Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősport a legjobb...

Melyik küzdősport a legjobb önvédelemre?

Figyelt kérdés
Régóta keresem azt a sportot ami nekem való de nem igazán jöttem rá mi lenne az. A küzdősport viszont nagyon megtetszett de annyi fajta van hogy nem tudom melyik lenne a legideálisabb számomra. Szeretnék egy jó sportot ahol azért az önvédelmet is figyelembe helyezik. Mit javasoltok?
2022. jan. 7. 09:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
47%

10:

Annyira nem kell komolyan venni hard2hurt eszme futtatásait, ő is tud óriási baromságokat összehordani.

2022. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 MadSeal ***** válasza:
46%

Jah, én se értek vele 100%-ban mindig egyet, de ebben szerintem van logika. A legtöbb ember tényleg nem képes még 100 métert sem lefutni, a tipikus "támadók" meg általában sokkal fittebbek (általában véknyabbak, vagy picivel sportosabbak az ilyen emberek). Tervnek, mint futás elég silányos, pláne hogy ahoz hogy elfuss, hátat kell fordítanod annak az embernek, aki elszántan kárt akar benned okozni. Akkor inkább már a segédkiáltást is jobb opciónak vélem.

Nem beszélve arról, hogy sokkal gyakrabb az olyan incidens, ahol az embernek nem is magát kell megvédenie, hanem valamelyik gyengébbik társát (egy nőszemélyt, vagy egy részeg havert). És általában ezek a dolgok már tetlegességgel kezdődnek, aka kibeszélni sem lehet.

2022. jan. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen igaza van a 10-esnek.
2022. jan. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
54%

#12!


Emberünk is a fülén vette a levegőt 50 méter után. :)

Amúgy senki sem azt mondta itt, hogy ne eddzél semmit, ha szitu van, akkor meg fuss!

Hanem rendszeren futni kell és akkor el tudsz futni.

2022. jan. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
32%
Többnyire nem lehet elfutni. De én már lusta vagyok egymilliomodjára is leírni, örülök neki, hogy fogalmatok sincs, milyen egy éles szituáció, így szerintetek lehet futkosni, ahogy csak akartok. Éljetek ebben az álomvilágban, szerencsére valószínűleg úgyse szembesültök a valósággal Magyarországon soha.
2022. jan. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Bírom, hogy ha ez az önvédelmi baromság időről időre előkerül, akkor hirtelen tele lesz az oldal aktív felhasználókkal. Közülük is a kedvenceim a self-defense szakértők, akik mindent tudnak az utcai konfliktusokról és azok reális elhárításáról, hiszen ők annyira tapasztaltak és kemények. Én rendesen szégyenlem magam, hogy sikerült leélnem úgy 30 évet Nógrád megyében, hogy soha nem volt semmilyen utcai balhém, pedig sokszor találkoztam már durva arcokkal a buszon, a buszmegállóban, a kocsmában, az iskolában, a boltban, de valahogy soha nem akartam bokszolni se velem, se a barátaimmal, se a csládtagjaimmal.

Én csak azt nem értem, hogy mennyire kell élettelennek lenni ahhoz, hogy regény terjedelmű kommenteket írjatok rendszeresen a gyakorikerdesek.hu-ra.

2022. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

16:

Nógrádot azért ne hasonlítsuk össze Borsoddal. Nógrád se egy Rózsadomb, de közel se éri el Borsod szintjét. Ahogy írtam a legtöbb borsodi balhé el se jut a statisztikákig, mivel nem tesznek feljelentést, mivel nem tesznek semmit a rendőrök, ugyanis az ő kezük is meg van kötve. Borsodban már pont az a veszélyes, hogy baromira nem tudod mikor toppansz bele váratlanul olyanokba, akik unalomból szétvernek vascsővel, stb.

2022. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
És itt minden kommentelő egy borsodi zsákfalu cigányputrijában él? Mert ha nem, akkor továbbra is kínosnak, szánalmasnak, nevetségesnek és túltoltnak érzem ezt az önvédelmi hisztit. Mintha mindenkit minden nap vascsövekkel kergetnének a sötét utcákon.
2022. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

18:

Már rég elmúlt 2010, előtte még igazad is lett volna, hogy a borsodi zsákfalukban történik ilyen, de azóta már bőven nem csak az ilyen helyeken, hanem sima átlagos kisvárosokban is.

Azóta meg ahogy írtam egyre jobban költöznek Budapestre, Pest Megyébe és Nyugat-Magyarországra. Így már nem csak akkor kell tartanod, ha Borsodba születtél.

2022. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ti havonta támadás áldozatai vagytok. Valamit rosszul csinálhattok. Én valahogy mégse tartok attól, hogy kiteszem a lábam az utcára.
2022. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!