Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sport az, ami tényleges...

Milyen sport az, ami ténylegesen egészséges?

Figyelt kérdés

Ami pont megfelelő módon edzi a szívet, nem terheli túl azt, de fejleszti, megfelelő szinten tartja az állóképességet és a tüdőt is "átmozgatja". Ezen túl átmozgatja a vázizomzatot és javítja a tartást is.

Ami ellensúlyozza az ülő életmódot.

Évezredeken keresztül mozgott az ember egész nap és csak az elmúlt pár évtizedben ül egész nap. Mi ellensúlyozza ezt?


Az úszást túl enyhének tartom, állóképességinek se az igazi (nálam pl. el se éri az aerob tartományt) és izomra is van olyan, ami egységnyi idő alatt jóval határozottabban erősít. A futás túl megterhelő az ízületeknek, rosszabb esetben szerintem a szívnek is. A túrázás egész napot igényel. A kerékpározást egyoldalúnak érzem és egységnyi idő alatt jóval hatékonyabban edzenek más mozgásformák, például a futás.


2022. ápr. 30. 12:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
81%

De ezt ki döntötte el? Vagy milyen tudományos munkára alapozod ezeket a kijelentéseket? Annál elemibb, természetesebb, funkcionálisabb mozgásformát nem tudok elképzelni, mint hogy futsz A-ból B-be. Hogy az ultamaraton nem természetes? Ja, lehet, de ne az élsport legyen már a mérvadó. A heti 20-30 kilométer futás a kanyarban nincs az ultrafutók teljesítményéhez képest, és a legtöbb ember bőven nem lenne képes annyit sem lefutni.

A súlyemelés alatt mit értesz? Mert ha a konditermi fitnesz géprángatást, akkor ja, nem túlságosan természetes. De ha az erőemelést, akkor azért annál nem sok funkcionálisabb mozgásminta van az ember életében, mint dolgokkal leguggolni, dolgokat felhúzni és dolgokat eltolni magadtól. 350 kilóval már nem túlságosan funkcionális leguggolni. Ja, ez is valószínű, de a legtöbb ember a saját testúlyával nem tud rendesen leguggolni. Ezért van az, hogy a legtöbb ember úgy kap gerincsérvet, hogy lehajol bekötni a cipőfűzőjét.

Szóval szerintem egy kicsit lásd tisztábban a dolgokat, ne agyalj baromságokon, olvasgass tanulmányokat, és találd meg valamelyik sportágban magadat, különben nem fogsz előrébb jutni semmiben.

2022. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 A kérdező kommentje:

Én csak az egészségben szeretném megtalálni magamat.


Ráadásul elég komoly gondom van (volt?) állóképességgel is, izomerővel is, ügyességgel is és egyensúlyérzékkel is.


Jelenleg otthon erősítek, hát, has, kar heti párszor. Most nem fér bele, de szeretnék valamiféle edzőt vagy rehabilitációt a gerincem miatt, nem bízom abban, hogy ha évekig otthon bohóckodunk, az biztosan jó nekünk, nem lát senki, nem tud tanácsot adni senki.


Ezen kívül megvan a heti 20-30 km futás. Néha túra, úszás, boulder is volt már idén.


Csak fárasztó az egészséges életmód és van egy mélypontom, hogy semmilyen étel se egészséges ma már, a genetika dönti el a 95%-ot és semmilyen mozgás sem egészséges teljesen és nem pótolja a természetes életmódot.


Mondjuk abban biztos vagyok, hogy a genetika dönti el a 95%-át.


Most volt az éves vérvételem, az LDL koleszterinem semmit se csökkent a jóval kisebb testsúly, testzsírszázalék és egészségesebb életmód ellenére, van egy enyhe gyulladás a szervezetemben, majdnem túl magas cukor stb.


Ez nem segíti a mélyponton való átjutáson.

