Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sport az, ami tényleges...

Milyen sport az, ami ténylegesen egészséges?

Figyelt kérdés

Ami pont megfelelő módon edzi a szívet, nem terheli túl azt, de fejleszti, megfelelő szinten tartja az állóképességet és a tüdőt is "átmozgatja". Ezen túl átmozgatja a vázizomzatot és javítja a tartást is.

Ami ellensúlyozza az ülő életmódot.

Évezredeken keresztül mozgott az ember egész nap és csak az elmúlt pár évtizedben ül egész nap. Mi ellensúlyozza ezt?


Az úszást túl enyhének tartom, állóképességinek se az igazi (nálam pl. el se éri az aerob tartományt) és izomra is van olyan, ami egységnyi idő alatt jóval határozottabban erősít. A futás túl megterhelő az ízületeknek, rosszabb esetben szerintem a szívnek is. A túrázás egész napot igényel. A kerékpározást egyoldalúnak érzem és egységnyi idő alatt jóval hatékonyabban edzenek más mozgásformák, például a futás.


2022. ápr. 30. 12:33
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 A kérdező kommentje:
Milyen kardiót csinálsz?
2022. máj. 1. 21:04
 62/65 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel ugrókötelezni szoktam az elmúlt években. Nekem ez vált be. Nem a leginkább izületbarát mozgásforma, tudom, de nem is viszem túlzásba. Hetente párszor egy kis kardió, aztán ennyi.
2022. máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 A kérdező kommentje:

Elég ennyi kardiónak?



Legalábbis én pl állóképesség terén nagyon rossz pozícióból indulok a betegségem miatt meg szerintem mert nem sportoltam igazán gyerekként, és azt veszem észre, hogy heti több óra aerob tartományú (minimum a 220-életkor 70-80%-a, de akár az újabb, megengedőbb trendek szerinti) edzés kell, hogy javítson ezen.

2022. máj. 1. 21:13
 64/65 anonim ***** válasza:
Minden sportot lehet ilyen, csak jól kell végezni
2022. máj. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
A lovaglás pont ilyen amit keresel.
2022. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!