Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Transzneműként melyik öltözőbe...

Transzneműként melyik öltözőbe menjek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy transz fiú vagyok, 18 éves, most költöztem Magyarországra és szeretnék edzőterembe járni. Amit otthon csináltam, hogy a főteremben is voltak szekrények és abba tettem a cuccaim, tehát nem is mentem egyik öltözőbe sem. De gondolom nem minden teremben van ilyen, olyan mászóteremben voltam már (még tranzícióm előtt) ahol csak az öltözőben voltak szekrények. Azért tartok tőle mert a legtöbb esetben fiúnak látnak de ha hosszabb beszélgetés lesz akkor már nem, mert női hangom van vagy észreveszik rajtam valamit. Mindig szorongok hogy ha a férfi öltözőbe megyek akkor rájönnek hogy nem vagyok "igazi férfi." Ugyanakkor a női öltözőbe sem mehetek mert kényelmetlenül érezhetik magukat a nők ha fiút látnak bent, és ez nekem is kényelmetlen. Ti mit csinálnátok a helyemben? (Transzfóbiás válaszokat nem kérek!)

2021. aug. 26. 04:02
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
16%

Ha nem divatból operáltatják át magukat, akkor miért?

Tudják utána másra használni? Nem

Csak azért, hogy maguknak tessen? igen

Akkor?

2021. szept. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
84%

“Ha nem divatból operáltatják át magukat, akkor miért?

Tudják utána másra használni? Nem”


Ennyi erővel te is kivetethetnéd az agyad akkor legalább lenne mire fogni hogy miért vagy ennyire sötét

2021. szept. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

#50,51

A #46-os hozzászólásom nem neked írtam, de rád is érvényes. Egy transzneműt nem ismersz, még csak beszélni sem beszéltél egyel sem. Még is hihetetlen nagy szakértőnek képzeled magad.


Nem divatból lesz valaki transz, ez nem olyan hogy eldöntöd. Nem divatból vállaljuk a hormonterápiát vagy akár a műtéteket. Nem trauma hatására lesz valaki transznemű, a legtöbb esetben ez miatt éri trauma, pl. mert coming out után kitagadja a családja, elfordulnak tőle a barátai, folyamatos atrocitásoknak teszik ki (akár verbális, akár fizikai).


"A divat révén tudatják másokkal, hogy különbözőek"

Miféle divatról beszélsz? Transznemű vagyok de még életemben nem találkoztam a "transz divattal".

Mellesleg rengeteg olyan csoport és szubkultúra van ami pont hogy a "divatot", öltözködést, testi külsőségeket használja arra, hogy tudassa azt hogy ő ahhoz a csoporthoz tartozik és maximum annyi köze van az LMBTQ emberekhez hogy közülük valaki beletartozik az egyik betű alá. PL. punkok, hungaristák, rockerek, de még a fanatikusabb focidrukkerek közt is akad ilyen és még számos ilyet lehetne mondani.

"mert nekik fontos ezt tudatni mindenkivel."

Ha ennyire fontos lenne számunkra mindenkivel tudatni azt hogy transzok vagyunk akkor szerinted pereskednénk azért hogy lecserélhessük az okmányokat, ami azonnal felfedi ezt?


"Egyébként az internet tele van 20 éves transzokkal. 40 éves korukra mi lesz velük?"

Alapvetően, megünneplik a negyvenedik születésnapjukat.


"Miért fontos a férfiassághoz a pénisz? Nőiességhez a vagina?"

Nem minden transznemű műtteti meg magát ott lent, van akinek az nem okoz olyan szintű diszfóriát. De vannak akik testidegennek érzik a saját testrészüket, vagy épp egy testrész hiányát érzik.


"Miért nem egyszerűbb elfogadni, hogy létezik valaki aki pénisszel visel rózsaszín ruhát?"

Ebből is látszik amit már az elején írtam. Szerinted egy transz azért fekszik kés alá mert nem vehet fel pénisszel egy rózsaszín ruhát? Ugyan már, ekkora baromságot te sem hihetsz el.

"Ha nem divatból operáltatják át magukat, akkor miért?"

Persze, divatból. Véletlenül sem azért mert testidegennek érezzük azt ami ott van. Hogy legszívesebben kitépnénk magunkból, mert nem érezzük odavalónak. Nem azért mert már a puszta megérintése (pl WC-zés, tisztálkodás közben) viszolygással, rossz érzésekkel tölt el. Vagy épp valaki egy testrész hiányától érzi ugyan ezt.

