Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Első aikido edzésemen mire...

Első aikido edzésemen mire számitsak?

Figyelt kérdés
Huh, szóval holnap megyek életem első aikido edzésére. Nem tudom, mire számítsak. Sajnos, pont az a féle ember vagyok, aki teljesen feleslegesen szorong, izgul. Nagyon régen nem sportoltam, és a beilleszkedés is nehezen megy. Holnap kb mire számíthatok? Mit fogunk csinálni? Nagyon szépen köszönöm! 16/F

2022. márc. 23. 18:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Lényeg a lényeg: harcművészet, nem küzdősport. Javaslom, hogy nézz meg pár demo videót is. :)
2022. márc. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta, fehér pólót és olyan melegítőt vigyél ami rajtad marad. Fontos kérdés, hogy mire számítasz, mit vársz az aikidotól?

Az első edzésen mindenki nagyon béna, de ezt mindenki tudja, ezért vigyázni fognak rád. Esetleg megmondod melyik dojo?


Első edzésemből nem sok maradt meg, 5 voltam. 16L 3kyu

2022. márc. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
48%
Egy kicsit árnyalnám a képet. Gondolj úgy a küzdősportokra, harcművészetekre, mint 1-1 szerszám. Ha bemész egy autószerelő műhelybe, ott is rengeteg szerszámot látsz különböző feladatokhoz. Amíg nem tudod, hogy mi a feladat, addig azt sem tudod, hogy a csavarhúzót, vagy a nagykalapácsot válaszd. Egy ismeretlennel szemben szintén nem tudod, hogy melyik ütés, rúgás lesz "jó", közben lehet, hogy néhány szó is elég. Itthon, ha a két tizenéves fiú gyerekem egymással verekszik, és már nagyon unom, vagy veszélyessé kezd válni, nyilván nem a kickboxot veszem elő, hanem az aikidot, és szét tudom őket szedni úgy, hogy én sem, és ők sem sérülnek meg, és engem sem és egymást sem tudják megütni. De ehhez több, mint 10 év aikido kell. Az is igaz, hogy manapság már más fajta aikidot oktatnak, mint 10 éve, de 20 éve is egész más volt, sokkal durvább közvetlenebb. Ha azt keresed, amit a régi Seagal-os filmekben látsz, azt ma inkább a jiu-jitsuban találhatod meg.
2022. márc. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%
Jaj istenem, nehogy még ezt a valóságban sosem létező önvédelmi aikidós-kickboxos baromságot is ide citáljuk, amikor erről szó nem volt. Hagyjuk ezeket a "harcművészet egy szerszám" típusú kínos, ócska filmekből lopott, Coelho szintű bullshiteket, mert most nem is jönnek ide. A kérdező csak szeretne egy kicsit mozogni, tetszett neki az aikido, hiszen annak a szutyoknak van egy nagyon hazud, de nagyon csábító, nagyon csalogató marketingje, ezért el akar menni kipróbálni. Mi páran leírtuk neki, hogy a pénzt költhetné olyan mozgásformákra is, amik ténylegesen építő hatással vannak az életére, egészségére, személyiségére, ellentétben az aikidóval, de ő azért szeretné mégis a saját bőrén megtapasztalni ezt. Ennyi. Túltárgyaltuk.
2022. márc. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. márc. 24. 09:15
 16/18 stellaz ***** válasza:
58%

9-es válaszoló


Teljesen igazad van, én 3 évig aikidóztam, 3 évet dobtam a kukába.

2022. ápr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
oké
2022. ápr. 18. 20:37
 18/18 anonim válasza:
No meg tetszett az ájkígyó kiváncsi lennék rá?
nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!