Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ilyen önvédelmi küzdősport...

Ilyen önvédelmi küzdősport van? Amelynek célja a sikeres elmenekülés utcai támadások esetén, azaz NEM harcképtelenné teszi alkalmazója a támadót, hanem bizonyos ütésekkel/rúgásokkal/bármivel vagy akár spray használatával el tudjon rohanni a védekező.

Figyelt kérdés

Nem kifejezetten ökölvívás/földharc, sem nem évtizedekig tanulható harcművészet, hanem olyan önvédelmi technika (vagy technikák), mely alkalmazása sikeres menekülést eredményez.


Vagy ha már mindenképpen küzdelemre kerülne sor, akkor emiatt olyan sikeresen alkalmazható ütési/földharc technikákat IS tanítanának a résztvevővel, hogy az be tudjon vinni olyan ütéseket/rúgásokat, hogy (ha előtte nem sikerült, akkor legalább ezek után) nyíljon lehetőség a menekülésre/elrohanásra.


Van ilyen (hála Istennek ritkán bekövetkező) vészhelyzetekben használható tudást adó önvédelmi, vagy küzdősport oktatás (itthon, vagy külföldön)?



2021. febr. 28. 21:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha annyira félsz a támadásoktól akkor végy légpisztolyt
2021. márc. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

10-nek igaza van!

Én is a futást meg a belélegzést ajánlom

2021. márc. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

11

légpisztolyt??XDD

az meg annyira se alkamas mint egy csúzli,inkább gázpisztolyt vegyen a illető

2021. márc. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

11 vagyok

Ne haragudjál de a gázpisztolyt nem bírod használni ha szembe fúj a szél

A légpisztoly előnyőssebb teszel bele CO2 patront 12-18 acél golyót vagy 12 diabolat attól függ milyen és elvisz 50 méterre

Nekem is van egy berettám ami 80 méterre visz aránylag pontosan 2 joule

De vannak 3-4 esetleg 5 joules pisztolyok is

2021. márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg ne haragudjál,had nem mondjam hogy megtámadnak,ütnek vágnak és csoda folytán elő tudod húzni és TALÁn pofán vagy mellizmon akkor annyit ér mint ha megcsíptad volna.

Ellenben egy gázpisztoly gázfelhőt alakít ki,és avval minimális esélyel el tudol menekülni.

Szóval légpisztolyt ne,nyugodtan hívd el a tesvéredet és próbáld ki magadon.

2021. márc. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én már kipróbáltam nem csak csíp próbáld ki magadon

A légfegyver meg az airsoft nem ugyanaz

2021. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem 6 mm plasztika BB hanem 4,5 acél golyó
2021. márc. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

16

amúgy semmmit se ér mamúgy meg,hiába próbálkozol meggyőzni,de akkor is,egy éles helyzetben semmit se fog érni.

tegyük fel:

3 ember ki akar rabolni,jó húsba vannak és mind 3 elővesz bicskát,és előveszel egy légpisztolyt,és max érezni fognak valamit de kis fájdamon kívűl semmit se fognak érezni,na akkor mit fogsz csinálni?

Mert teszem az gázpisztoly lenne nálad(pv lövedékkel),akkor lenne 30 perc előnyöd,vagyis az alatt el tudnál szaladni egy lakó-vagy bármilyen boltban segítségért.

2021. márc. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!