Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell megtervezni egy...

Hogyan kell megtervezni egy étrendet?

Figyelt kérdés
Segítenétek? Kondizok, de a kajáláshoz kellene egy megtervezett étrend. Csinálnátok nekem egyet? Hogy mennyi fehérje és szénhidrát kell? Mikor kajáljak? Mennyit? stb. 178 cm magas és 66 kiló vagyok. 16/f ja és légyszíves ne oldalakat adjatok meg. Szerintem minden fontos adatot megadtam magamról az étrend elkészítéséhez. Egy pontos és precíz étrend kellene.Köszi előre is.
2010. aug. 16. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értelek, meg sem próbálsz magadnak összeállítani egyet? Ha összeállítanál akkor tudnánk mondani min kell változtatni és esetleg te is megértenéd a lényeget. Ne várd a sült galambot mert azt előbb el kell kapni meg kell kopasztani ki kell belezni majd csak utána lehet megsütni, és már csak ekkor lehet megenni. Javaslom, olvass utána ne legyél tutyi mutyi majd amikor előálltál vele mi majd megokoskodjuk mi nem stimmel benne.
2010. aug. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de azt sem tudom hogy kell.:S
2010. aug. 16. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Tehát a lényeg a fehérje és a szénhidrát. A zsír legyen mindig állandó mennyiség olyan 50-60g. A Fehérje mennyisége minimum 2g kg-onként a szénhidrát igen változó, az edzésed mértékétől függ. Tehát neked kb 3000kcal kell. Nézzük csak akkor a zsírt már tudod, fehérje minimum 132g kell ennél bármikor lehet több. Szénhidrátot olyan 250g saccolom, ha nem megy az edzés akkor ennél több ha viszont túl gyorsan hízol ennél kevesebb.

Naponta legalább 5x étkezz!

Valahogy így:

Reggeli: Valami jó kis szénhidrátdús kaja, hogy jól induljon a reggel.

Tízórai: Lassan felszívódó szénhidrát

Ebéd: Fehérje, szénhidrát vegyesen

Edzés előtt: Szénhidrát

Edzés után: Fehérje


Fehérje dús ételek:

Hús, hús, hús, hús, tojás, szója, tejtermékek

Szénhidrát dús ételek:

Rizs, lisztes dolgok, hüvelyesek, gyümölcsök, zöldségek, gabona félék (pl.: zab, hajdina stb...)

2010. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
olajos magvak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

REGGEL is fontos a fehérjebevitel.

Edzés után tejsavó turmix VitarGo-val, vagy szőlőcukor+maltóval. Este lassú felszivódású fehérje (kazein) szilárd: túró, sovány hús, cottage cheese. turmix: Prolong, Promix (kevert), más kazein tartalmu turmix.

Testépitéshez elengedhetetlen a megfelelő vitamin és ásványi anyag bevitel is: valamilyen multivitamin a legegyszerűbb választás. Szénhidrátnak ne kenyeret, meg kalácsot válassz, mert az nem ér semmit. Egyél köretnek rizst, burgonyát. Reggelire zabpehely. A tejet kerüld, vagy csak ritkán idd. Edzés után felejtsd el! A tojást meg ne edd nyersen. Hirtelen ennyi jutott eszembe, ami jó tanács lehet egy kezdőnek. Ha valami még nem világos, kérdezz. Ha nagyon akarod, készitek étrendet is, csak akkor ird meg, hogy magadra-e főzöl, van a közeledben valami nagyobb üzlet, ahol meg tudod venni az alapanyagokat és hogy milyen tápkiegeket használsz.

2010. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 clint ***** válasza:

azt azér tisztázzuk amit saten mond az 50-60 gramm zsír nem disznózsír legyen ám!!!!

Telítetlen zsírok legyenek!!! amennyire tudod az állatiu zsírt vond meg!!

2010. aug. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. elég bonyolultnak tűnik így ez az egész. de megpróbálok így kajálni.
2010. aug. 17. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!