Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Transzneműként melyik öltözőbe...

Transzneműként melyik öltözőbe menjek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy transz fiú vagyok, 18 éves, most költöztem Magyarországra és szeretnék edzőterembe járni. Amit otthon csináltam, hogy a főteremben is voltak szekrények és abba tettem a cuccaim, tehát nem is mentem egyik öltözőbe sem. De gondolom nem minden teremben van ilyen, olyan mászóteremben voltam már (még tranzícióm előtt) ahol csak az öltözőben voltak szekrények. Azért tartok tőle mert a legtöbb esetben fiúnak látnak de ha hosszabb beszélgetés lesz akkor már nem, mert női hangom van vagy észreveszik rajtam valamit. Mindig szorongok hogy ha a férfi öltözőbe megyek akkor rájönnek hogy nem vagyok "igazi férfi." Ugyanakkor a női öltözőbe sem mehetek mert kényelmetlenül érezhetik magukat a nők ha fiút látnak bent, és ez nekem is kényelmetlen. Ti mit csinálnátok a helyemben? (Transzfóbiás válaszokat nem kérek!)

2021. aug. 26. 04:02
1 2 3 4 5 6
 41/58 harminezer oxigén ***** válasza:
76%

Szia!


Gondolom a jogi nem- és névváltoztatást te sem tudtad elintézni. Sajnos amíg a papírok nincsenek elintézve (hála a kormánynak ez most lehetetlen) addig jogilag támadható vagy ha nem az igazolványon feltüntetett nem szerinti öltözőt/mosdót használod. Nem tudom, hogy pontosan hogyan, miként van ez szabályozva a magyar jogban, de ha belefutsz egy olyan figurába akit már a puszta létezésed is zavar az akár a rendőrt is kihívhatja rád.


#34

Erre lenne megoldás a jogi nem- és névváltoztatás. És mindenki abba az öltözőbe menne ami az igazolványon szerepel. Idehaza még a totális törvényi tiltás előtt sem bemondásra ment a nem és név átírása, hanem kellett hozzá egy pszichiáter és klinikai szakpszichológus szakvéleménye, hogy az illető ténylegesen transznemű. Ez megoldaná ezt a problémát. Csak azok változtathatták meg eddig is a nemet az igazolványon akiknek ezek a szakvélemények megvoltak és hidd el az orvosok sem bemondásra adják ki ezeket.

Aki csak kukkolni meg nyálcsorgatni akarna bemenni a női öltözőbe az nem fogja végig csinálni ezt a procedúrát, hidd el nem kellemes ez miatt bemenni egy pszichiátriára és végig csinálni ezt 2X (egymástól független szakemberek szakvéleményét kérték korábban is) Nekem közel egy évbe telt a két szakvélemény beszerzése, mely idő alatt rendszeresen járnom kellett a pszichiáter(ek)hez és a pszichológushoz. A hormonterápiát is csak ezekkel a papírokkal lehet elkezdeni, a műtétekhez meg még legalább egy év hormonterápiát is meg szoktak követelni.


Üdv

Niki

2021. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
0%

35-ös, ne haragudj, de én nem légből kaptam az eseteket, igenis van rá példa, hogy a "tRaNsZneMű nŐt" női börtönbe zárják, ahol aztán több tucat nőt erőszakol meg.


A jogi nem és névváltoztatásról, pedig gyakorlatilag annyi a véleményem, hogy egy negatív diszkrimináció. Semelyik másik betegség, rendellenesség, vagy nem tudom minek nevezzem esetében nem szokták hagyni, hogy születési adatokon változtassanak. Ha bemennék szülinapot változtatni ki lennék nevetve. De amúgy a transracional identity-t miért ítélik el ugyanazok emberek, akik a "választott nemiséget" támogatják? Ugyanannyi létjogosultsága kéne, hogy legyen.

2021. aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
76%
pozitív diszkrimináció*
2021. aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 harminezer oxigén ***** válasza:
80%

#42


Pozitív diszkrimináció? Azt minek nevezed amikor a postán okirat hamisítással vádolnak csak mert az okmányon férfi név van de a külsőségek mást mutatnak? (velem megtörtént) vagy csak az okmányból derül ki ez és ez miatt nyilvánosan megaláznak (szintén megtörtént velem), a logikád alapján, ha már betegségnek nevezed, minden betegséget írjunk rá a személyire, hogy használatakor az mindenkiről kiderüljön. (ez egy személyes egészségi állapotra vonatkozó adat, de okmánycsere nélkül ez akaratom ellenére napvilágot lát mikor igazolnom kell magam)

Pont ez miatt tekinti a Nemzeti adatvédelmi és Információs hatóság is aggályosnak a jogi nem- és névváltoztatás betiltását. [link]

Pont hogy negatív diszkrimináció amit mondasz, ha egy transzról akarata ellenére ki kell derülnie az egészségi állapotára vonatkozó adatnak akkor minden betegségről derüljön ez ki pl impotencia, meddőség, cukorbetegség, rák stb.

Ha már betegségnek nevezed és akként akarod kezelni akkor ne kényszeríts minket másabb helyzetbe mint minden más betegséggel rendelkezőt.


