Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik japán harcművészetet(!)...

Melyik japán harcművészetet(!) ajánlod?

Figyelt kérdés

Melyik japán harcművészetet ajánlanád és miért? (Személyes vélmények, ki miért melyiket kezdte el is érdekel)


+ Illetve melyik az amelyikben megvan a művészeti rész is, de annyira, hogy esetleg önvédelemre is használható?!



2021. aug. 18. 19:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

8

De hülyeséget beszélsz,megtanít verekedni.

Szerinted mi jó önvédelmni sport?

Box?Az vadkan állatoknak való

Thai-box?Az megint vadkanoknak való

Mma?Mondjuk ami tényleg megtanít

2021. aug. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
22%
Beírtam hogy judo, nektek is ungvárit adta ki?:D legelső képnek xd
2021. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
ja bocs, cselgáncs xD
2021. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

8

Nem az lényeg hogy melyikkel 100-os az önvédelem,hanem az hogy melyik az legalkalmasabb önvédelemre.

Elvégre box egy technikátlan fos.

Rendes utcai bunyóban semmi fegyó nélkül,egy karatés simán legyőzné az boxost

2021. aug. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%

Én vagyok a 8-as! Azt kérdezitek, hogy szerintem melyik a legjobb önvédelmi sport? Szerintem EGYIK SE. Nekem már a kérdés is értelmezhetetlen. Nem létezik ilyen, hogy önvédelmi sport. Se harcművészet, se küzdősport nem készít fel a reális utcai önvédelemre. A küzdősport nem erre való. A küzdősportok, ha jól vannak oktatva, akkor a világ legjobb mozgásformái, de sportolás szempontjából.

Aki ennyire rá van gerjedve és rá van parázva erre az önvédelmi bullshitre, az tényleg vegyen egy gázsprayt, aztán járkáljon azzal.

2021. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
14-es és 11-es, honnan szeded ezt a sok baromságot? Fáj olvasni is. Ki tanította neked ezt?
2021. aug. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Két evőpálcika. Az a legjobb, meg hártyás szárnyú legyekkel sztepptáncolni.
2021. aug. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%
Dezodor + öngyújtó.
2021. aug. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
69%

Egyiket sem,a harcművészet, egy életen át tartó elkötelezettséget igényel... ezért művészet... vagy megvan benned a hajlam rá, vagy nincs... mellesleg nem heti 3órában kell egy harcművészettel foglalkozni, így aztán semmi értelme ezeknek a magyar színvonalú képzéseknek.

Válassz egy klasszikus tradícionális európai, vagy régóta velünk lévő küzdősportot, és műveld azt, annak több értelme van.

Pl cselgáncs, bírkózás, box

Ezekkel esélyed is lesz megvédeni magad... ha egyáltalán meg kell védd magad, mert hiába cselgáncsozom 25éve, soha nem volt rá szükségem.

2021. aug. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
66%
A "boxos" hozzá van szokva, hogy edzésen pofánverik, tudja milyen,m fel van rá készülve... a karatés örülhet ha olyan képzésre jár, ahol az edző egyáltalán tudja a sparring kifejezés jelentését... a magyar karatésnak esélye sincs még egy alkesz segédmunkással szemben sem.
2021. aug. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!