Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sport az, ami tényleges...

Milyen sport az, ami ténylegesen egészséges?

Figyelt kérdés

Ami pont megfelelő módon edzi a szívet, nem terheli túl azt, de fejleszti, megfelelő szinten tartja az állóképességet és a tüdőt is "átmozgatja". Ezen túl átmozgatja a vázizomzatot és javítja a tartást is.

Ami ellensúlyozza az ülő életmódot.

Évezredeken keresztül mozgott az ember egész nap és csak az elmúlt pár évtizedben ül egész nap. Mi ellensúlyozza ezt?


Az úszást túl enyhének tartom, állóképességinek se az igazi (nálam pl. el se éri az aerob tartományt) és izomra is van olyan, ami egységnyi idő alatt jóval határozottabban erősít. A futás túl megterhelő az ízületeknek, rosszabb esetben szerintem a szívnek is. A túrázás egész napot igényel. A kerékpározást egyoldalúnak érzem és egységnyi idő alatt jóval hatékonyabban edzenek más mozgásformák, például a futás.


2022. ápr. 30. 12:33
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
100%

Úszás magasan a legjobb, kíméli az ízületeket, minden izmot megmozgat, s egyik legjobb kardió.


"Az úszást túl enyhének tartom, állóképességinek se az igazi (nálam pl. el se éri az aerob tartományt) és izomra is van olyan, ami egységnyi idő alatt jóval határozottabban erősít."


XDDD Nyilván rendesen kell úszni, nem omásan, hogy lubickolsz, mint a döglött hal.


Ezen kívül a másik legjobb sportok a küzdősportok. Azok tetőtől talpig minden izomzatot maximálisan kiedzenek, legjobb kardiók, legjobb mozgások. 👌💪

2022. ápr. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 A kérdező kommentje:
Egyébként ne haragudj, mert nem bántásból, de kevés sportot találok mesterségesebbnek, feleslegesebbnek és sérülésveszélyesebbnek, mint a gyúrást. Akkor már inkább falmászás, sérülésveszélyes, de természetesebb sport.
2022. ápr. 30. 15:18
 13/65 A kérdező kommentje:

11



Nekem óra szerint 100-130-as a pulzusom közben, az semmi, de érzésre is semmi. 130-as gyorsúszásnál.

2022. ápr. 30. 15:20
 14/65 anonim ***** válasza:
73%
A gyúrás mesterséges, de az ülő, semmittevő életmód is. Ennek az ellensúlyozására pedig tökéletes. Nem sérülésveszélyes ha jól csinálják az emberek, de persze vannak biztonságosabb sportok is. Arról, hogy "felesleges"... mi a felesleges abban, hogy fejlesztem az izomzatom? Nincs funkció nélküli izom. Nem a profikból kell kiindulni.
2022. ápr. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 Andizsuzsi ***** válasza:
53%

A futás az egyik legtermészetesebb mozgás. Meg kell találni a megfelelő helyet és a mgfelelő cipőt.


"nálam pl. el se éri az aerob tartományt"

Gyorsabban kellene úszni.


Miért érzem azt, hogy kifogásokat keresel megoldás helyett?

2022. ápr. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 A kérdező kommentje:

Heti 4-5 órát sportolok, nem elég? 😁 Csak semmit se találok megfelelőnek.


A futás eléggé árt, eleve nem arra való a testünk.

2022. ápr. 30. 17:58
 17/65 anonim ***** válasza:
76%
Attól semmi bajod nem lesz, ha hetente párszor elmész kocogni. Majd ha ultrafutó leszel, akkor szólj, és átbeszéljük az egészségedet.
2022. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 A kérdező kommentje:
Heti 20-30 km futás nem okoz ízületi gondokat, szívmegnagyobbodást és egyebeket?
2022. ápr. 30. 19:47
 19/65 anonim ***** válasza:
100%
Izületi gondokat a rossz technika, a rossz bemelegítés, a rossz flexibilitás, a rossz mobilitás, a rossz cipő és a rossz tervezés okoz. Na meg a fokozatosság hiánya. "Egyebek" alatt nem tudom, hogy mit értesz. Arról meg én semmilyen tanulmányt nem olvastam, hogy heti 20 kilométer futás szívmegnagyobbodást okozna, de küldhetnél metaanalíziseket, kutatásokat, vizsgálatokat, ha tudsz valamit, amit én nem.
2022. ápr. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:
Nem tudom, csak annyit, hogy a szervezet nem a futásra való. De a súlyemelésre se pl.
2022. ápr. 30. 20:08
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!