Niki

2021. aug. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom... Egy rákos beteg lehet hogy örülne, ha nem kéne kopaszra borotválni magát, hogy ne foltokban hulljon egy haja. Egy mozgássérült bármit megtenne, hogy lábraálljon és ne egy külön kiépített rámpán kelljen felgurulnia egy épülethez. Egy vak valószínűleg bármit megadna, hogy lerakhassa a botját, és ne egy másik ember segítségére szoruljon, hogy átkeljen az úton. Ők azok, akik nem tehetnek róla, hogy a betegségükre "fény derül" egy pillantás alatt.

A transzik kifejezetten tesznek érte, hogy eltérjenek a papírjaikon szereplő hivatalos adatoktól, ami - bárki más esetében - amúgy közokirathamisítás.

Szerintem kicsit összekeverted az ok-okozati összefüggést. Azért derül fény a betegségedre, mert tettél érte, hogy feltűnő legyen...

2021. aug. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 harminezer oxigén ***** válasza:
24%

#45

Tudod mit tettünk. Megszülettünk, ezzel a nagyon nem kellemes állapottal kell élnünk, és teszünk azért hogy ez változzon.

Én pont azt akarom hogy a papírjaimból ez ne derüljön ki. Ha azt akarnám hogy nagyon eltérjenek a papírok és a külsőségek akkor nem adtam volna be a kérvényt, nem pereskednék a kormánnyal másfél éve ez miatt (most folyik a harmadik per, az első kettőt megnyertem)

Én csak önmagamként akarok élni, anélkül hogy a kormány, te vagy bárki hozzád hasonló foglalkozzon velem, vagy akár csak tudna arról, hogy ez a helyzet velem.

A kormány kötelez arra hogy a papírjaimból ez egyből kiderüljön. A kormány tett törvényileg láthatóvá, most meg majdhogynem a láthatóságom akarja kriminalizálni, csak hogy te és a hozzád hasonlók tudjanak kibe beletaposni.

Érdekes, korábban nem volt gond hogy egy transznemű megváltoztatta a papírjait, most hirtelen, a covid-járvány első hullámának közepén ez volt a kormány legégetőbb problémája, hogy évente pár tucat transznemű meg akarta változtatni az okmányait, csak azért, hogy önazonosan tudja élni az életét anélkül hogy kilógna a tömegből.

A hozzászólásodból látszik, hogy egy transzneműt sem ismersz, csak az alapján alkotsz véleményt amit eléd dobnak.

A mostani gyűlöletkampány előtt tudtál-e egyáltalán arról, hogy egy transz megtudta változtatni a nevét? Találkoztál-e egyáltalán transzneművel? Most még a csapból is ez folyik, hála a kormánynak.


Niki

2021. aug. 31. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
0%
Azért kíváncsi lennék, ha egy transz fiú bemenne a női öltözőbe mi visítozás lenne ott 🤣 nagyjából ráhívnák a rendőrséget minden alkalommal.
2021. aug. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
13%

Érdekes, hogy az LMBTQ az elfogadást hirdeti, de minden tagja gyűlöli ahogy kinéz.

Az emberek 99%-a felpróbál egy ruhát és ha jól áll rajta, azt megveszi.

Az lmbtq s, meg megveszi a ruhát és utána mindent elkövet, hogy az jól álljon rajta.

És ez az egész a divatról, az arcról szól, mert nő is lehet katona, stb.

A műtét meg felér egy csonkítással :D

Akkor melyik a dilis?

2021. aug. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
68%

#48

Na ez az elképzelés ami teljesen téves.


"A műtét meg felér egy csonkítással"

Akkor minden műtét annak számít neked? Még azok is ahol mondjuk a vakbeledet kell eltávolítani mert begyulladt?


"Az lmbtq s, meg megveszi a ruhát és utána mindent elkövet, hogy az jól álljon rajta.


És ez az egész a divatról, az arcról szól, mert nő is lehet katona, stb."

Az nem divat vagy választás kérdése, hogy ki milyen beállítottságú lesz. Példának okáért én magam sem divatból vagy választásban vagyok az aki. Vagy talán szerinted az emberek direkt választják azt, hogy a másság miatt akár a saját családjuk negatív véleményétől kelljen rettegniük a másságról szóló titkuk miatt?



A kérdezőnek válaszolva: Ajánlatos volna utána olvasni a jogi hátterének a helyzetednek és az alapján hozzál döntést. Mivel bármit is mondunk itt neked az nem írja felül a jogi következményeit egyes döntéseknek. Sajnos vagy nem sajnos, de sok esetben kell alkalmazkodni a törvényekhez, még akkor is ha az kényelmetlenül érinti az embert mert hát a börtönnél és priusznál még ez is jobb. :)

2021. szept. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
0%

A divat révén tudatják másokkal, hogy különbözőek, mert nekik fontos ezt tudatni mindenkivel.

És azért fontos, mert trauma miatt rosszul gondolnak magukra.

Ha egy kismacskát nem szelídítesz meg kiskorába utána sose fogsz. De ez nem jelenti azt, hogy ő egy veréb aki nem szereti, ha simogatják.

Egyébként az internet tele van 20 éves transzokkal. 40 éves korukra mi lesz velük?

Miért fontos a férfiassághoz a pénisz? Nőiességhez a vagina?

Lehet vagdosni, de az igazit nem fogja megközelíteni se.

Miért nem egyszerűbb elfogadni, hogy létezik valaki aki pénisszel visel rózsaszín ruhát? Mert az átlagos. Nem elfogadható egy lmbtq s nak???? Ennyit az elfogadásukról

2021. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!