Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha testösszetétel változást...

Ha testösszetétel változást szeretnék elérni akkor fontos a kcal-többlet?

Figyelt kérdés

Szeretnék 3-4 kg izmot felszedni és ugyanennyi testzsírt leadni. Szerencsére nem vagyok elhízva vagy ilyesmi, de jobb formában lennék így.


Az edző azt javasolja, hogy egyek pizzákat stb hogy szép kcal-többletem legyen. Viszont én nem szeretném ha zsír is feljönne. Azért inkább a fehérje arányát növelném és tartanám az egyensúlyt ami a kcal-bevitelt illeti.


Működhet így? (Viszonylag gyenge vagyok ami az izomzatot illeti és hallottam, hogy kezdőknek még relatíve gyorsan fejlődik)


26/F



2022. márc. 13. 07:23
 1/3 anonim válasza:

Az edzőnek ez a dolga, miért nem hiszel neki? Miért hinnél inkább nekem vagy bármilyen ismeretlennek a gyakori kérdésekről?

Próbáld ki amit mond, és lássuk meg mi történik! :)

2022. márc. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hátha esetleg más edző (vagy hozzáértő ember) máshogy látja. :)
2022. márc. 14. 09:22
 3/3 anonim ***** válasza:
A napi kalória igényed körül egyél, 1,5g/testsúlykg fehérje, lehetőleg állati eredetűt( csirke, marha, hal, tojás, tejsavó), egy kevés zsír kell, de nem kell túlzásba vinni, 1 g/testsúlykg bőven elég a hormonok és vitaminok miatt (halolaj kapszulát külön ajánlom figyelmedbe), maradék kalória szénhidrátból. Viszonylag változatosan, hogy egyéb nyomelemeket is bevigyél, meg hogy ne und meg hamar. Szóval nem kell fehér rizst fehér rizzsel enni. Az edzőnek részben igaza van, ehetsz nyugodtan pizzát, de mondjuk azért nem árt mellette más kajákat is enni.
2022. márc. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!