2022. ápr. 30. 20:30
 23/65 Andizsuzsi ***** válasza:
69%

"A futás eléggé árt, eleve nem arra való a testünk."


Szerintem ezt beszéld meg a ma még fellelhető természeti népekkel. Adj nekik tanácsot, hogy a futás helyett milyen mozgásformával közlekdjenek, ha helyet szeretnének változtatni. Oltári butaságokat írsz, ne haragudj.

2022. ápr. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:
Tudtommal a régi ember gyalogolt, nem futott, hova futott volna? Nyilván az életéért igen, de sima helyváltoztatásért nem.
2022. ápr. 30. 20:45
 25/65 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha az LDL koleszterinszinted zavar, akkor nekem az oldotta meg, hogy vegetáriánus lettem. Azóta semmi gond vele. Meg igazából egy értékemmel se. És ez már 10 éve így van.
2022. ápr. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 A kérdező kommentje:

Igen, ez (illetve a vegánság) az egyedüli, amiről hallottam, hogy segít. Aki nem vegán, mind azt állítja, hogy semmi se segített.

Kéthetente eszem húst már lassan (mondjuk halat sokat) és így sem csökkent az LDL...

2022. ápr. 30. 21:12
 27/65 Andizsuzsi ***** válasza:
69%

"nem futott, hova futott volna"


Zsákmány után, csorda után. Nem volt vadetetőjük és magaslesük, ahova pár kocka sóval és egy kis kukoricával oda lehetett csalogatni a vadat.

2022. ápr. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Olyan sport amit te keresel nem létezik mert lehetetlen dolgokat vársz el...


"Nem tudom, csak annyit, hogy a szervezet nem a futásra való. De a súlyemelésre se pl."


Na ez így egy az egyben h..lyeség. A futás és a különféle dolgok felemelgetése a legősibb, legtermészetesebb, leginkább funkcionális mozgásformák. Természetesen a test használódik miközben ezeket csinálod, de ez MINDEN MOZGÁSNÁL így van! Csak akkor nem használódnak az ízületeid ha egész nap fekszel. Ezt a természetes elhasználódást viszont valami brutális módon felnagyítod, kedves kérdező, mert itt sok évtizedes folyamatokról beszélünk. Ráadásul a sport lehet hogy az egyik oldalon megterheli a testet, de a másik oldalon meg sokkal jobban építi! Az erősítés pl megnöveli a csontsűrűséget - nem törnek el oylan könynen idősen. Az erősítés megnöveli az izomtömeget ami pólyaként veszi körbe a csontokat, ízületeket szerveket - nem leszel oylan sérülékeny idősen. A sport jó hatással van a tüdőre, érrendszerre stb. Szóval az előnyök maximálisan felülírják a hátrányokat és azt kell megtalálni ahol a legkevesebb "Kár" ér téged de a haszon maximális. Illetve persze azt kell számításba venni hogy minden sportot lehet rosszul és jól, odafigyelve, megfelelő felszereléssel is csinálni - a sérülésveszély leginkább ettől függ.


Szóval a futás teljesen jó, mellette valami izomerősítés kell pl kettlebell, funcionális edzések vagy olimpiai súlyemelés mert ezek a legjobbak. Illetve persze úszás, mobilitástréning és jóga is mehet alkalmanként.

2022. ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
100%

"semmilyen mozgás sem egészséges teljesen"


Má' mé' ne lenne?!!? Konkrétan MINDEN mozgás és sport egészséges, ha nem élsportoló szinten csinálod, hanem csak hobbi szinten. Az élsportoló az már sok, igen. De hobbi szinten? Hobbi szinten MINDEN kiváló, legyen az úszás, futás, biciklizés, küzdősportok, akármi.

2022. ápr. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 A kérdező kommentje:

Azért segítettek ezek a válaszok! Tényleg mélyponton vagyok egészséges életmód folytatása terén..


A hobbifutás nem is tudja túlterhelni a szívet?

2022. ápr. 30. 22:11
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!