni a tanítványaidnak? Az ürügyed ráadásul az összes outdoor sporttevékenységet kizárja.

2020. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#3


A hármasnak köszönöd? Ez komoly? Na te is képviselsz egy színvonalat...

2020. szept. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3as vagyok 4es vagyok 9es vagyok. Olvasd el amit irtam. Van tapasztalatom szamonkeres teren. :)
2020. szept. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak egyutt akartam erezni a kerdezovel. :D azert irtam hogy utalok futni.....
2020. szept. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!