Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot, harcművés...

Milyen küzdősportot, harcművészetet válasszak?

Figyelt kérdés

Nos, elég vékony emellett alacsony termetű fiú vagyok, ehhez társulva nagyon gyenge is, de nagyon szeretnék elkezdeni küzdősportolni/ harcművészetet tanulni.


A fő szempont az önvédelem, ha esetleg megtámadnak tudjak valamit kezdeni.


Nem tudok dönteni hogy a gyengeségeim ellenére mit válasszak. Szerintetek?



2021. febr. 9. 14:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én thai boxolok, ezt is tudnám ajánlani. Önvédelemre egyik sem fog megtanítani,mert ez nem feltétlenül ettől függ. Tény, hogy a mozdulat már benned lesz, hogyha megütnének, kihajolj, de ha hátulról beléd mélyesztik a kést, nem sok esélyed van, akár küzdősportolsz, akár nem.

Azért ajánlanám a muay thait, mert abban teljes erőből visszük be az ütéseket, rúgásokat, de jobb helyeken edzésen csak a zsákot ütheted erősen, a társaiddal játékosan bunyózhatsz. Gyönyörű technikái vannak ennek a sportnak, és szerintem nagyon nehezek is, de mikor végre elsajátítod őket, olyan boldog vagy, hogy sikerült. A thai boxban van térd, és könyök, ez is egy különlegessége. Nem tudom, hány éves vagy, de ha fiatal, meccsre is vihetnek, ha lelkes és ügyes vagy, ami én mondom, a legjobb érzés a ringben lenni és verekedni. Egyetlen baj, hogy ha rossz az edző, minden bukik. Nekem nagy szerencsém van ebből a szempontból.

Ajánlanám a boxot is. Ennek is nagyon nehéz technikái vannak, de ha elsajátítod, gyílkos. Én is betekintést nyerhettem az ökölvívás világába, nekem ez kevésbé jött be, de neked kell kipróbálni, hogy melyik áll jobban kézre.

E közül a kettő közül válassz szerintem, legalábbis én ezeket tudnám neked ajánlani.

L

2021. febr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 exronin ***** válasza:
100%

A mai társadalomban már nem nagyon kell utcán verekedni...

Régen sem kellett.

2021. febr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%

Nem hát! Nagyon jól beszéltek! Pontosan ezért nevetséges, hogy ezen az oldalon kb. 2012 óta minden második felhasználó úgy készül arra a bizonyos önvédelemre, mintha bárkivel valaha is történt volna bármilyen utcai balhé. Az elmúlt pár hónapban még rosszabb az oldalon a helyzet, hála a troll, provokáló kérdezőknek/kérdezőnek.

Nem lehet kellemes úgy élni az életedet, hogy minden alkalommal, amikor kilépsz az utcára, vagy felszállsz a vonatra azt érzed, hogy na majd most, tutira most jön el az az alkalom, amikor belém fognak kötni, rám fognak jönni öten, ki fognak hívni bokszolni, és milyen jó lenne, ha küzdősportoló lennék, és mindenkit szét tudnék szedni, de mivel nem vagyok, ezért meg fognak verni, ki fognak rabolni, alul fogok maradni, meg fogok szégyenülni. Ez egy hibás, buta, paranoid eszmefuttatás. Emberek, amitől féltek, az nem a valóság. Az akciófilmek világában létezik csak a minden sarkon megbújó veszély. A valóságban nem.

A nagyapám Nógrád megyében élte le az egész életét, ami köztudottan nem a legnyugodtabb vidék hazánkban, és mégsem történt vele soha semmi azon a csúnya utcán, pedig most már lassan 80 éves az öreg. Több mint 70 év alatt se egy utcai verekedés, se egy boksz párbaj, se egy késelés, se semmi. Milyen érdekes. Beszélgessen el mindenki az nagyapjával szerintem, és rá fogtok döbbenni, hogy ez a mindennapos önvédelmi hisztéria mennyire nem reális, ugyanis a félelmetek régen sem létezett, és most sem létezik.

Nagyon gáz azért elkezdeni küzdősportolni, mert az majd milyen jól fog jönni egy utcai konfliktusban. Csak hogy ezek az utcai konfliktusok nem valódiak, hanem fikciók. Ráadásul NEM, NEM FOG JÓL JÖNNI A KÜZDŐSPORT AZ UTCAI KONFLIKTUSBAN. Egy átlag, ma már gyakorlatilag sehol meg nem található kocsmai bunyóban persze bejöhet, de az ilyen alkoholos befolyásoltságú, kakaskodó dulakodásokat ne keverjük az önvédelem témakörébe. Az utcán az fog bejönni, hogy ha egy tolvaj, agresszív surmó rádnéz, akkor nem tűnsz könnyű prédának, ezért nem téged fog választani az aznapi rablásához. Ennyi! A legjobb önvédelmi tanácsom minden rettegőnek a következő: ne nézzetek úgy ki, mint egy gyenge, aranyos kis egérke, mert akkor könnyű célpontnak fogtok tűnni a drogos, kötözködő állatok szemében. Ha ez megvan, akkor még egy gázsprayt is zsebre vághatsz, jobb a béke, aztán kezdj el foglalkozni az életeddel, és ne ezen az önvédelmi bullshiten járjon állandóan az eszed.