Csak is divatból vállaljuk az olykor több hetes és fájdalmas felépülési időt, az esetleges komplikációkat, magát a műtéti kockázatokat.

"Tudják utána másra használni? Nem"

Igen, tudjuk majd utána másra is használni. Nézz utána, hogy ezek a beavatkozások mennyire összetett, precíz sebészeti eljárások és milyen végeredménnyel járnak.


Érdekes, csak a transzok nemi megerősítő műtéteiről (SRS) vélekedtek így, hogy "vagdosás", "csonkítás". A "sima" szépészeti műtétekről nem hallom ezt a véleményt tőletek, vagy akár csak a tetoválásról sem, az is gyakran egy életre szól, még sem látom hogy nagyon foglalkoznátok vele, pedig egy tetkót sokkal többen bánnak meg mint egy SRS-t.

Egyáltalán miért foglalkoztat titeket az, hogy másvalaki, saját maga döntéséből mit művel a saját testével? Semmilyen hatással nincs a kis életetekre. Semmi közötök nincs hozzá.


Niki

2021. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
0%

"Niki"

aranyos vagy kisfiam :D

2021. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
0%

Mire tudod használni a kilapított péniszed?

És ha te nőnek születtél akkor feltételezhetjük, hogy a lélek létezik és van neme.

Megkérdezhetem, hogy bőrszíne, haja, túlsúlya van-e neki?

És hogy a lélek is öregszik?

2021. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

#55

Elég sok mindenre, leszek majd vele képes. Az SRS (Transz nők esetén) során egy funkcionális vagina kerül kialakításra, mellyel az illető képes a közösülésre, az orgazmusra a normál vizelet ürítésre. Mint korábban írtam, olvass utána. (a transz férfiak SRS műtéteit nem ismerem ennyire részletesen mivel abban nem leszek érintett)


Te feltételezhetsz bármit, az a te szíved joga. Én férfi anatómiával születtem, de a személyiségem, pszichém, énképem, érzéseim, gondolataim, mindezek összessége, ami engem azzá tesznek aki vagyok nem illik ehhez a testhez. Azt, hogy ezeknek a dolgoknak az összességét ki minek nevezi, az nagyban függ az ember világnézetétől, hitétől, tapasztalataitól. Mindenki döntse el hogy minek akarja ezt nevezni.

Mivel azt ami engem önmagammá tesz (személyiség, psziché, énkép stb.) nem tudom megváltoztatni, és nem is akarom, mivel az már nem én lennék, így a testem alakítom önmagamhoz hogy minél önazonosabban élhessem az életem. És ezzel nem ártok senkinek, saját döntésem. Nem másokért csináljuk ezt a nem könnyű utat végig, hanem kizárólag saját magunkért.


"Megkérdezhetem, hogy bőrszíne, haja, túlsúlya van-e neki?... ...És hogy a lélek is öregszik?"


Ezeket nem tudom honnan hoztad ide. Tényleg magyarázd el hogy ez hogy kapcsolódik a transzneműséghez szerinted.

A "lélek túlsúlyát" még megértem hogy emlegeted mert, elég gyakran akarjátok az anorexiát a transzneműséggel párhuzamba állítani, csakhogy a kettő nem ugyan az. Az anorexia az egy önveszélyes testképzavar, mely során az aki ebben szenved veszélyezteti a saját életét, egészségi állapotát. A transzneműek a tranzícióval nem veszélyeztetik magukat, az egészet orvosi felügyelet mellett visszük véghez, és azért hogy az életminőségük, mentális egészségük javuljon. Egy transz nem árt magának hanem épp hogy segít magának ezzel.


Niki

2021. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 A kérdező kommentje:

Update


Két külön teremben a férfi öltözőbe irányítottak, tehát abba mentem és semmi baj nem lett belőle. Kész :)

2021. szept. 21. 07:13
 58/58 anonim ***** válasza:
52%

#57

Hát ha a hely dolgozói irányítanak oda akkor az nem problémás szerintem. Csak az megkérdőjelezhető ha önfejűen mész be. Ha meg mégis valami baj van akkor tudsz a dolgozók irányítására hivatkozni. ;)

2021. szept. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!