Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatokat ajánlatok...

Milyen gyakorlatokat ajánlatok felsőtestre egy HST edzéstervhez?

Figyelt kérdés

Melyek azok a gyakorlatok amelyek a legátfogóbbak, esetleg a legjobban dolgoztatnak meg egy adott izomcsoportot. Leginkább HÁT ÉS VÁLL centrikus gyakorlatokat kérnék.

Esetleg ciklusonként váltogassam?

Vagy minden második edzésen csináljak másabb gyakorlatot?

Ez a második tréningem lesz 12-14 hetet tervezek, dekondícionálással együtt ami kb 10 nap lesz.


2010. szept. 11. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Attól függetlenül hogy szerintem a HST baromság a hátra evezések és lehúzások(+húzódzkodás) vállra meg nyomások(nyakból,arnold,nyakból egykezessel,)emelések(előre,oldalra,oldalra döntött törzzsel).És ne váltogasd edzésről edzésre mert felesleges.Akkor kell váltani ha nem hat vagy már túl monoton(ilyenkor inkább elblicceli az ember)


És lehetőleg olyanokat válassz ami az adott izomcsoport minden részét megedzi.Pl a váll ugye 3 fejű ebből az elsőn kívül(ez kap a nyomásoknál eleget)meg kell őket edzeni(az elsőnk is adhatsz ha bírja)

A hát meg ugye nagyon nagy és összetett izom.Minimum 1 nyakbahúzás,evezés,húzódzkodás kell.Ezeken kívül egykezes evezés meg mellhez húzás.lehet szűken is húzódzkodni

2010. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék vitatkozni h4xOr-ral , de nekem a HST igenis nagyon jól bevált .


A kérdező viszont nem érti a HST lényegét . Egy cikluson keresztül ugyanazokat a gyakorlatokat érdemes használni , és MINDEN izomcsoportra 2, max 3 gyakorlatot kell alkalmazni . Tehát nem elegek az alapgyakorlatok , szükség van pár izolációs gyakorlatra . És nem igazán lehet specializálódni egyik izomcsoportra sem (amúgy ez a testépítésben egyébként is b@romság , az összhangon van a hangsúly) .

2010. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jah azt kihagytam h egy HST ciklus általában 6 hetes (dekondicionálással 7 )
2010. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam hogy nem működik.Sok embernek beválik.Nekem nem szimpatikus az egész.Ez csak az én egyéni hülyeségem
2010. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én azt jobban szeretem és jobbnak is érzem hogyha 3-4-5 gyakorlattal szétb*szom 2izomcsoportomat 1 edzésen.
2010. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

igen elszámoltam, nem 12-14 hét hanem 9 hét amiből az utolsó dekond.

2hetente ciklust váltok: 15/10/5/negatív ism, piramis, max nyomás

amúgy nekem is jobban bejött a teljes test edzés mint az osztott

köszi a válaszokat!

2010. szept. 11. 20:40
 7/15 A kérdező kommentje:

amúgy teljesen tisztában vagyok a HST lényegével, tesztoszteron.hu-n többször is elolvastam az ilyen jellegű cikkeket.

továbbá nem VÁLL HÁT centrikus HST programot akarok csinálni csupán ezeket az izomcsoportokat nem tudom kellőképpen megedzeni, ezért kértem segítséget, hogy ti hátha több tapasztalattal rendelkeztek és tudtok egy pár jó gyakorlatot mondani, amit esetleg kipróbálhatnék

2010. szept. 11. 20:45
 8/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt tudni kéne hogy hány gyakorlattal csinálod.2?3?Ettől is függ mert a HST-nél azért úgy kell összerakni hogy minden izomcsoport minden izomfejét kellőképpen tudd stimulálni
2010. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Viszont ha csak ezt a 2 izomcsoportot nem tudod kellőképp megedzeni akkor írd le hogy most miket csinálsz ezekre mert nem mind1 mire cseréled őket
2010. szept. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

most osztott edzéstervem van

ott jut terhelés bőven a teljes hátra és a váll mindhárom fejére.

elképzelésem: HÁT: Húzódzkodás szélesen + Lehúzás mellhez szűkön + Evezés szűkön

VÁLL: Vállból nyomás + Tárogatás állva + Állig húzás

MELL: Fekvenyomás + Tárogatás + Csigás keresztezés

BI: Kétkezes bicepsz állva + Koncentrált egykezes

TRI: Tricepsznyújtás + Köteles letolás

TÖRZS: Felülés negatív padon + Hiperhajlítás

Mi róla a véleményetek?

2010. szept. 11. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!