Vannak a világon olyan országok, ahol az utcai konfliktusok tényleg mindennaposak. Gondoljunk a Közel-keletre, Dél-Amerikára, vagy Nyugat-Afrikára. Ha valaki itt lakik, attól tudom csak elfogadni ezt az önvédelmi parát. Az ilyen helyeken ez teljesen jogos, viszont biztosítok mindenkit, hogy Nyugat-Afrikában sem a küzdősporttal, meg a harcművészettel fogod megvédeni magad. Az ilyen helyeken napi szintűek a tömegerekedések, késelések, gyújtogatások, fegyveres rablások, lövöldözések. Szerinted egy ilyen helyen mennyit érsz 10 év birkózással, vagy 20 év judóval?


Egyébként hogy ne csak drága nagyapámat hozzam fel példaként, van egy barátom, aki 9 éve ökölvívó, és soha nem keveredett utcai könfliktusba, és nem is fog. Akkor szerintetek feleslegesen jár bokszolni? Sőt, van egy olyan spanom, aki 14 éve taekwondózik. Neki a legdurvább utcai szituációja az volt, amikor letarhálták cigivel, és amikor közölte a suttyóval, hogy sportoló, úgyhogy nem dohányzik, akkor a csávó egy anyázott egyet, és tovább állt. Durva szituáció, mi?

Kezdjetek el küzdősportolni, de ne az önvédelmi maszlag miatt, hanem a sport értéke, és az egészség megőrzése miatt. Ráadásul nincs is jobb lehetőség levezetni a stresszt, mint kesztyűben egy kicsit gyepálni egymást. Tapasztalat!

2021. febr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, tedd már meg, hogy a kedvünkért felvázolsz egy ilyen "ha esetleg megtámadnak tudjak valamit kezdeni" szitut.
2021. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Hát amit írtál magadról inkább fuss el

Mert : alacsony vagy vékony és gyenge

Ütni erősen nem hiszem hogy tudsz

Rúgni azt se

Birkózás nem bírnád ledobni az ellenfeleket

Az a tanácsok hogy szedj fel magadra pár kiló izmot de ne konditeremben mert attól nem leszel erössebb aztán amikor megvan a kívánt forma kezdj el boxolni taekwondozni judozni

2021. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

14-es hozzászóló: Ezt én is támogatnám. Mindig ezt csinálja a kedves kérdező, hogy kiír egy kérdést, aminek leírásába ugyanazokat a sablonokat behelyezni (időnként csak a szituáció, vagy a küzdősport stílusa más), bedobja az "önvédelem és utcai balhé" csontot a kommentelők közé, aztán mozizik a válaszokon. Semmi konkrétum, semmi egyéb, csak hergelés. Örülök, hogy ezt már már is észrevette. Végre! Reméljük a kedves kérdező most fog írni valamit, ha már ennyien kérdőre vontuk őt.


15-ös hozzászóló: Igazad van! Nehogy véletlenül konditerembe tévedjen bárki is. Ott nem leszel erős, se izmos, csak lufis. Én anno az üres kétkezes rúddal kezdtem el fekvenyomni. Ma már a 105 kg-ba belenyomok tízet. Biztos nem azért mert erősödtem és kétszer akkora lett az izomtömegem. Nem, biztos csak a szerencsének és a sok fehérjeturmixnak köszönhető. Phil Heath is biztos azért guggol 350 kilóval (7x7), mert sok kreatin kapszulát szed. Biztos nem azért, mert olyan erős, mint egy elefánt. Bezzeg a fegyencedzés otthon a nappaliban, az a tuti. A fegyencedzés teszi az embert Herkulessé. Örülök, hogy ennyire értesz a testépítéshez és a powerliftinghez! Köszönjük a szakmai tanácsot!

A kommented ezen részétől eltekintve egyébként tényleg igazad van. A legjobb, hogy ha az olyan ember, aki még tisztában is van a gyenge, "versenyképtelen" testi adottságaival, és önbizalomhiánya is van, az jobban jár, ha elfut. A futás 100-ból 99 esetben bejön. Sajnos a biológia egy csúnya dolog. Hiába adott egy 55 kilós srác, aki profi bokszoló, világbajnokságot is nyert, súlycsoportjában veretlen, ha szembe kerül egy 100 kilós, idegbeteg paraszttal. Hiába nincsen az utóbbinak technikai képzettsége, akkor is egy ütéssel fogja lezúzni a bokszoló barátunkat. Ha esetlegesen ökölharcban még a bokszoló is dominálna, az maximum addig tartana, amíg a srác nem kerül a 100 kilós állat szorításába, mert testharcban a súly és az erő dönt. Ez ilyen egyszerű. Ha kicsi vagy, és ez zavar, akkor legyél nagyobb. Erre való a testépítés. Amíg viszont kicsi vagy, addig a sötét, ijesztő, számos veszélyt rejtő utcán ne küzdősporttal (pusztakézzel) akard magad megvédeni.

2021. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
0%

Én a Thai boxot ajánlom!

Kéz és láb komdinációk is vannak tökéltes az önvédelemre és akár ha meccseid is lesznek pénzed is lenne belőle❤️

2021. márc. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
bokszot és a birkózást, lehetőleg visszamenőleg gyerekkorodtól.
2022. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!