Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 29 éves vagyok. Lesz még...

29 éves vagyok. Lesz még valaha kielégítő állóképességem, amivel mondjuk egy 80 km-es bicajtúrát vagy 20-30 km gyalogtúrát élvezhetek, Balatonátúszásokra járhatok stb?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy más kategóriában láttátok már kérdésemet. :D


Izomerőm alapból nulla, ha valamire edzek, erősödik, de messze nem úgy, mint az átlagnak. Lufit nem tudok fújni. :D

Valamiért főleg a combizmom tropa, például ha heti 3 alkalommal bicajozok 2X9 km-t (mondjuk munkahely), akkor a harmadik alkalommal már tök fáradt a combom.

Enyhe emelkedőkön is lassan tekerek fel.

Állóképességem is nulla, emeletmászás során és Gellért-hegyen is mondták már többen is, hogy menjek orvoshoz, mert ilyen nincs...


Pajzsmirigy rendben, két szívbillentyűm se zár jól és ez az állapot romlik, de az orvosok szerint nem ezért van a rossz állóképesség. (Amúgy alacsony a vérnyomásom, nem bírom a meleget és az ehygelyben ácsorgás tuti rosszullétet jelent.)

Valami olyan értékeket is néztek vérből, ami esetleges izomsérülést/izomelhalást (?) mutat, az is rendben.


A COVID előtt évekig heti szinten kb. 1-1,5 óra időm volt sportra, mondjuk kétszer 20 perc torna otthon és egyszer 30 perc kocogás.


A COVID-nak hála lett időm! Így heti szinten 3-4-5 óra sport van meg, kocogás (ezt a tempót más szóval nem illik illetni), stepper, emelkedőn gyaloglás futópadon, úszás, bicaj, túra, falmászás, squash, súlyzózás, hasprés, törzsemelések. A leggyakoribb az otthon edzés.


Most végre kezdtem javulni, de csak lassan és szigorúan magamhoz képest.

Viszont úgy néz ki, COVID-os vagyok, ami után6 hetet ki kellene hagyni.

Egészségügyi problémáim vannak, amik miatt ki kell még hagyni idén és lehet, hogy rákom is van.

Időhiányos vagyok még mindig.

Ha lesz párkapcsolat, amellé kevesebb sport fér bele, gyerek mellett esetleg nulla, illetve ugye a terhesség alatt biztosan semennyi.


El vagyok kenődve, sohasem leszek normális mértékben erős?

7-12 éves korom között volt olyan mániám, hogy élsportoló akarok lenni. Ha újrakezdhetném az életet, az akarnék lenni. De ha ez ugyebár nem is jöhetett össze, olyan jó érzés kitűzőt kapni egy teljesítménytúráért vagy barátokkal bicajozni, de ezeket alig bírom!


Esetleg mik az ötleteitek?



(Nő vagyok.)


2022. febr. 14. 20:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

9


Pont azt írtam le, hogy heti 3-5 órát edzek. Nekem ehhez kell a home offic lehetőség és a távoktatás, mert nem bírom a rohanást. De most egyelőre még vannak ezek, így edzek.

2022. febr. 15. 04:45
 12/19 A kérdező kommentje:
Az érdekelne, van-e valakinek személyes tapasztalata hasonló téren, illetve 30 felett van-e esély jelentősen fejlődni, pláne úgy, hogy heti 3-5 órányi időm már soha nem is lesz rá talán.
2022. febr. 15. 10:43
 13/19 anonim ***** válasza:

Azért 29 évesen ne kapáld el magad.

Én 38 évesen kezdtem el edzeni minuszos állóképességgel és súlyos asztmával és fejlődök . Folyamatosan erősödök, az állóképességem is javul és asztmám is, úgy is hogy a gyerekek miatt csak heti kétszer jutok el edzésre.

2022. febr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Én ennél jóval lassabban fejlődök bármilyen sport esetén is.


Most a heti 3-5 óra ellenére is 5 nap erős izomlázam volt 17 km túra után, ahol az emelkedőn kiköptem a tüdőmet.

2022. febr. 15. 11:22
 15/19 anonim ***** válasza:
Elég ha saját magadhoz képest fejlődsz. Felesleges magadat másokhoz hasonlítani.
2022. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ha saját magamhoz nézem, fogalmam sincs, milyen gyorsan kell fejlődni, nincs indikátora annak, hogy rosszul csinálok-e valamit, esetleg el kell-e mennem további orvoshoz.
2022. febr. 15. 12:51
 17/19 anonim ***** válasza:
59%

Személyes tapasztalat: 27 éa 34 éves korom között 4:21-ről 3:08-ra javítottam a maratonomat, és ez remélhetőleg nem a teteje.


Erőnlétben amúgy valahol a 40-es évei végére tudja elérni a maximumot (de a maximális teljesítmény alacsonyabb lesz, mint 20 évesen), persze ehhez sokat kell edzeni.

2022. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Mármint edzés ellenére kisebb, mint edzés nélkül a 20 éves kori?


Nekem most a lebetegedés előtt 1 ó 12 perc alatt ment a 10 kilométer, ami miatt elképesztő boldog vagyok. Amiatt örülök, hogy 1 napot várt a betegség. 😅 Igazából jelenleg nem is akarok 7 p/km alá menni, de a stabil 10-esek a hétvéginél egy 10-essel alacsonyabb pulzussal cél és később esetleg egy félmaraton.


Más meg pár hónap alatt felkészül félmaratonra eléggé túlsúlyosan, heti 3 futással. Most volt erről cikk.

2020-ban kicsi túlsúllyal, heti 4 futással hetek alatt a 6 km jött össze tátott szájjal lihegve (akkor még nem volt okosórám, lehetett 160-165 bpm is), kicsivel 7 p/km alatt.

Most nulla túlsúlyom van, így könnyebb talán.

2022. febr. 15. 13:23
 19/19 anonim válasza:
Szerintem lehetséges. Csak fokozatosan csináld, akkor menni fog.:) 29 még nem sok. 50 fölött ismerősömnek is sikerült jó állóképességet elérnie, igaz hosszabb idő alatt, és amikor nem sportolt (futott), akkor rosszabb lett neki, de utána könnyebb volt újrakezdenie.
2022. febr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!