Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sport az, ami tényleges...

Milyen sport az, ami ténylegesen egészséges?

Figyelt kérdés

Ami pont megfelelő módon edzi a szívet, nem terheli túl azt, de fejleszti, megfelelő szinten tartja az állóképességet és a tüdőt is "átmozgatja". Ezen túl átmozgatja a vázizomzatot és javítja a tartást is.

Ami ellensúlyozza az ülő életmódot.

Évezredeken keresztül mozgott az ember egész nap és csak az elmúlt pár évtizedben ül egész nap. Mi ellensúlyozza ezt?


Az úszást túl enyhének tartom, állóképességinek se az igazi (nálam pl. el se éri az aerob tartományt) és izomra is van olyan, ami egységnyi idő alatt jóval határozottabban erősít. A futás túl megterhelő az ízületeknek, rosszabb esetben szerintem a szívnek is. A túrázás egész napot igényel. A kerékpározást egyoldalúnak érzem és egységnyi idő alatt jóval hatékonyabban edzenek más mozgásformák, például a futás.


2022. ápr. 30. 12:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 Andizsuzsi ***** válasza:
53%

"Jó, de elmagyaráznád, hogy mi bajod van?"


Gondolom az, hogy itt trollkodsz. Mondjuk elég szánalmasan, de hát na. Mindenki a tehetsége szerint.

2022. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 A kérdező kommentje:

Szerintem korábban leírtam kommentben, hogy mi a bajom és mi motiválta a kérdés kiírását, normális válaszolók válaszoltak is, ki is fejtették.


Akik másba akarnak belerúgni vasárnap reggel (tudom, valakinek délelőtt), azt tegyék meg a családtagjaikkal, ne idegenekkel, akik pl tenni akarnak az egészségükért, de úgy, érzik, ma a nagyvárosban semmi se egészséges, bármit is tesznek.

2022. máj. 1. 10:22
 43/65 A kérdező kommentje:

[link]


Egyébként ennyit a tanulmányokról....


Amúgy milyen tanulmányt olvasson egy laikus?

2022. máj. 1. 11:38
 44/65 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként azt mondd el nekem, hogy miért liheged ennyire túl ezt a témát? El lett mondva neked, hogy minden sport jótékony hatással van a testre, amit nem élsportolói szinten csinálsz. Ez így van. Az, hogy a tested terhelve van a sport által, pont ez a lényeg. Pont az a lényeg, hogy kapja a tested és a szerveid az ívet, hogy megtanulja javítani magát és erősödjön. Ennyi. Csinálsz valamit, amit élvezel és minden mást le kell szarni. Előbb-utóbb úgyis meg kell dögleni végre, nem kell túllihegni az egészséget abszolút. Főleg nem a sporttal, sporttal rosszat nem tudsz csinálni konkrétan. Ellenben az étkezéssel! Hujuj, ha tudnád, hogy miket eszel össze, többet szádba nem vennél semmit, ha ennyire egészség-mókus vagy. :D


Szóval a lényeg, hogy mély levegő, s menj sportolni azt, ami tetszik és örömmel csinálod. Ennyi a lényeg. Az összes sport jó, az összes egészséges, az összes jótékony hatással van rád. Ami káros az egészségre, az a sok netezés. Hány órája vagy itt kommenteket írogatni? Azt mind fektethetted volna sportba, s most egészségesebb lennél. :) Én megyek is, neked is ajánlom. Jó edzést és szép vasárnapot! 🖐️

2022. máj. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem káros az internet. Nekem például rengeteg érdeklődési köröm van, aikkel csakis az internet segítségével tudok foglalkozni.


Az egészségtudatosság pedig fontos. Nekem sajnos sok betegségem van, nagyon nem mindegy, mit eszem és igen, oda szoktam figyelni. Bár a nagyon magas koleszterinemen nem segít, de más dolgokon igen.

(Amúgy egészséges étel a mai világban nincs, ahogy a sport se egészséges, de kevésbé káros van.)


Nem nagy cucc ráfrissítgetni pár percenként a gyk-ra, mialatt nehéz beadandóhoz próbálom megérteni a tananyagot és közben próbálok túljutni azon, hogy esti tagozaton, egy kötelezően választható tantárgyból is ilyen szintű felesleges szívatás megy és igazából szépen elindultam a szakmában és a diplomát feleslegesnek érzem, már van egy úgyis, ha felvágni akarnék a ténnyel (nem!), viszont jó lenne már élvezni az életet...

2022. máj. 1. 12:37
 46/65 A kérdező kommentje:
Ja és le vagyok sérülve, pedig 3 szigetkör, a bicaj rendbehozása volt tervben és még egy itthoni dolog is. Erre fel a gépelés is fáj/érzékeny.
2022. máj. 1. 12:41
 47/65 anonim ***** válasza:

"Amúgy egészséges étel a mai világban nincs, ahogy a sport se egészséges, de kevésbé káros van."


De, van egészséges étel és de, MINDEN sport egészséges.


Egyébként tudod mit ajánlok neked? Egy pszichológust. Nem is tudom, hogy mi a neve, de létezik olyan, aki állandóan betegnek hiszi magát és fosik mindentől, ami létezik. Namost neked nem pont ez van, de nagyon gyanús, hogy valami van. 20+ komment leírta neked a tényeket, s te még mindig ott tartasz, hogy "Amúgy egészséges étel a mai világban nincs, ahogy a sport se egészséges, de kevésbé káros van." Itt van gond a fejben, amin egy pszichológus tudhat segíteni.


Nem, nem bántalak, jó szándékkal írom. Nem belédrúgni akarok. Itt valami nem kóser. Oké, hogy már lassan 3 éve az a divat, hogy ignoráljuk a tudományt és a tényeket, de már be kéne fejezni. A sport a legjobb dolog, amit tehetsz a testeddel. A sport a legegészségesebb, s a sportnak csak jótékony hatása van a testedre. Ha ezt nem tudod megérteni és károsnak látod mindenképpen, akkor fordulj orvoshoz, mert ezen talán lehet segíteni.

2022. máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg a házipatika.com nem tanulmány, nem tudományos forrás, ahogy a webbeteg és az egeszsegkalauz.hu sem. Ezek az oldalak nyilván színvonalasabbak, mint a shopbuilder vagy mint a nők lapja, de nem tudományos források, hiszen a legtöbbször egy random blogger szerkeszti őket, még csak nem is szakemberek. Ha tanulmányokra van szükséged, akkor magyar nyelven talán a Google Tudós lehet a segítségedre, de egyébként ha ennyire komolyan akarod venni a dolgokat, akkor irány a PubMed és lehet olvasni a nemzetközi kutatási anyagokat. Na ott majd szembesülhetsz vele, hogy mennyire komplex a tudományos háttere az egészségtudatos életmódnak, a táplálkozásnak és a sportnak.
2022. máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:

"A futás eléggé árt, eleve nem arra való a testünk."

Igazából de. Pont hogy az állóképességünk és hogy képesek vagyunk tartósan futni és ehhez a testet hatékonyan hűteni, az egyik, amire az ember az evolúció során specializálódott.

2022. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 A kérdező kommentje:
De elődeink gyalogolva közlekedtek, nem? Nem tudom elképzelni, hogy két órát kocogva közlekedtek volna.
2022. máj. 1. 19:59
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!