Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy a súlyfelesl...

Mitől lehet, hogy a súlyfelesleggel küzdő emberek (főleg nők) többsége csak felsőtestre edz, mikor lejön a terembe?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senkit megsérteni a kérdéssel, csak számomra érthetetlen, hogy ha valaki rászánja magát arra, hogy lead pár kilót, formásodik és ennek érdekében lejön a terembe, miért mindig csak a kisebb izmokat edzi a nagyobbak helyett, amiket egyrészt ugyanolyan fontos lenne edzeni, másrészt azokat megmozgatva sokkal több kalóriát égethetnének a cél érdekében. Főleg a nőknél tartom ezt tökre kontraproduktívnak, hogy karcsú, formás popsijú nőkre szeretnének hasonlítani, de lábedzés nélkül megette a fene, ha le is fogynak, csak gorilla alkatuk lesz ha nem edzik a teljes testet, csak a mell-felső hát és karizmokat. A férfiaknál már mondhatni megszoktam, hogy nem a láb a sláger, mert a férfiideál kockahasú és széles vállú, aztán általában sajnos le van szarva, ha a többire nem jut energia/kedv, de nőknél abszolút nem értem.


A teremben, ahova járok, több olyan ember is edz, akit látásból ismerek már, illetve ismerősnek is próbáltam segíteni leadni pár kilót és meglepett, hogy folyamatosan lehúzásokat, bicepszgyakorlatokat meg fekvenyomást akarnak csinálni, jobb esetben esetleg evezőgépeznek, de sem szobabicikli, sem sétálás futópadon, semmilyen lábgyakorlat nincs az edzéstervükben (ha az van egyáltalán). Pedig sokszor nem is akkora a túlsúly, hogy ne lehetne súly nélkül guggolni vagy combtávolítást, combfeszítést csinálni, esetleg lépcsőzni... Persze, hogy egy idegen mit csinál, az nem az én dolgom, de attól még felfigyeltem rá, hogy nem csak ismerősökkel volt így, mikor edzeni láttam/hívtam őket, hanem a duci vendégek 70%-a azt a nyamvadt lehúzót kapja el és azzal szórakozik minden alkalommal (sajnos az nem opció, hogy véletlen mindig arra edzenek, mikor én is ott vagyok).


Aki ebben a helyzetben van, attól kérdezem, hogy ennek mi az oka? Azt a gépet ismeri csak vagy a többihez szégyellős vagy fájnak a lábai, nem akar megizzadni túlságosan vagy mi? Mit tehetnék mondjuk én, hogy megkedveltessem ezeket a gyakorlatokat azzal, aki velem jön edzeni és számít rám, hogy segítek neki? Eddig sajnos csak olyan választ kaptam, hogy "most épp nincs kedve", dehát sosincs kedve basszus.


2022. ápr. 5. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Az nehez.. lustak hozza. Ugyse fogynak le mert keptelenek tartani a kajat. Igy meg elmondhatjak, h de ok pedig edzenek.. biztos a genetika 😅
2022. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
tulsulyos embereknek gyakran vannak terdproblemaik, es ha tenyleg nagy a tulsuly, akkor nem is lenne egeszseges/biztonsagos terhelni a labakat
2022. ápr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A legegyértelműbb válasz valójában az, hogy az ilyen-olyan céloknak sem nevezhető elgondolások alapján a konditerembe letévedő, és ott pár hónapig elbóhockodó, aztán eltűnő emberek 99 százaléka semmit sem tud az edzésről és a sportról. Természetesen a táplálkozásról sem, de abba most bele se menjünk.

Egyébként én pont hogy azt látom, hogy a nők (legyenek vékonyak vagy túlsúlyosak) egy darab gyakorlatot nem csinálnak felsőtestre, mintha vaginától felfelé nem is létezne test. Én pont hogy azt látom, hogy 10-ből 9 nő a combközelítő-gépen és a lábtolón kívül nem használ semmit. Az a nő, amelyik legalább megpróbál egy kicsit guggolni rúddal (persze full szabálytalanul), az már csoda nálunk. Ezek a nők a kardiógépeket is csak azért használják, mert "az elliptikus tréner, a lépcsőző, a taposógép és a szobabickli jó popsira meg combra".

A férfiaknál pedig ugyanez van pepitában. Nekem több olyan férfi ismerősöm is van, aki úgy van vele, hogy minek edzen lábra, úgyse hord soha rövid gatyát, úgyse annyira látványos, plusz egy lábnapra nincs ideje, meg amúgy is tök gyakran jár futni/focizni, úgyhogy ott izmosodik eléggé az alsóteste. Ezek általában azok az emberek, akiknek annyira izmos a lábuk, mint SpongyaBobnak.

Hogy tudsz ezeknek az embereknek a butaságán változtatni? Sehogy. Maximum úgy, hogy erőlteted számukra azt, hogy tessék egy ici-picit elmélyülni csak egy minimálisan az edzés és az étkezés tudományában, legalább egy tanulmány, egy cikk vagy egy rohadt podcast erejéig. Amíg nem szednek fel annyi tudást, hogy legalább azzal képben legyenek, hogy attól nem fognak se jól kinézni, se lefogyni, ha káposztaleves és fornetti majszolás mellett lemennek a terembe csigákat rángatni, addig te nem tehetsz semmit.

2022. ápr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!