Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ilyen önvédelmi küzdősport...

Ilyen önvédelmi küzdősport van? Amelynek célja a sikeres elmenekülés utcai támadások esetén, azaz NEM harcképtelenné teszi alkalmazója a támadót, hanem bizonyos ütésekkel/rúgásokkal/bármivel vagy akár spray használatával el tudjon rohanni a védekező.

Figyelt kérdés

Nem kifejezetten ökölvívás/földharc, sem nem évtizedekig tanulható harcművészet, hanem olyan önvédelmi technika (vagy technikák), mely alkalmazása sikeres menekülést eredményez.


Vagy ha már mindenképpen küzdelemre kerülne sor, akkor emiatt olyan sikeresen alkalmazható ütési/földharc technikákat IS tanítanának a résztvevővel, hogy az be tudjon vinni olyan ütéseket/rúgásokat, hogy (ha előtte nem sikerült, akkor legalább ezek után) nyíljon lehetőség a menekülésre/elrohanásra.


Van ilyen (hála Istennek ritkán bekövetkező) vészhelyzetekben használható tudást adó önvédelmi, vagy küzdősport oktatás (itthon, vagy külföldön)?



2021. febr. 28. 21:25
1 2
 1/18 Fsms ***** válasza:

Krav maga, systema - orosz küzdő rendszer.

https://www.youtube.com/watch?v=vVKM_4BbH2w

Nézz bele.

2021. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mind ilyen. Ütsz egy-kettőt jó helyre és futás. Sehol nem tanítják, hogy legyél Van Damme az utcán.
2021. febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden sparring alapú küzdősport ilyen. Attól még, hogy boxolóként agyon tudsz verni 3 jóskagyereket, nem jelenti azt, hogy muszáj is. Beküldesz támadódnak egy májashurkát, aztán elsétálsz, amíg az lábadozik a földön. Pont. Ennyi. Illetve boxolóként is hordhatsz paprika sprayt és használhatod is, valamint boxolóként is elfuthatsz, ha tudsz. Leadsz 2 ütést, aztán hátra arc és spuri, főleg ha 8-an vannak machetével.
2021. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha el akarsz menekulni jarj futni.. Aki belemkot vagy mast basztat azt addig utom amig mozog. Biztos nem akarnek lelepni.. inkabb elvenni a kedvet attol, hogy maskor ilyen eszebe jusson..
2021. febr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A krav maga egy izraeli cucc, a system pedig orosz. A kettő nem összekeverendő. Viszont Európában a krav maga és systema tréningek 99%-a egy pénzlehúzó bullshit. A wing tsunnal van egy szinten.

Amúgy imádom a 4-es kommentelőhöz hasonló terminátorokat. Kíváncsi lennék, hogy ha a sötétben, a kihalt utcán egy kábítószeres agresszív vadállat a semmiből eléd ugrana ökölbe szorított kezekkel, teljesen beállva és bedühödve, és elkezdene ordibálni veled, hogy vagy kipakolod neki a mobilod, vagy szétüti az agyadat, közben pedig a narkós spanja egy rozsdás karambittal beállna a hátad mögé, akkor mennyire lennél ekkora harcos. Könnyű ám ilyeneket írni kényelmesen, egy fűtött szobából.


Ettől függetlenül van igazság a hozzászólásodban. A futás jó sport, jó edzés, jó önvédelmi rendszer. Kezdj el futni, kérdező!

2021. febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Én aikodó vagy karatét ajánlom
2021. febr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
Mar volt ilyen tobbszor... 5evet boxoltam es 10 eve gyurok. Nem igazan ilyeszt meg egy narkos aki képbe sincs vagy vmi nagyszaju cigo. Ezek nem tudnak bunyozni csak agresszivak.. egybol ki kell utni semmit nemtud csinalni.. persze volt h megvertek 5en na bumm megesik.. de akkor se hagyom magam..
2021. febr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

99%, hogy kamu vagy és troll!

Ha esetleg mégse, akkor nagyon kemény bajnok vagy, Vin Diesel! Csak így tovább a sötét utcán. Megvernek öten? Semmi gond nincs, fel kell állni és bosszút állni. Megkéselnek ketten? Semmi gond nincs, kicsit elvérzel a hideg aszfalton, de aztán haza érsz a meleg szobádba, a pihe-puha ágyadra, és írogathatod tovább az ócska butaságaidat az oldalra! Elképesztő vagy!

2021. febr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A systema videók elég durvák (vagy legalábbis azok melyeket megnéztem).


Azt írjátok az EU-s oktatások csak a pénzt húzzák ki a jelentkező zsebéből, sikeresen használható technikákat nem. Oroszországban viszont elképzelésem sincs kitől/kiktől lehetne az esetleges veszélyhelyzetben használható módon alkalmazható önvédelmi technikákat elsajátítani. Persze oda orosz nyelvismeret alap, tudom, hogy sokan nem beszélnek jól angolul.


Egy másik idevágó, ami szintén érdekel. Világ életemben jól tudtam kerékpározni, de nem vagyok jó futó. Kiváltképp hosszútávon nem, egy-két kilométer után meg kell állnom pár percre. Szerintem nem is futok jól és amit még észrevettem, hogy levegőt sem kapok futás közben. Pláne úgy nem ahogy mások, szerintem ez is hátráltat a futásban. Többen is írtátok, hogy ez (a futás, főleg egyetlen jól bevitt ütés után) hasznos, ezért kérdezem, hogy tudtok-e jobb futást elősegítő módszereket és tudjátok-e, hogyan lehet megfelelő minőségű és főleg mennyiségű levegőhöz futás során jutni?

2021. febr. 28. 23:25
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlással. Járj el hetente háromszor futni. Kezdetben 35-40 perc bőven elég lesz neked. Próbálj meg koncentrálni a helyes, mély belégzésre, és a lassú, egyenletes kilégzésre. Ha sokat futsz (sokat kardiózol), akkor egy kis idő után automatizmussá válik a szervezetednek megfelelő, komfortos légzéstechnika, emiatt ne aggódj. Azért nem kapsz levegőt futás közben, mert nem vagy hozzászokva a futáshoz. Ez ilyen egyszerű. A hosszútávfutás király edzésforma, szoktasd magad hozzá.


Egyébként sem Magyarországon, sem Oroszországban nem fogsz te egy berendezett tornateremben olyan lehengerlő önvédelmi fogásokat tanulni, ami akármilyen veszélyhelyzetben könnyedén alkalmazható, hibátlan hatékonysággal. Ez viccnek is rossz. Ha eddig nem tetted volna meg (szerintem már megtetted, csak direkt játszod itt a bazárit), akkor olvasgasd vissza az oldalon az ezzel kapcsolatos hozzászólásokat, és rájössz, hogy ez miért nevetséges. Utcai szituációkra nem lehet egy edzés keretében, tréningruhában, kesztyűkben felkészülni. Ha nem érted, hogy ez miért van, akkor baj van az agyaddal, vagy túl sok volt a GTA.

Mellesleg az eredeti, autentikus systemát csak a Szpecnaz és egyéb speciális katonai alakulatok tagjainak van szerencséje tanulni Oroszországban, ennek a systemának pedig gyakorlatilag semmi köze nincs a világ többi részén eladott civil systemához. Ráadásul már egy jó ideje a Szpecnaz tagjai nem csak pusztán systemát, hanem egyéb, alternatív küzdelmi rendszereket is el kell sajátítsanak kiképzésük során, úgyhogy ne gondold te ezt a systema dolgot valami sebezhetetlen, világmegváltó stílusnak.

2021. márc. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!