Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportórát ajánlanátok...

Milyen sportórát ajánlanátok nekem futáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sportórát szeretnék vásárolni jó áron, aminek nincs rengeteg (számomra)felesleges funkciója, ami csak az árát emeli a terméknek.

Semmi másra nincs szükségem, csak egy olyan órára,ami tudja mutatni, hogy miközben futok hány km/h-val megyek, mivel sajnos ez a funkció telefonomon nem működik! (plusz pont ha jól is néz ki :D)



2020. dec. 2. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
totálisan a legfeleslegesebb adat, hogy hány km/h val mész, ráadásul nincs olyan elérhető áru termék ami pontosan is mutatná... mivel a legtöbb "jóárú" sportóra akkor mutat ilyesmiket, ha a telefonod is ott van nálad, és annak a gps adatait mutatja.
2020. dec. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Telefonon is működnie kell annak a funkciónak, hogy kiírja az aktuális sebességedet, ha Androidos vagy iOS-es, és van benne GPS, onnantól csak megfelelő app kell hozzá. De nyilván nem lesz pontos az adat. Vannak órak, amikkel pontosabb, de nem olcsók, és az sem igazan pontos. Igazan pontos aktuális sebességmérést footpoddal lehet elérni, a legismertebb ezek közül a Stryd. Az ilyet a cipődre tudod tenni, és csatlakoztatni telefonhoz vagy órahoz, de nem olcsó ez sem.


1:

Azért azok, amikben nincs GPS, csak a telefon GPS-ét használják, nagyrészt inkább okoskarkötőnek vagy fitness karkötőnek nevezhetők. 20 ezer körül már akad olyan, aminek van saját GPS-e, csak jellemzően elég gagyik. Az olyan próbálkozás, mint pl. a Polar Unite vagy egyes GPS nélküli, de nem olcsó Fitbit "csodák" meg inkább zsákutcák, vagy csak beltéren sportolóknak valók.

2020. dec. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gps-t teljesen feleslegesnek tartom, semmi másra nem való, minthogy facebookon lehessen posztolgatni milyen mintát futottál...

Pulzus, ennyire van szüksége annak aki a sporthoz keres órát... minden más csicsa...

Magasabb kategóriákban a vérnyomás, véroxigén, és persze az ekg hasznos dolgok

2020. dec. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3:

Soha nem posztoltam Facebookra GPS tracket, egyetlen futó ismerősöm sem teszi, Stravára posztoljuk, és nézzük adott esetben egymásét is. Viszont GPS vagy footpod nélkül azt sem tudnám pontosan mennyit futottam, mivel nem mindig ugyanott futok, így a pulzus ne. elégséges informació az edzéshez. De érdekelnek a Strava szegmenseken a rekord döntögetések és a virtuális versenyek, amelyekhez szintén kell GPS, túrazasnál szintén hasznos infó, ha megnézem pontosan merre jártan.


Ha szerinted csak a pulzus fontos, akkor távolságot nem is mérsz, csak időt? Tempó futást is pulzus alapon csinálsz?

2020. dec. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tavot nem mérek, nem is különösebben erdekel, de eleg jól meg tudom becsülni, ugyanis tudom milyen tempómnak mennyibidő alatt futok 1km-t.

Heti 3*10km-t futok, altalában ugyanazon az utvonalon, nyáron van, hogy túrazom és úgy futok, ilyenkor csakis pulzust nézek és 1-2órát lefutok ilyenkor.

2020. dec. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!