Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék változtatni az...

Hogyan tudnék változtatni az étkezésemen?

Figyelt kérdés

Szeretnék változtatni az étkezésemen, viszont nem tudom hogyan tudnék változást beiktatni.


Nagyon rosszul étkezem és ezen szeretnék változtatni, ehez szeretnék tippeket, segítséget kérni, hogy hogyan vigyek bele egy rendszerességet illetve hogyan szánjam rá magam a délelőtti étkezésre.


Általában úgy néz ki egy napom, hogy 7 és 8 között kelek vagy keltenek hogy kell segítsek(ez a gyakoribb) felöltözök és segítek nevezhetjük munkának is.

Folyamatos tevékenységről van szó így délután 2-3 között végzek ekkor eszek gyorsan valamit általában nagyon megkívánom az édességet gondolom mert a cukorból tud a szervezetem gyorsan energiához jutni. pl. egy sportszelet és utána 4-ig nem is eszek mert dolgozok tovább. 4 után gyorsan tele eszem magam és utána 9 körül ismét és 1-ig fent vagyok. Az az érdekes, hogy délelőtt és munka közben egyáltalán nem érdekel a kaja csak az adott feladat érdekel.


Ez így elég káosz tehát az étkezés:

14:00 1db kisebb csokoládé pl. sportszelet

17:30 tele eszem magam

21:00 szintén tele zabálom magam.


2019. nov. 3. 21:08
 1/3 A kérdező kommentje:

Ha valahogy rávenném magam a rendszeres étkezésre akkor szerintem nem lenne az édesség evészet és az esti zabálás.


Erre szeretnék tippet, hogy mivel és hogy kezdhetném el.

2019. nov. 3. 21:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért nem érdekel reggel a kaja, mert este telezabálod magad.


Ez csak elhatározás kérdése. De pár tipp;


Tervezd meg, mikor eszel. Jegyezd fel, állíts be ébresztőt, akármi

Tervezd meg, mit eszel

Tervezd meg, mennyit eszel

Feküdj le előbb.

Tedd előbbre a vacsorát

Reggelizz

Igyál többet


Igy hirtelen ennyi.

2019. nov. 4. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az nem feltétlenül baj, hogy nem (vagy későn) reggelizel, ha nem vagy éhes. De jó lenne kicsit korábbra hozni az étkezéseidet. Pl. 12, 16, 20 óra. Ne várd meg, amíg teljesen kiéhezel és ne tömény cukorral (csoki) indíts, hanem egyél valami értelmesebbet. Ha kevés időd van ebédelni, egyél valami gyorsat, amit reggel vagy előző este összekészítettél. Munka után jöhet egy nagyobb étkezés, és este egy kisebb, de laktató vacsora. Sós ételekhez egyél sok zöldséget, és figyelj oda, hogy fehérjéből is eleget egyél. Este úgy időzítsd a vacsorát, hogy 2-4 órával lefekvés előtt egyél, hogy ne legyél nagyon éhes, mire lefekszel. Ha fogyni szeretnél, próbálj hamarabb aludni menni, legjobb lenne 10-kor. Ha korábban fekszel, lehet, hogy hamarabb fel tudsz kelni, és még reggelizni is lesz kedved, időd.
2019. nov. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!