Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sport az, ami tényleges...

Milyen sport az, ami ténylegesen egészséges?

Figyelt kérdés

Ami pont megfelelő módon edzi a szívet, nem terheli túl azt, de fejleszti, megfelelő szinten tartja az állóképességet és a tüdőt is "átmozgatja". Ezen túl átmozgatja a vázizomzatot és javítja a tartást is.

Ami ellensúlyozza az ülő életmódot.

Évezredeken keresztül mozgott az ember egész nap és csak az elmúlt pár évtizedben ül egész nap. Mi ellensúlyozza ezt?


Az úszást túl enyhének tartom, állóképességinek se az igazi (nálam pl. el se éri az aerob tartományt) és izomra is van olyan, ami egységnyi idő alatt jóval határozottabban erősít. A futás túl megterhelő az ízületeknek, rosszabb esetben szerintem a szívnek is. A túrázás egész napot igényel. A kerékpározást egyoldalúnak érzem és egységnyi idő alatt jóval hatékonyabban edzenek más mozgásformák, például a futás.


2022. ápr. 30. 12:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te egy egyszarvút keresel :D


Olyan mozgás nem igazán van ami önmagában mindent megold.

Tartás javításához erősíteni kell a hát, has és vállizomzatot, szívhez egyértelműen magasabb pulzus kell stb stb.


Talán az evezést mondanám a legközelebbinek, mert kardio tud lenni ha akarod, és erősít is egyben.


De inkább kombinálnék a helyedben több sportot, pl kondi + bicikli/futás stb stb

2022. ápr. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
Jó, de kombinálni is hogyan kell, hogy jó legyen? (Amúgy azt próbálom nyilván, de akkor is azt érzem, hogy többet árt, mint segít és csak az árnyéka az ősi, természetes fizikai munkának.)
2022. ápr. 30. 13:01
 3/65 anonim válasza:
0%
Kertészkedés már önmagában minden megmozgat.
2022. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
Ez az, csak akinek nincs lehetősége erre, annak valahogy pótolnia kell a mozgást, vagyis megpróbálni, mert pótolni nem lehet.
2022. ápr. 30. 13:15
 5/65 anonim ***** válasza:
100%
Testépítés. Csináld szabad súlyokkal ügyelve a szabályos kivitelezésre. Nyújts, masszíroztasd magad és étkezz a szükségleteid szerint. Önmagában csak a mozgástól senki nem lesz szuper egészséges. Ha mindenképp akarsz kardiózni akkor bicikli.
2022. ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:

Nő vagyok. :D :D :D



Amúgy a kardiót legalább ötmilliószor fontosabbnak tartom a vázizmoknál. A szíved a legfontosabb izmod....

2022. ápr. 30. 13:36
 7/65 anonim ***** válasza:
És? Nem leszel túl izmos. Ha nagyon odateszed magad pár évig valami kisülhet belőle. Szabad futni mellette.
2022. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:

De miért testépítenék?


Amúgy nekem szívbetegség miatt elvileg nem szabad (kardiót óvatosan igen).

2022. ápr. 30. 13:50
 9/65 anonim ***** válasza:
Mert egy tök jó mozgásforma amit ha jól alkalmaznak akkor gyógyír kb az összes népbetegségre ami a mozgáshiányra vezethető vissza. Cserébe még jól is fogsz kinézni. Ha pedig kardiózni szabad súlyt emelni nem értem miért ne lehetne. Persze egy rendes súlyos guggolás/felhúzás sorozat megdobogtat rendesen de az már tudvalevő hogy a magyar orvosok mindenkit mindenért eltiltanak a súlyzózástól. A súlyzó az ősellenségük.
2022. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:
Azért, mert a hirtelen vérnyomásemelkedés megterheli a szívbillentyűket és rosszabodhat az állapotuk.
2022. ápr. 30. 14:11
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!