Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túra és sík terepen futás...

Túra és sík terepen futás összevetésében milyen szorzót lehet megállapítani?

Figyelt kérdés

Vegyük a sebességeket túrán 3.5, futáskor 11 km/h-nak.

Hogy tapasztaltátok, hány km hosszú és hány méter szintemelkedésű túra felel meg 1 km sík terepen való futásnak? Kalóriaégetés és fáradtság szempontjából nézzük.



2022. márc. 20. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Semmilyen szorzót nem lehet alkalmazni. Eleve teljesen más mozgásforma a gyaloglás és a futás, ha pedig terepről beszélünk, akkor nagyon nagy különbség van terep és terep között a kényelmes erdei sétánytól a kúszós-mászósig. Van ahol kényelmesen megvan az 50 km 11 óra alatt, meg olyan is, ahol 10 km hajnaltól estig tartó kemény túra.


Ha kcal érdekel, akkor pedig ne távolság alapján becsüld, legközelebbi becslést akkor tudod kapni, ha megbecsülöd a pulzus tartományodat, méred a pulzusodat közben, és a mozgással töltött idő, valamint a pulzus alapján becsült intenzitás alapján becsülni fog valamit a rendszer, amit használsz. Csak példának mondom, nekem kb kétszer annyit becsült az órám Mátrabérc 55 teljesítménytúrán (sétálva, nem futva), mint maratoni futásnál síkon.

2022. márc. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam számolni, hogy túrán a sebességet 4,5 km órának veszem és ehhez jön még 10 méter szintemelkedésenként 1-1 perc. Ez átlagos terepnél működik, de ha extrém meredek emelkedők vagy akár lejtők vannak benne, instabil köves terep, eső, dagonyás vagy jeges szakasz, akkor ennél sokkal több is lehet az idő. Az így kiszámított időt vissza is számíhatod átlagsebességre, ha arra van szükséged.
2022. márc. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!